Paríž: 75% zatknutých tínedžerov pochádza z troch krajín. Ktoré to sú?

Foto: think.iafor.org

Začiatkom týždňa predložili francúzski politici Jean-François Eliaou a Antoine Savignat správu o postavení tzv. maloletých migrantov bez sprievodu. Dokument mapujúci obdobie rokov 2019-2020 odhaľuje, že 75% zatknutých mladistvých má pôvod v troch severoafrických krajinách s moslimskou väčšinou, konkrétne z Alžírska, Maroka a Tuniska.

V roku 2019 dorazilo do Francúzska podľa odhadov okolo 17 000 maloletých migrantov. Väčšina bola z Guiney, Mali a Pobrežia Slonoviny, informujú francúzske noviny Le Monde. Riaditeľstvo justičnej ochrany mládeže (DPJJ) vraví, že v zapájaní sa do trestnej činnosti ich osoby zo severoafrického regiónu prevyšujú. Le Monde takisto uvádza, že mestá po celom Francúzsko (nielen Paríž) čelia podobným problémom.

Správa obsahuje niekoľko odporúčaní ako zvládnuť otázku kriminality maloletých migrantov, medzi ktoré patrí predovšetkým výzva, ktorou je odhaliť lož o veku. Okrem iného odhaduje, že minimálne polovica migrantov v Paríži, ktorí tvrdia, že majú 16-17 rokov, má v skutočnosti viac ako 18.

Požaduje, aby sa u kriminálnikov zachovali odtlačky prstov a ďalšie údaje, ktoré by sa mali zdieľať so severoafrickými krajinami. Úspech partnerstva medzi parížskou a marockou políciou bol očividný v roku 2018, keď pomohla identifikovať najmenej 320 Maročanov. Podľa správy však bolo len málo zatknutých vrátených späť do krajiny pôvodu.

Maloletí migranti sú problém aj vo francúzskych väzniciach. Denník Le Figaro minulý mesiac informoval, že nárast násilia, vrátane bitiek, slovných útokov a prípadov podpaľačstva, je spôsobený veľkým prílevom „zahraničnej mládeže“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Les préconisations de la mission d’information parlementaire sur les mineurs non accompagnés; autor: Zineb Dryef; Le Monde, 10.3.2021

(2) INFO LE POINT. Paris : six faux mineurs délinquants marocains expulsés; autor: Seéphane Sellami; Le Point, 30.10.2018

(3) En détention, l’ultraviolence des mineurs étrangers déstabilise la vie carcérale; autor: Paure Gonzalés; Le Figaro (Société), 3.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár