Poslankyňa ukrajinskej vládnej strany navrhla sterilizovať ľudí s nízkymi príjmami

· Čas čítania: 5 min.
foto: Strana

Na Ukrajine vypukol ďalší škandál, ktorému sa venujú mnohé média, analytici a politici, ktorí prízvukujú, že sa pomaly do rôznych hádok, bitiek, bláznovstiev a totálne hlúpych situácií častejšie dostávajú predstavitelia vládnej prezidentskej strany „Sluha ľudu“, ako zástupcovia opozície a radikáli. Najnovšie poslankyňa frakcie „Sluha ľudu“ Galina Treťjakovová vyhlásila, že sa v rodinách nezamestnaných a ľudí s nízkymi príjmami rodia „nekvalitné“ deti a navrhla sterilizáciu takýchto rodičov…

Federácia odborov Ukrajiny, zástupcovia mnohých politických strán a občianskych organizácií rezolútne požiadali, aby Galina Treťjakovová, ktorá, mimochodom, je predsedníčkou Výboru pre sociálnu politiku a ochranu práv veteránov Najvyššej rady, bola zbavená svojej funkcie a exemplárne potrestaná. Niektoré organizácie chystajú sťažnosť na súd a žiadajú, aby Treťjakovovú poslali do väzenia.

Obrovský škandál vypukol po tom, ako Treťjakovová spochybnila vyplácanie prídavkov a sociálnej pomoci pre nezamestnaných. Video s jej „meditáciami“ doslova vyhodilo do vzduchu ukrajinské sociálne siete. „Keď demograficky poskytujeme také prostriedky, ktoré využívajú rodiny, ale narodenie dieťaťa sa neuskutočňuje preto, aby mu boli poskytnuté rovnaké práva, vzdelanie, ale preto, aby rodiny dostali materiálnu pomoc, získavame, poviem to tvrdšie, detí veľmi nízkej kvality. Tým zapríčiňujeme to, že sú závislé a živené iba pomocou štátnych prostriedkov“, uviedla Galina Treťjakovová /https://strana.ua/news/275032-halina-tretjakova-o-detjakh-nizkoho-kachestva-i-sterilizatsii-bezrabotnykh-video.html/.

Ako príklad, uviedla Veľkú Britániu a Singapur, kde podnikajú „tvrdé opatrenia“ pre boj s nezamestnanými. Až po sterilizáciu. „Veľká Británia je v tomto zmysle veľmi prísny štát voči tým, ktorí nepracujú. Istý lord, zástupca ministra pre sociálnu politiku, voľakedy povedal, že ten, kto chce dostať sociálnu pomoc, má byť sterilizovaný. Takú tvrdú politiku tam uskutočňujú. Chcem podotknúť, že expremiéra Singapuru Leea Kuana Yewa veľmi často spomínajú, že za jeho vládnutia v Singapure bol veľmi dobrý život. Lee Kuan Yew sterilizoval ženy, ktoré nemali vysokú školu,“ podčiarkla ukrajinská poslankyňa.

Podotkla, že prostredníctvom podobných metód vlády aj iných krajín, ako povedala, „vykoreňovali v nácii také elementy, ktoré nie sú obrancami a živiteľmi.“ Tvrdo zdôraznila: „Spievať piesne treba o tých a tým, kto sa denno-denne postaví na obranu svojej vlasti, na ochranu svojho domu, na to, aby dokázal nakŕmiť svoje vyživované osoby. Všetci tí, ktorí to nerobia, nemôžu  mať a nezaslúžia si dôstojný život“.

Proti výrokom poslankyne sa ohradili mnohé organizácie spolky, politici a média. Napríklad, komisia Federácie odborov hneď po zverejnení videa s „návrhmi“ Galiny Treťjakovovej požiadala o jej demisiu. Viaceré organizácie o to písomne požiadali predsedu ukrajinského parlamentu Dmitrija Rozumkova. Mnohí pripomenuli praktiky v Nemecku spred 90 rokov.

„Vrahov desiatich ľudí označujú za maniakov. Ale vrahov stoviek tisíc ľudí označujú za politikov. Zoznámte sa, Galina Treťjakovová, ľudová poslankyňa, strana „Sluha ľudu“, so smutným sarkazmom uviedla pre média opozičná poslankyňa Jelena Lukašová.

Rozsiahly komentár „návrhom“ Galiny Treťjakovovej venoval šéfredaktor najpopulárnejšieho ukrajinského denníku „Strana“ /“Vlasť“/ Igor Gužva, ktorý je už niekoľko rokov v azyle v Rakúsku: musel utiecť z Ukrajiny, pretože tam tiež vládnu slniečkari, chorí na hlavu liberáli, banderovci a neonacisti a v tejto krajine, ako aj vo mnohých členských štátoch Európskej únie, tiež panuje „sloboda slova, sloboda tlače a iné slobody…“

„Čo sa týka vyhlásenia Treťjakovovej o nezamestnaných a sterilizácii. Aj keď sa odvoláva na „popredné skúsenosti“ iných krajín, ale v Európskej únii podobnú kravinu sme už dávnejšie nepočuli. V Európe (a v ostatnom čase aj v USA) je momentálne iný trend – garantovanie určitého príjmu pre občanov bez rozdielu, či majú zamestnanie alebo nemajú. Tieto príjmy majú celkom pragmatický zmysel: náklady na sociálnu pomoc sa považujú za celkom prijateľnú platbu za nivelizáciu rizík, ktoré hrozia štátu v prípade ožobračovania obyvateľstva  (začínajúc kriminálom a končiac hrozbami vzbúr a revolúcií) a navyše náklady na vyplácanie ľudí podporujú dopyt a vytvárajú priestranný vnútorný trh pre výrobcov tovarov a služieb,“ cituje Igora Gužvu denník „Strana“ /https://strana.ua/news/275032-halina-tretjakova-o-detjakh-nizkoho-kachestva-i-sterilizatsii-bezrabotnykh-video.html/.

Poukázal na to, že „Treťjakovová a jej podobní privandrovalci z grantových štruktúr preferujú absolútne iné teórie. Poslankyňa od strany „Sluha ľudu“ sa iba úplne otvorene vyjadrila svoj postoj. Mnohé iné „reformy“, napríklad, zdravotnícka reforma alebo zlučovanie regiónov majú približne rovnaký základ, zamaskovaný rôznymi peknými rečičkami. Napríklad, minimalizáciou sociálnych nákladov“, podčiarkol Igor Gužva.

Podotkol, že je to slniečkarská stratégia: za podmienok zachovania súčasného kurzu rozvoja, ktorý určuje Dohoda o asociácii Ukrajiny s EÚ a memorandá s Medzinárodným menovým fondom, rozvoj hospodárstva Ukrajiny, priemyselné boom a vytváranie masy nových pracovných miest akosi nie je na programe… Prízvukuje, že Ukrajina, podľa tohto plánu, aj naďalej má zostať iba slabou „dcérskou spoločnosťou“, fakticky otrokom Západu, má poslúchať a plniť rozkazy „pánov“.

Vysvetlil, že pre podobnú štruktúru hospodárstva je súčasný počet obyvateľstva Ukrajiny nadbytočný. Preto ľudí budú vyháňať, aby odišli do zahraničia. Práve preto, podľa Igora Gužvu, predošlé vedenie Ukrajiny tak bojovalo o zrušenie vízovej povinnosti, aby „exportovala zbytočnú  pracovnú silu“. Zdôraznil, že práve preto sa v súčasnosti na Ukrajine snažia znížiť sociálnu pomoc, aby chudobní alebo nezamestnaní Ukrajinci odišli do zahraničia a „nezavádzali“ doma.

Podľa Igora Gužvu, o 5 – 15 rokov počet obyvateľstva na Ukrajine bude zodpovedať hospodárskemu potenciálu krajiny a potom sa príjmy ľudí stabilizujú niekde na úrovni o niečo nižšom, ako v Bulharsku. „A potom Ukrajinu možno príjmu do EÚ, ak tá dovtedy ešte bude existovať,“ podotkol Igor Gužva.

Poslankyňa od frakcie vládnej strany „Sluha ľudu“ Galina Treťjakovová vyhlásila, že sa v rodinách nezamestnaných a ľudí s nízkymi príjmami rodia „nekvalitní“ deti a navrhla sterilizáciu takýchto rodičov. Čo sa dá očakávať od politickej garnitúry na Ukrajine, keď súčasnú a bývalú vládu, administráciu prezidenta a väčšinu poslancov v parlamente tvoria radikáli, nacionalisti, neonacisti, banderovci a iný slniečkarsky výkvet? Nie náhodou konanie súčasného „demokratického“ prezidenta – komika Volodymyra Zelenského sa prakticky neodlišuje od krokov bývalého najvyššieho predstaviteľa štátu – „čokoládového kráľa“ Petra Porošenka.

Väčšina Ukrajincov neverí už ani prvým, ani druhým, ale opozícia ešte nemá dostatok síl, aby zmenila situáciu v krajine. Preto v súčasnosti na Ukrajine panuje poriadny politický a hospodársky chaos a politici vládnej strany „Sluha ľudu“ sa zaplietajú do stále väčšieho počtu škandálov a káuz, totálne znechucujú obyvateľov krajiny, ako aj politických partnerov v zahraničí, ktorí už nevedia, ako majú spolupracovať s týmito, jemne povedané, amatérmi.

Európske média Ukrajine venujú čoraz menší priestor: zistilo sa, že v Kyjeve zasa sa k moci dostali primitívi a banderovci a obhajovať podobných „politikova a štátnikov“ je čoraz ťažšie. Napokon ľudia v Európskej únii vidia, kto vládne v Kyjeve, a podobných „partnerov“ pre Európu akosi nechcú. Niektorí európski slniečkari a liberáli sa ešte snažia vypichovať tému Krymu a Donbasu, ale značná časť verejnosti v EÚ je už unavená rozprávkami o ruskej „agresii a anexii“ a tieto témy ju zaujímajú čoraz menej. Všetci si jasne uvedomujú, že Ukrajinu zachránia len zmeny, iba úplne iná politická garnitúra. Tie zmeny určite nastanú, je to iba otázkou času.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

„Кто хочет соцпомощь – должен быть стерилизован“. Как Зе-нардеп Третьякова с безработицей бороться предлагала, Страна, 24.6.2020

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1170157766652273&id=100009741815157&notif_id=1590762026798358&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár