Počet nelegálnych migrantov na Slovensku niekoľkonásobne vzrástol

Foto: ilustračné

Počet cudzincov nelegálne prichádzajúcich na Slovensko od začiatku roka do konca júna prekonal ich celkový zaznamenaný počet za minulý rok. Za toto obdobie je evidovaných 10 902 cudzincov, čo je o 30 viac ako za celý rok 2022. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku ide o 916-percentný nárast, od januára do júna 2022 bolo totiž evidovaných 1 073 cudzincov. Takmer 96 % percent tvoria Sýrčania, ďalej ide o štátnych príslušníkov Turecka a Afganistanu.

Za jún 2023 je evidovaných 3 714 cudzincov, až 3 660 z nich zo Sýrie, pričom ide o najvyšší počet evidovaných cudzincov za jeden mesiac od začiatku vedenia evidencie. Väčšina nelegálnych cudzincov prichádza v rámci sekundárnej tranzitnej migrácie na trase zo západného Balkánu a smeruje do cieľových štátov, najmä do Nemecka, Rakúska a Holandska. Ich cesta v rámci tzv. západobalkánskej trasy začína zväčša na území Srbska, v menšej miere v Rumunsku, pokračuje cez Maďarsko, Slovensko a ďalej na západ.

Prichádzajúci cudzinci u nás nežiadajú o azyl, keďže odmietajú zostať na území Slovenska a snažia sa dostať do krajín západnej Európy. Väčšinu zachytených nelegálnych cudzincov predstavujú štátni príslušníci Sýrie, ktorí sú v zmysle platnej európskej legislatívy kvôli prebiehajúcemu vojnovému konfliktu v ich domovskej krajine nevyhostiteľní.

Polícia konečne zaviedla kontrolné opatrenia

Kvôli nárastu nelegálnej migrácie boli posilnené kontroly v oblasti slovensko-maďarskej hranice na území Slovenska aj Maďarska, prijaté kontrolné opatrenia na spoločných hraniciach s Rakúskom a zavedené spoločné hliadky vo vlakoch a na diaľnici D2 s Českom, informuje polícia SR.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) POLÍCIA KONTROLUJE KAŽDÉHO MIGRANTA: TOTO SÚ AKTUÁLNE POČTY, Polícia SR, facebook, 13.7.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár