Prezident únie Janco vyzval ministra zdravotníctva k odstúpeniu z funkcie

· Čas čítania: 2 min.
Foto: facebook

MUDr. Andrej Janco, prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov, poukazuje vo videu na súčasnú situáciu v slovenskom zdravotníctve a vyjadruje stanovisko k zámeru plošného testovania obyvateľov. Podľa jeho názoru nie je možné zvládnuť logistiku, organizáciu, spoľahlivé a pravdivé vyhodnotenie výsledkov ako i personálnu a dátovú bezpečnosť testovania. Z uvedeného vyplýva reálne riziko zneužiteľnosti plošného testovania. Nie je možné vylúčiť motivovaný záujem ovplyvniť výsledky testovania skupín obyvateľstva ako aj jednotlivcov, v prospech neznámeho objednávateľa. Prezident únie lekárov totiž spája výsledky testovania s plánovanou, nútenou izoláciou. Vyzval vládu SR k diskusii a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího k odstúpeniu z funkcie, z dôvodu nezabezpečenia druhej vlny pandémie covid-19, či po stránke personálnej alebo materiálno-technickej.

„Zachovať zdravotnú bezpečnosť obyvateľstva SR počas plošného testovania je viac ako pochybné. Šesť tisíc zhromaždísk by si vyžiadalo nasadenie, na ktoré SR nemá prostriedky, ani personálne, ani technické, ani finančné. Akcia takého rozsahu by so sebou priniesla porušovanie všetkých protiepidemických princípov. My špecialisti už nie sme ochotní podieľať sa na podujatiach, o ktorých sme presvedčení, že nie sú v prospech občanov SR. Celá odborná verejnosť, až na motivované výnimky, zdieľa názor, že druhá vlna absolútne nie je zabezpečená, ani personálne, ani materiálno-technicky. Čo robil minister zdravotníctva Krajčí počas kľudového obdobia? Okrem maskovania škôd na zdraví a životoch spôsobených prvou vlnou Covid-19, okrem 53,5 miliónového obchodu s testami a okrem prípravy na MEGAKŠEFT – OČKOVANIE, neurobil prakticky nič v prospech našich ambulancií. Preto ho v mene absolútnej väčšiny zdravotníkov vyzývam k okamžitému odstúpeniu!

Jediné, čo je isté, že prebehol obchod za 53,5 milióna euro. Obchod je istý, peniaze rozdelené a všetko ostatné, hoci aj za použitia donucovacích prostriedkov, budeme povinní zabezpečiť my a odmenou nám bude likvidácia našich ambulancií. Žiadame vládu SR, aby v záujme riešenia koronakrízy okamžite zabezpečila komunikáciu so širokou odbornou verejnosťou! Pripravíme niekoľko trestných oznámení, ktoré budú k dispozícii na našej webovej stránke www.slus.sk pre všetkých, čo sa nemienia podieľať na likvidácii samého seba alebo svojho zdravia,“ povedal MUDr. Janco vo videu.

Celé video: https://www.facebook.com/andrej.janco.7/videos/3448980105223554/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: facebook MUDr. Andrej Janco, 19.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár