Protesty v Bruseli v blízkosti sídla EÚ sa nezaobišli bez násilia

Prísnejšie opatrenia oznámila belgická vláda v piatok. Protestujúci kričali: „Sloboda! Sloboda!“ a držali transparenty s nápismi: „Spoločne za našu slobodu, práva a naše deti.“ V Bruseli sa v nedeľu 5. decembra 2021 konal obrovský protest proti sprísneným totalitným opatreniam a segregujúcim nariadeniam o používaní covid pasu. Polícia musela použiť proti ľuďom vodné delá a slzotvorný plyn. Podľa údajov polície bolo v uliciach 35-tisíc ľudí.

Niekoľko tisíc demonštrantov pokojne pochodovalo centrom belgického hlavného mesta do štvrte, v ktorej sa nachádza sídlo inštitúcií Európskej únie, kde sa demonštrácia skončila. V tejto štvrti skupina demonštrantov v čiernych kapucniach a skandujúcich „liberté“ začala hádzať kamene do príslušníkov polície, ktorí podľa záberov a správ prítomných novinárov agentúry Reuters reagovali slzným plynom a vodnými delami. Demonštranti protestovali proti pravidlám zavedeným v októbri, ktoré zaväzujú ľudí, aby sa pri vstupe do barov a reštaurácií preukazovali certifikátmi.

Transparenty v nedeľu prirovnávali stigmatizáciu neočkovaných k zaobchádzaniu so židmi, ktorých v nacistickom Nemecku nútili nosiť žlté hviezdy. „Covid = organizovaná genocída,“ bolo napísané na jednom transparente „QR kód je svastika,“ uvádzal ďalší.

„Nemôžem zniesť diskrimináciu v akejkoľvek podobe a teraz je tu očkovací preukaz, ktorý je diskriminačný, sankcie pre (neočkovaných) sú tiež diskriminačné, a navyše je tu povinné očkovanie, ktoré sa týka aj nás,“ povedal jeden z protestujúcich, učiteľ bojových umení Alain Sienaort.

Protest nasledoval po nových opatreniach, ktoré by mali slúžiť na zníženie jednej z najvyšších mier infekcií v Európe, vrátane povinného nosenia rúšok pre väčšinu detí základných škôl a predĺženia školských prázdnin.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

Clashes erupt at Brussels protest against Covid rules, france24.com, 5. 12. 2021

Protest against coronavirus restrictions turns violent in Brussels, reuters.com, 5. 12. 2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár