Samovražedná politika Ríma: Vylodenia migrantov vzrástli o 948%

· Čas čítania: 3 min.

Podľa oficiálnych údajov pre február 2020 vstúpilo na taliansku pôdu nelegálne 1211 migrantov. Skutočné čísla budú pravdepodobne vyššie. Značne sa však líšia od rovnakého obdobia vlani, kedy počas pôsobenia ministra vnútra Mattea Salviniho prišlo do krajiny 60 migrantov.

Správa novín Il Giornale uvádza, že čísla za začiatok roka 2020 sú tiež vyššie ako za rovnaké obdobie roku 2018. Vtedy Salvini stanovil prísnejšie hraničné kontroly a zakázal mimovládnym organizáciám (MVO) voziť migrantov do talianskych prístavov. Jediným otáznikom je, prečo nezhabal lode MVO, keď tým mohol odstaviť nelegálny tok úplne.

Celkovo v období január-február 2019 prišlo do Talianska 262 nelegálnych migrantov, takže 2553 prevažne moslimov v tomto roku predstavuje dramatický nárast 948%. Počet migrantov vzrástol ihneď po septembri minulého roka, keď sa vytvorila ľavicová koalícia údajne protisystémového Hnutia piatich hviezd s Demokratickou stranou. Salviniho Liga severu vtedy administratívu opustila.

Členovia súčasnej vlády sa nevyhýbali rušeniu dekrétov proti masovej migrácii, a to napriek vypuknutiu epidémie koronavírusu, ktorý na Apeninskom polostrove bujnie. Poslanec Marco Minniti vyzval: „Tieto nariadenia sa musia zásadne zmeniť, pretože tvoria hlbokú neistotu. Naša cesta je povinná! Musíme obnoviť humanitárnu ochranu (migrantov).“

Medzitým sa MVO sťažovali, že niektoré posádky, ktoré vozia migrantov do Európy, boli umiestnené do karantény. Zjavne im záleží na „presune Afriky do Európy“ viac ako na zdraví a bezpečnosti talianskych občanov.

Pramene:

[1] Gli sbarchi di migranti in Italia nel 2020 sono aumentati del 948%; autor: Mauro Indelicato; Il Giornale, 28.2.2020

[2] Cruscotto Giornaliero_28-02-2020_0, interno.gov.it

[3] Il grafico illustra la situazione relativa al numero dei migranti sbarcati a decorrere dal 1 gennaio 2019 fino al 28 febbraio 2019; libertaciviliimmigrazione.dlci.interno.gov.it (PDF)

[4] Il grafico illustra la situazione relativa al numero dei migranti sbarcati a decorrere dal 1 gennaio 2018 fino al 28 febbraio 2018; libertaciviliimmigrazione.dlci.interno.gov.it (PDF)

[5] Migrant Sea Deaths Plunge Due to Matteo Salvini’s Closed Ports; autor: Thomas D. Williams, Ph.D.; Breitbart, 25.5.2019

[6] Cara di Mineo, il direttore smonta i buonisti: „Coi porti aperti 15mila morti“; autor: Giuseppe De Lorenzo; Il Giornale, 7.2.2019

[7] Adesso le Ong tuonano contro la quarantena imposta alle navi; autor: Mauro Indelicato; Il Giornale, 28.2.2020

[8] Italy has put the entire country under travel restrictions to curb coronavirus; autor: Jen Kirby; Vox, 9.3.2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár