Rakúsko sa stáva prvou krajinou EU, ktorá sa sťahuje z projektu spoločnej európskej armády!

· Čas čítania: 3 min.
Foto: stredoevropan.cz
Potvrdil to v týchto dňoch rakúsky minister obrany Mario Kunasek, ktorý na margo toho doslova povedal: „Európa potrebuje bezpečnostnú a obranú politiku hodnú toho mena, ale to nemá čo dočinenia s EU armádou. To, čo potrebujeme nie je veľká, uzavretá formácia, ale spolupráca!“ Európsky kontinent by sa teda podľa neho mal sústrediť na spoluprácu a nie na integráciu. A keď tak by mal predovšetkým vylepšovať už existujúcu obrannú štruktúru NATO, keďže mnohé krajiny EU už sú členmi NATO, a nie vyrábať duplikát!
Ide o slová, s ktorými môžem len súhlasiť! Teda až na to, že NATO v jeho súčasnej agresívnej podobe by sme nemali vylepšovať, ale z neho čo najskôr vystúpiť. A to napriek tomu, že si uvedomujem, že to je v súčasnosti takmer nemožné. Každopádne vytvorenie spoločnej európskej armády je nielen zbytočné a pre štáty opäť len finančne náročné, ale aj nebezpečné, a to najmä z dôvodu, že by bola riadená z Berlína a Bruselu a mohla by byť týmito kruhmi ľudí ľahko zneužitá voči nespokojnému a odpor kladúcemu európskemu obyvateľstvu! A práve preto som proti akémukoľvek budovaniu nejakej ďalšej spoločnej armády!
Jedinú armádu, ktorú by sme mali budovať je tá národná slovenská armáda! Pretože práve tá bude ako jediná slúžiť k skutočnej obrane nášho národa a štátu, resp. aj k iným dôležitým pomocným činnostiam akými sú ochrana hraníc, pomoc pri odstraňovaní následkov katastrof atď. Akýkoľvek ďalší globalistický armádny spolok by sme však my a aj ďalšie európske národy, ktoré si chcú zachovať ešte zvyšky svojej suverenity, mali ihneď odmietnuť!
Martin Bago
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár