Redaktorka Sme absurdne prisudzuje zodpovednosť za vraždu a znásilnenie Violy Macákovej aj konzervatívcom

Tagged With: , , , , Add Comment

Brutálne znásilnenie a následné úmrtie Violy Macákovej, ktorej telo sa našlo 11. novembra a 17. novembra bola o veci informovaná verejnosť, ohromilo Slovensko. Ľudia sa zjednotili v odsúdení tohto odporného zločinu a dúfajú v skoré potrestanie páchateľov, o ktorých ešte nič nevieme.

Článok pokračuje pod reklamou.


Žiaľ, aj z takejto situácie sú niektorí ochotní vytĺkať politický a ideologický kapitál. Okrem niektorých diskutérov na internete, ktorí hneď hovoria o páchateľoch z cudziny, treba osobitne poukázať na redaktorku SME Soňu Jánošovú, ktorej včera vyšiel článok „Smrť Violy nie je tragédiou temnej uličky“.

Jánošová píše: „Nahlas a dôrazne si preto povedzme, že Viola nebola zodpovedná ani za sekundu svojho utrpenia, ani za kúsok bolesti, ani za štipku hrôz. Plnú zodpovednosť nesie páchateľ či páchatelia.“ S týmito slovami nemožno nesúhlasiť.

Komentár však pokračuje: „ No krv na rukách majú aj tí, pre ktorých bol Istanbulský dohovor len cynickou politickou hrou a nie možnosťou nastaviť v spoločnosti jasné mantinely. Zodpovednosť nesú aj tí, ktorí tvrdia, že ženy nemajú právo rozhodovať o svojom tele. Áno, to, čo sa stalo Viole Macákovej je aj dôsledkom toho, že násilie páchané na ženách neberieme vážne.“

Takže za tento zločin môžu aj konzervatívci, ktorí odmietajú potraty alebo majú výhrady voči Istanbulskému dohovoru? Akú to má vôbec súvislosť? Čo je to za absurdné prepájanie? A Jánošová nebola jediná, komentár v podobnom duchu na Facebooku zverejnila aj iná redaktorka SME Zuzana Kovačič Hanzelová.

Znásilnenie a aj zabitie sú v slovenskom Trestnom zákone klasifikované ako zločiny. Ak niekoho neodrádzajú od páchania zločinu nemalé trestné sadzby, potom Istanbulský dohovor či absencia kritikov potratov vo verejnej diskusii k odradeniu nemá ako pomôcť.

Dúfajme, že tento zločin na Viole Macákovej bude čo najskôr vyšetrený, jeho páchateľ či páchatelia zistení a exemplárne potrestaní. K tomu, čo zatiaľ vieme, viac totiž povedať nemožno.

O zločine na Viole Macákovej: https://www.bratislavskenoviny.sk/…/57262-preco-policia-taj…

Komentár S. Jánošovej: https://zena.sme.sk/…/smrt-violy-nie-je-tragediou-temnej-ul…

Status Zuzany Kovačič Hanzelovej: https://www.facebook.com/zuzana.hanzelova.1/posts/10217927244385421

Autor: Hrot.info

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis