Podľa Lavrova hrajú USA v Sýrii nebezpečnú hru

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov je presvedčený, že Spojené štáty hrajú v Sýrii nebezpečnú hru, ktorá by mohla zapáliť celý región. Na jednej strane vyzbrojujú Kurdov, na druhej strane avizovali stiahnutie svojich vojsk z regiónu, aby uvoľnili priestor tureckej ofenzíve proti nim.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


„Washington musí pochopiť, že procesy, ktoré sa počas jeho účasti v severovýchodnej Sýrii v niekoľkých posledných rokoch vyvinuli, sú jednoducho priamym porušením požiadaviek rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN o dodržiavaní územnej celistvosti a zvrchovanosti Sýrskej arabskej republiky,“ vyhlásil Lavrov.

Dodal, že Spojené štáty „organizovali kvázištátne štruktúry, zaistili ich živobytie a vitalitu a veľmi aktívne propagovali kurdskú otázku“. „To vyvolalo námietky medzi arabskými kmeňmi, tradične žijúcimi na tomto území. Je to veľmi nebezpečná hra. Presvedčili sme sa o tom, keď sme hovorili s irackými Kurdmi. Manipulácia s takouto citlivou témou môže zapáliť celý región, a tomu sa treba za každú cenu vyhnúť.“

Šéf ruskej diplomacie je presvedčený, že situácia by sa mala riešiť výlučne dialógom medzi vládou v Damasku a kurdskými komunitami žijúcimi v tomto regióne. Moskva preto už rokovala so sýrskymi Kurdmi i predstaviteľmi sýrskej vlády o krokoch na zaistenie bezpečnosti v tejto oblasti.

Zdroj: prvnizpravy.cz / napalete.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár