PREFERENCIE PS/SPOLU SÚSTAVNE KLESAJÚ

· Čas čítania: 1 min.

Preferencie koalície PS/SPOLU aj napriek úpornej snahe klesajú. Jej lídri nie sú schopní osloviť širšie masy, ich mítingy majú takmer nulovú účasť a tak sa uchyľujú k obťažovaniu ľudí priamo v ich súkromí. Sľubujú zmenu, pričom jeden z lídrov je v politike už viac ako 12 rokov (Beblavý) a druhý sa preslávil výrokmi, že by obmedzil možnosť účasti na voľbách a prednáškami oslavujúcimi drogové skúsenosti (Truban).

Ešte v polovici vlaňajška namerala agentúra Focus tejto koalícii viac ako 15 percent. Do konca roka však stihli padnúť o tretinu tesne nad 10-percentnú hranicu. Hoci o niečo lepšie čísla ukazujú PS/Spolu prieskumy agentúry AKO, výrazne zostupný trend je zrejmý všade. To napovedá, že 7,5 percenta nameraných agentúrou Median môže byť celkom reálna hodnota. Aj politický analytik Ján Baránek by radšej počkal na ďalšie prieskumy. „Preferencie PS/Spolu sústavne klesajú a treba sa pozrieť, kde sa to zastaví,“ povedal pre webnoviny.sk. Pripustil však, že sú v každom prieskume možné odchýlky a hrozba, že sa PS/Spolu nedostanú do parlamentu, reálne existuje.

Zdroj: webnoviny

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár