Ruský námorný obchod predpovedá rast

obrázok: © Getty Images / Timacoch

Arktická lodná doprava bola prioritou hospodárskeho rozvoja krajiny

Ruská lodná doprava sa bude naďalej rozširovať a do roku 2026 dosiahne 29,6 milióna ton, čo predstavuje nárast o 7,3 % od roku 2022, uvádza správa ministerstva hospodárskeho rozvoja.

Ministerstvo v piatok zverejnilo prognózu sociálno-ekonomického vývoja krajiny na roky 2024-2026. Podľa projekcie sa očakáva, že obrat námornej nákladnej dopravy bude v nasledujúcich rokoch naďalej rásť. V roku 2023 sa predpokladá nárast vnútrozemskej nákladnej dopravy o 2,4 % alebo 119,2 milióna ton.

Rusko neustále zvyšuje námornú nákladnú dopravu, najmä cez Severnú námornú cestu (NSR). Očakáva sa, že NSR, ktorá sa rozprestiera po celej dĺžke ruských arktických oblastí a regiónov Ďalekého východu, sa stane hlavnou obchodnou cestou pre tovar prepravovaný medzi Európou a Áziou.

Arktická námorná trasa by mohla drasticky skrátiť prepravné časy v porovnaní s tradičnými trasami cez Suezský alebo Panamský kanál. V sovietskej ére slúžila najmä na zásobovanie tovarom do izolovaných osád v Arktíde.

Podľa developera NSR Rosatom sa očakáva, že obrat nákladu na trase zaznamená v blízkej budúcnosti „explozívny rast“.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: RT, Russian maritime trade forecast to grow, 25. September 2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply