Ruská rozviedka obvinila USA z eskalácie konfliktu na Donbase

Foto: Macos.ms

Spojené štáty začali novú hlasnú dezinformačnú a provokačnú kampaň, keď zúfalo strašia svetovú verejnosť údajnou koncentráciu ruských vojsk na hranici s Ukrajinou a tým, že Moskva pripravuje „útok“. Túto „tézu“ ochotne podchytila aj vláda v Kyjeve, ktorá priviedla krajinu na pokraj hospodárskej a sociálnej priepasti a má obrovské obavy o svoju existenciu, pretože sa obyvateľstvo začína búriť.

Všetko nasvedčuje tomu, že môže vybuchnúť ďalší „Majdan“, ale tento raz nebude riadený a smerovaný americkými tajnými službami a ukrajinskými banderovskými neonacistami, ale opozíciou. V poslednom období sa z Kyjevu a z Washingtonu vynára toľko lží, že sa v Moskve rozhodli uviesť veci na správnu mieru. Ohlásila sa organizácia, ktorá v tomto smere má overené informácie. Situáciu komentoval a falošné mýty západnej propagandy vyvrátil hovorca Služby vonkajšej rozviedky Ruska, Sergej Ivanov.

„Tlačový úrad Služby vonkajšej rozviedky Ruska uvádza, že nedávno washingtonskí úradníci aktívne zastrašovali svetové spoločenstvo tým, že Rusko sa údajne pripravovalo na „agresiu“ proti Ukrajine. Podľa prichádzajúcich údajov, Ministerstvo zahraničných vecí USA prostredníctvom diplomatických kanálov prináša svojim spojencom a partnerom absolútne nepravdivé informácie o koncentrácii síl na území našej krajiny za účelom vojenskej invázie na Ukrajinu“, uvádza sa na portáli Služby vonkajšej rozviedky Ruska.

„Američania maľujú strašidelný obraz o tom, ako hordy ruských tankov začnú demolovať  ukrajinské mestá, snažia sa presvedčiť svet, že majú akési „spoľahlivé informácie“ o takýchto zámeroch Ruska“, poukazuje sa v tlačovej správe. Hovorca Služby vonkajšej rozviedky Ruska Sergej Ivanov vo svojom komentári prizvukuje, že je prekvapujúce, akou rýchlosťou sa predtým celkom slušné americké ministerstvo zahraničných vecí mení na hlasnú trúbu falošnej propagandy.

„Tieto výrobky však nie sú také neškodné, ako sa môže zdať. Citát, pripisovaný ministrovi propagandy Hitlerovho Nemecka Josephovi Goebbelsovi znie: „Čím obludnejšia je lož, tým ochotnejší je dav v ňu veriť“. Táto línia samozrejme zapadá do protiruského smeru Západu. Sme oveľa viac znepokojení skutočnosťou, že takáto agresívna propaganda povzbudzuje Kyjevský režim, aby vybudoval svoje vojenské zoskupenie v Donbase a obnovil ostreľovanie civilných objektov“, podotýka Sergej Ivanov.

Vysvetľuje, že z rôznych zdrojov prichádzajú informácie o postupnom postupe ukrajinských pozícií hlbšie do takzvanej šedej zóny pozdĺž demarkačnej čiary, ako aj o koncentrácii síl a prostriedkov Ozbrojených síl Ukrajiny v pohraničných oblastiach s Ruskom a Bieloruskom. „Spojené štáty a ich spojenci naďalej „pumpujú“ Ukrajinu so zbraňami, podporujú používanie dodaných prostriedkov ničenia, vrátane útočných bezpilotných leteckých systémov s cieľom vykonávať vojenské provokácie“, podotýka hovorca Služby vonkajšej rozviedky Ruska.

„Provokatívna politika Spojených štátov a Európskej únie, ktorá zámerne posilňuje pocit zhovievavosti a beztrestnosti v Kyjeve, spôsobuje extrémne obavy. Podobnú situáciu sme pozorovali v Gruzínsku v predvečer udalostí v roku 2008. Potom sa Michail Saakašvili doslova „odtrhol z reťaze“ a pokúsil sa zničiť príslušníkov ruských mierových síl a civilné obyvateľstvo Južného Osetska. Ale vyšlo ho to draho“, pripomenul v závere svojho komentáru hovorca Služby vonkajšej rozviedky Ruska Sergej Ivanov, zverejnenom na portáli tejto služby.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) США провоцируют обострение на востоке Украины, Служба внешней разведки Российской Федерации, 22.11.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár