Rakúšanom, ktorí odmietnu očkovanie, by mala hroziť pokuta

Podľa RTVS by ľuďom, ktorí budú odmietať povinné očkovanie proti Covidu-19, ktoré má Rakúsko zaviesť od 1. februára, by mohla hroziť pokuta vo výške až 7 200 eur. Uvedenú informáciu čerpali z rakúskych denníkov Der Standard a Die Presse. Návrh príslušného zákona však ešte nie je hotový a rakúska vláda by ho mala predložiť až na budúci týždeň.

Rakúsky kancelár Alexander Schallenberg 19. novembra po rokovaní s regionálnymi lídrami oznámil, že v krajine bude od začiatku februára platiť povinnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 pre všetkých obyvateľov. Teraz prebiehajú prípravy na zavedenie povinného očkovania do praxe.

Rakúsky minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein v utorok (30. 11.) potvrdil, že návrh príslušného zákona predloží 6. decembra a do platnosti má vstúpiť na začiatku februára. Zatiaľ sa podľa ministerky pre EÚ a ústavné záležitosti Karoline Edtstadlerovej nerozhodlo, od akého veku bude vakcinačná povinnosť platiť a aké tresty bude štát ukladať za porušenie. „Neuvalíme očkovaciu povinnosť na školopovinné deti,“ ubezpečila ministerka. Mnoho expertov podľa nej odporúča, aby sa zaviedla veková hranica 14 rokov.

Pokiaľ ide o výšku pokút, niektoré informácie prenikli do rakúskej tlače. Podľa denníka Der Standard má jednorazová pokuta dosahovať výšku až 3 600 eur a môžu ju uložiť až dvakrát, takže by celkový peňažný trest dosiahol až 7 200 eur. Pokuta má pritom hroziť po dvoch odmietnutých úradných predvolaniach na očkovanie. Povinnosť očkovania sa má vzťahovať na osoby s bydliskom v Rakúsku. Výnimky by mali platiť u osôb, ktoré by mohlo očkovanie ohroziť na zdraví alebo na živote, a čiastočne aj u tehotných žien.

V Rakúsku už teraz platí celoštátny lockdown. Ľudia môžu opúšťať domov len v nutných prípadoch, zatvorili sa reštaurácie aj väčšina obchodov a tiež hranice pre turistov. Po vyše týždni od zavedenia opatrenia sa zdá, že epidemická krivka dosiahla svoj vrchol.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Rakúšanom, ktorí odmietnu očkovanie, by mala hroziť niekoľkotisícová pokuta, rtvs.sk, 30.11.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár