Rumunsko malo “porušiť svoje povinnosti”: Nikým nevolená Európska komisia ho rieši v 38 prípadoch

zdroj : Shutterstock

Európska komisia otvorila v roku 2019 voči Bukurešti 38 konaní vo veci porušení svojich povinností. Uvádza to výročná správa, ktorou sa monitoruje implementácia práva Európskej únie (EÚ), ktoré postupne mení právnu sústavu zvrchovaných krajín.

Medzi oblasti, v ktorých nekonalo Rumunsko tak, ako si Brusel žiadal, patrí migrácia a vnútorné záležitosti; energetika; mobilita a doprava; nedodržiavanie právnych predpisov EÚ, finančnej stability, služieb a únie kapitálových trhov; spravodlivosť a spotrebitelia; vnútorný trh, priemysel, podnikanie, malé a stredné podniky; životné prostredie; dane a colná únia.

Rovnaký dokument uvádza, že v rovnakom čase, v roku 2019, malo Rumunsko 17-krát porušiť právne predpisy z dôvodu oneskorenej úpravy zákonov podľa bruselskej legislatívy.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

[1] 2019 Commission report and factsheets on monitoring the application of EU law; European Commission; 31.7.2020

[2] European Commission opened 38 infringement cases against Romania in 2019 (report); autor: Corneliu-Aurelian Colceriu; Romanian News Agency/Agerpres; 31.7.2020

[3] Report: EC opened 38 infringement cases against Romania in 2019; Romania Press, 2.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply