Slovensko je pripravené na Majdan

Politici v USA, kde to začalo, robia takzvaný „sondážny typ politiky“. Je to spôsob založený na zisťovaní reakcie spoločnosti. Robia to napríklad tak, že v médiu je zverejnená správa o niečom konkrétnom, na čo potrebujú podporu obyvateľstva, alebo nejaký moderátor „medzi rečou“ nečakane spomenie kauzálnu vec, napríklad v relácii, a čaká sa na odozvu verejnosti. Ak je verejnosť pripravená sa témou zaoberať, reakcia sa dostaví a k téme sa spustí kampaň, ktorá potom končí obvykle tak, ako sa predpokladalo.

Ak sa chystá niečo naozaj veľké, potom má sonda – v novinárskej brandži známa aj ako „balónik“ – väčšie rozmery a býva to obvykle celá sústava balónikov, ktoré v spoločnosti postupne gradujú.

Výsledok reakcie sa nakoniec vyhodnotí a podľa toho sa určuje stratégia, ako s kauzou, ktorá sa chystá verejnosti predostrieť, ďalej pracovať. Balóniky tiež fungujú aj ako nástroj udržania verejnosti v napätí. Je to v princípe niečo podobné, ako keď piloti F1 zahrievajú pneumatiky pred štartom, aby bol monopost pripravený na štart a nakoniec idú až nadoraz, aby zistili, čo pneumatiky vydržia. Politici totiž vnímajú národ rovnako ako pilot F1 svoj monopost – totiž ako nástroj na dosiahnutie víťazstva. Pre nich sme iba vecami – nástrojmi na dosahovanie úspechu. Takto nás vnímajú v spoločnosti všetci, ktorí profitujú z verejnej mienky, čiže aj novinári, politológovia, prosto všetci. Preto je nesmierne dôležité, aby napríklad alternatívne spravodajstvo bolo platené z príspevkov obyvateľstva, nie z reklamy či darov vplyvných ľudí, alebo lobistických skupín. Nič totiž nie je zadarmo a dar od vplyvnej osoby už vôbec nie. Ten, kto to tvrdí, obvykle klame.

Excelentným príkladom takejto sofistikovanej balónovej spoločenskej sondy politikov sú tzv. Mečiarove amnestie. Sme totiž začlenení v EÚ, ktorá na to, aby mohla ďalej raziť cestu silného európskeho štátu s rozhodujúcimi kompetenciami Bruselu nad jednotlivými národmi vo vnútri Únie, potrebuje deštruovať právo na národnej úrovni – napríklad slovenskej. A to nie je jednoduchý proces, pretože národy Európy sú veľmi hrdé a pronárodne orientované.

Preto treba vypúšťať politické balóny do spoločnosti a zisťovať, ako bude Slovensko na likvidáciu právnej spoločnosti reagovať. Zrušenie Mečiarovych amnestií nie je totiž nič iné, ako právna deštrukcia a rozklad právnej spoločnosti v republike. A ak Slováci dokážu takýto právny rozklad štátu prijať či dokonca ho veľmi chcieť, potom je ten národ pripravený na stratu akýchkoľvek kompetencií a so Slovákmi si lídri EÚ prostredníctvom domácej vlády dokážu urobiť, čo sa im len zapáči.

Položili ste si niekedy otázku, čo za to, že sa dobrovoľne vzdávame právneho štátu, od politikov dostaneme? Pýtam sa, lebo ide o kupčenie dvoch subjektov – občanov a politikov – a pri kupčení je predsa normálne, že „niečo je za niečo“. Doteraz nám nikto neponúkol žiadnu kompenzáciu za to, že súhlasíme s likvidáciou slovenského práva. Nejde teda o politický obchod s obyvateľstvom, ale o podvod, kde sa vzdávame svojich práv a nedostávame za to nič.

Štát s národnou hrdosťou je nepochybne aj Poľsko. Ovládať ho z Bruselu je ale nevyhnutné, lebo je to najväčší štát z postkomunostických krajín v EÚ. Tak ako mu vziať rozhodovacie kompetencie bez toho, aby sa hnev hrdých Poliakov neotočil proti EÚ? Urobili to excelentne. Vytiahli starú, veľmi citlivú občiansku kauzu pádu lietadla s rodinou prezidenta a takmer všetkých členov vlády, lebo vedeli, že národ bude vášnivo žiadať vyšetrenie a potrestanie vinníkov – a to aj za cenu porušenia práva.

A to isté „ako cez kopirák“ sa deje na Slovensku, cez Mečiarove amnestie, kde sa vytiahla stará, veľmi citlivá téma a Slováci doslova bažia po tom, aby bola vyšetrená. Napriek markantným porušeniam elementárnej právnosti.

V konečnom dôsledku však ide o jediné. Ak amnestie prejdú, Slovensko sa z právnosťou môže „rozžehnať“, pretože právny štát takto zomrie. Zrušiť amnestie si doteraz na svete nedovolil nikto, iba Slováci kričia z plného hrdla, že to je správne. Sme vlastne akísi pokusní králici EÚ, pretože keď nás niekto takto jednoducho dokáže pripraviť o základný pilier spoločnosti – právo, potom sme na slovenský Majdan, ktorého ale obeťou budeme iba my sami, dôkladne pripravení.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply