WHO pripúšťa, že Gatesova vakcína spôsobila vypuknutie pandémie obrny v Afrike

Zdravotníci podávajú vakcínu proti detskej obrne deťom v utečeneckom tábore v nigérijskom Maiduguri 28.8.2016 (AP Photo / Sunday Alamba)

WHO ako zdravotnícka inštitúcia Organizácie spojených národov bola nútená pripustiť, že veľká medzinárodná vakcínová iniciatíva skutočne spôsobuje prepuknutie choroby, ktorú mala vyhladiť. Zatiaľ čo medzinárodné organizácie ako Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) sa pravidelne chvália „eradikáciou detskej obrny“ vakcínami – zdá sa, že je to naopak a vakcíny spôsobujú smrť a ochrnutie mnohých mladých ľudí žijúcich v Afrike.

Zdravotnícki úradníci teraz pripustili, že ich plán na zastavenie „divokej“ obrny nepomáha, pretože deti sú paralyzované smrtiacim kmeňom patogénu pochádzajúcim zo živej vakcíny – čo spôsobuje šírenie virulentnej vlny obrny. Táto najnovšia pandémia vyvolaná farmakami, začala v afrických krajinách Čad a Sudán, pričom vinníkom bol polio vírus (pôvodca obrny) typu 2 pochádzajúci z vakcíny. Úradníci sa obávajú, že tento nový nebezpečný kmeň môže čoskoro „preskočiť kontinenty“ a spôsobiť ďalšie smrteľné ohniská po celom svete.

Akokoľvek to znie šokujúco, tento debakel Big Pharmy nie je nový. Medzinárodné zdravotnícke orgány, ktoré počas 30 rokov vynaložili približne 16 miliárd dolárov na odstránenie detskej obrny, „náhodne“ opätovne preniesli túto chorobu do Pakistanu, Afganistanu a tiež do Iránu, pretože región strednej Ázie bol zasiahnutý virulentným kmeňom detskej obrny vyvolaným farmaceutickým liekom – vakcínou. V roku 2019 tiež vláda Etiópie nariadila zničenie 57 000 injekcií s perorálnou vakcínou proti obrne typu 2 (mOPV2) po podobnom prepuknutí obrny vyvolanej vakcínou.

Rovnaký incident sa stal aj v Indii: TU.

Je dôležité poznamenať, že perorálna vakcína proti obrne je presadzovaná globálnou iniciatívou na elimináciu obrny (GPEI), konzorciom, ktoré podporuje a financuje Nadácia Billa a Melindy Gatesových. To by malo byť dôvodom na znepokojenie, pretože západné vlády a nadnárodní farmaceutickí giganti sa ponáhľajú zaviesť svoju novú experimentálnu vakcínu proti koronavírusu financovanú Gatesovou nadáciou.

V súčasnosti sa prvá experimentálna vakcína COVID-19 testuje na africkej populácii prostredníctvom GAVI Vaccine Alliance, ďalšej organizácie financovanej Gatesovou nadáciou. V Južnej Afrike prebieha veľké kolo pokusov na ľuďoch, ktoré vedie Univerzita Witwatersrand v Johannesburgu – ďalšia inštitúcia financovaná Gatesom. Toto najnovšie odhalenie z Afriky by malo novinárov a obhajcov zdravia podnietiť, aby kládli ďalšie otázky o účinnosti a bezpečnosti „zázračnej“ vakcíny COVID-19, ktorá vyvoláva príliš veľký humbuk.

Svetová zdravotnícka organizácia uviedla, že nové ohnisko detskej obrny v Sudáne súvisí s pokračujúcou epidémiou vyvolanou očkovaním v Čade – týždeň po tom, čo zdravotnícka agentúra OSN vyhlásila, že na africkom kontinente bola obrna vyhladená.

WHO vo svojom vyhlásení tento týždeň uviedla, že dve deti v Sudáne – jedno zo štátu Južný Dárfúr a druhé zo štátu Gedarif, ktoré sú blízko hraníc s Etiópiou a Eritreou, boli v marci a apríli paralyzované (ochrnuté). Obe boli nedávno očkované proti obrne. WHO uviedla, že počiatočné vyšetrovania ohniska nákazy ukazujú, že prípady súvisia s pokračujúcim ohniskom v Čade, ktoré bolo prvýkrát zistené minulý rok a teraz sa šíri v Čade a Kamerune.

„V Sudáne existuje lokálna cirkulácia a nepretržité prenášanie nákazy s Čadom,“ uviedla agentúra OSN a dodala, že genetické sekvenovanie potvrdilo početné zavlečenie vírusu z Čadu do Sudánu.

WHO uviedla, že v Sudáne našla ďalších 11 prípadov detskej obrny vyvolaných vakcínami a vírus bol identifikovaný aj vo vzorkách životného prostredia. Neohlásených prípadov je zvyčajne oveľa viac u každého potvrdeného pacienta s obrnou. Veľmi infekčné ochorenie sa môže rýchlo šíriť v kontaminovanej vode a najčastejšie postihuje deti do 5 rokov. V ojedinelých prípadoch môže živý vírus obrny v perorálnej vakcíne mutovať do formy schopnej vyvolať nové ohniská. Viac ako tucet afrických krajín v súčasnosti bojuje proti prepuknutiu detskej obrny spôsobenej vírusom, vrátane Angoly, Konga, Nigérie a Zambie. V máji oznámili, že v 38 krajinách, predovšetkým v Afrike, bolo kvôli pandémii koronavírusu pozastavených 46 kampaní na očkovanie detí proti detskej obrne. Zdravotníci mali pôvodne v úmysle vyhladiť detskú obrnu do roku 2000, termín sa opakovane posúval a nestihol sa splniť. Divoká obrna zostáva endemická v Afganistane a Pakistane; obe krajiny tiež bojujú proti ohniskám detskej obrny: TU.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. UN Forced to Admit Gates-funded Vaccine is Causing Polio Outbreak in Africa, 21stcenturywire.com, 4.9.2020

2. UN says new polio outbreak in Sudan caused by oral vaccine, apnews.com, 2.9.2020
3. Circulating vaccine-derived poliovirus type 2 – Sudan, WHO, 1.9.2020
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár