Papagáj Biden sankciami napomáha prosperite ruskej ekonomiky…

Blahoželám papagájovi Bidenovi k totálnemu fiasku skupiny amerických idiotov, ktorí mu odporučili sankcie proti Rusku. Urýchľujú tak úpadok USA a iných západných štátov.

„Dôvodom rastu cien plynu je Rusko. Rusko, Rusko, Rusko,“ dodal  papagáj Biden, ktorý odmieta svoj a americký podiel na raste súčasných globálnych kríz vo svete.

Papagáje EÚ a NATO taktiež popierajú svoju vinu v štýle národného folklóru, my nič, my muzikanti. Muziku však teraz tvrdí Rusko a Putin a celý západný svet sa z Bidena smeje. A dokonca i Afrika. Razantný nástup ruskej ekonomickej prosperity vplyvom amerických sankcií sa len tak hneď nevidí. A zvlášť nie v globálnom meradle. Sprosto povedané americkými stratami sa vyrovnáva americká a africká ekonomika.

Niet pochýb, že Rusko je popredným svetovým exportérom energie. Produkuje 12 miliónov barelov ropy denne, pričom približne 8,5 milióna z nich sa denne vyváža do iných krajín. Po zavedení sankcií cena barelu ropy  narástla na cca 118 dolárov a určite ešte porastie.

Rusko počas svojej histórie lepšie podmienky na obchodovanie s ropou ešte nemalo.  V minulom roku krajina dostala z obchodu s ropou okolo 120 miliárd dolárov. Tento rok sa očakáva, že zarobí neuveriteľných 250 miliárd dolárov. Inými slovami, medzinárodné sankcie prakticky zdvojnásobili veľkosť ruského ropného priemyslu.

Po začiatku vojenského konfliktu Ruska s Ukrajinou začali USA a západné štáty zavádzať politiku sankcií proti Rusku. Prvú obrovskú chybu čo urobili bolo to, že sankcie zavádzali bez toho, aby najprv preskúmali, či to ruskú ekonomiku zasiahne alebo nie. Keď zistili, že nie, rozbehol sa kolotoč s ďalšími sankciami. A zase zásahy do vlastného kolena.

Rusko je veľmoc, ktorá nemôže byť zasiahnutá sankciami do takej miery, aby to bumerangovým efektom nezasiahlo USA a Západ s ich východnými lokajskými štátmi. Odpovede Ruska na sankcie sú logické a plnoprávne. Politickí idioti v Bielej chatrči vo Washingtone zaviedli množstvo sankcií v rozpore s medzinárodným právom. Na druhej strane plačú, že Rusko medzinárodné dohody nedodržiava. Úplne najbizardnejšie je, že Rusko medzinárodné dohody dodržiava. Všetky obvinenia USA sú len číra propaganda bez reálneho základu.

A tak Rusko obchoduje napríklad s ropou tak, že ju predá kupcovi, ktorý má o ňu záujem a ten ju potom „očistenú“ predá ďalej. Sankciám sa dá vyhnúť aj tak, že ruská ropa sa na mori preloží na iné lode, ktoré ju potom predajú ďalej. A existujú aj iné spôsoby. Napríklad India legálne spracuje ruskú ropu a výsledný produkt predá napríklad do USA. Alebo prepracujeme papiere za nejaký bakšiš a zrazu je z ruskej ropy saudskoarabská. Na sankciách sa najlepšie zarába a robia to všetci. Akurát sa s tým verejne nechvália. Nerobia to len lokajské východné štáty, ktoré to majú zakázané, a preto ich ekonomiky trpia.

India a Čína nakupujú takmer 50% ruskej produkcie ropy. Čo myslíte, že s ňou robia? Tieto krajiny uzatvorili s Ruskom ešte v minulosti dlhotrvajúce zmluvy, ktoré im zaručujú kupovať ropu za ceny v čase podpisu zmluvy. Nemusím nikomu zdôrazňovať, že odvtedy ceny ropy stúpli najmenej o 70%. Celý Západ tak nakupuje ruskú ropu cez Čínu a Indiu akurát draho. Rusko, Čína a India sú spokojní a smejú sa na sprostosti západnej nafúkanej byrokracie. A verejne známe papagáje ďalej vysielajú do éteru svoje populistické komentáre bez hlavy a päty.

Keby Hašek žil, napísal by o tom knihu, ktorá by bola ešte úspešnejšia ako Švejk. Slovenské papagáje počúvajú EÚ a ako aj iné štáty sa rútia do ekonomickej pohromy. Sankcie totiž, ktoré vyhlásila EÚ neboli v súlade s národnými politikami štátov, a preto jednotlivé štáty EÚ nie sú povinné ich dodržiavať. Ani sankcie USA nie sú z pohľadu medzinárodného práva právoplatné. Ide o jednostranný akt USA, s ktorým sa niekto môže stotožniť a niekto nemusí. Uvalenie medzinárodných sankcií je legálne iba v prípade, že ich uvalí Bezpečnostná rada OSN (BR OSN). A aj to, ešte podliehajú dokazovaciemu konaniu tak, aby sa potvrdilo, že uvalenie sankcií je opodstatnené. V prípade Ruska sa tak nestalo dodnes a tak všetky sankcie iných štátov proti Rusku sú bez medzinárodne relevantného právneho základu.

Zákon č. 289/2016 Z. z., ktorý Slovensko prijalo je z pohľadu medzinárodného práva sporný a nejednoznačný. Existuje viacero výkladov, ktoré tak umožňujú použiť viacero právnych názorov pri jeho interpretácii. Slovenský zákon nie je v súlade s príslušnými ustanoveniami Charty OSN.  Je jednoznačne neprípustné, aby medzinárodné organizácie a štáty porušovali Chartu OSN a jej ustanovenia kapitoly VII.  „Akcie v prípade ohrozenia mieru, porušenia mieru a útočných činov.“ Keby Slovensko sankcie nedodržiavalo, konalo by v súlade s medzinárodným právom. Ani ako členský štát EÚ nie je Slovensko povinné sa pripojiť k sankciám.

Aby sa predišlo nepriaznivým účinkom na tretie strany, sankcie sú, pokiaľ je to možné, zamerané na konkrétnych jednotlivcov alebo subjekty a musia byť vždy v súlade s medzinárodným právom a ľudskými právami. V súčasnosti existujú tri hlavné orgány, ktoré ukladajú sankcie: Organizácia Spojených národov, Európska únia a Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Kapitola VII Charty Organizácie Spojených národov poskytuje právny základ pre uloženie donucovacích opatrení v rámci Organizácie Spojených národov. Bezpečnostná rada je orgán oprávnený prijímať opatrenia, ktoré nezahŕňajú použitie ozbrojenej sily, s konečným cieľom zachovať alebo obnoviť medzinárodný mier a bezpečnosť. Najčastejšími sankčnými režimami sú tie, ktoré sú zamerané na nešírenie jadrových zbraní, boj proti terorizmu, riešenie konfliktov či podporu demokratických režimov.

USA, EÚ a NATO konajú v rozpore s Chartou OSN a jej bezpečnostnou radou, pretože ich konanie nesmeruje k čo najrýchlejšiemu ukončeniu vojny na Ukrajine, ale k predlžovaniu vojny s priamou hrozbou globálneho vojenského konfliktu. Sankcie vyhlásené subjektmi mimo BR OSN sú preto kontraproduktívne a nelegálne.

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Zdroj:

(1)https://www.zakonypreludi.sk/zz/2016-289

(2) https://naturalnews.com/2022-07-05-oil-shippers-hiding-russian-crude-going-dark-avoid-backlash-sanctions.html

(3) https://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-126

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply