Slovenský zázrak COVID-19 alebo tak nízka úmrtnosť ako pri chrípke?

· Čas čítania: 6 min.
foto: embassies.gov

Tento slovenský zázrak s nízkou mierou ochorenia na COVID-19 tu vraj máme vďaka expertom s totalitarnými inklináciami a mnohými nezmyselnými opatreniami, hoci hlavným faktorom je, že Číňania nelietajú do Blavy, ale do USA, Londýna, Milána a Španielska, kde majú svoje investície a obchodné záujmy (vďaka ekonomickej kríze vykúpia toho ešte viac v zadĺženej Európe). Porovnávať Slovensko k New Yorku (NY) či Milánu je však úplne scestné. New York nie je ani zvyšok USA, kde už len to, že väčšina podobne ako v Bratislave jazdí autom, je ohromný rozdiel. V NY zas metrom, podobne ako aj v centrách veľkomiest západnej Európy, čo je významný faktor, ak ide o šírenie hocijakej respiračnej nákazy. Tiež porovnajme frekvenciu letov v európských mestách.

Už som písala o náraste úmrtnosti v NY kvôli chybným protokolom WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) a tiež o nafukovaní miery úmrtnosti (od Talianska po USA) – https://blog.hlavnespravy.sk/19615/americki-lekari-chybne-liecime-covid19-ventilatory-mnohych-zabili/. Odvážnejší lekári sa ozývajú, že agresívne používanie ventilátorov, ktoré sú trojnásobne dotované nemocniciam po prijatí pozitívneho pacienta, zabíjajú až 80% pripojených pacientov. Štátne úrady v USA lekárov vyslovene podnecujú uvádzať COVID19 ako dôvod smrti, aj keď pacient nebol ani testovaný. Pripomeňme si však, že pred dvoma rokmi v USA zomrelo na chrípku 80 000 ľudí, na COVID-19 je to len 40 tisíc a miera nakazených sa tu zo dňa na deň podstatne znižuje, ako aj u nás – https://www.usnews.com/news/health-care-news/articles/2018-09-27/cdc-80-000-people-died-of-flu-complications-last-season-in-us.

Vedci zo Stanfordskej univerzity tvrdia, že je dostatok dôvodov si myslieť, že vírus sa v USA šíril už minulý rok, keď ambulancie hlásili obrovský nárast pacientov so symptómami podobnými chrípke, hoci dnes vieme, že boli identické s COVID-19 – https://www.latimes.com/california/story/2020-04-11/bay-area-coronavirus-deaths-signs-of-earlier-spread-california. To znamená, že aj krivka nákazy vyzerá úplne ináč, ak jej začiatok bol oveľa skôr. Sama som bola prekvapená, že v mojom okolí traja tridsiatnici bez nadváhy či fajčiarskej závislosti na prelome roka boli hospitalizovaní so zápalom pľúc. S tým som sa ešte ani jeden rok nestretla. Samozrejme, v zime je náš imunitný systém stále slabší, chýba nám vitamín D3 zo slnka a vitamín C z čerstvej zeleniny a ovocia.

U nás však netestujeme prítomnosť protilátok, čo by ukázalo, koľko ľudí koronavírus už malo. Minister zdravotníctva vysvetľoval, že na to bol určený rýchlotest, ktorý premiér navrhoval vyhodiť do Dunaja – https://www.aktuality.sk/clanok/778208/minister-zdravotnictva-avizuje-tvrdsie-postihy-pre-antivaxerov-vratane-preplacania-liecby-podcast/. Experti zjavne radili, že najdôležitejšie je poznať aktívne nakazených a netreba sa vôbec zaoberať tým, či azda už ľudia ochorenie skôr neprekonali. Čoraz viac počúvame zo zahraničia dohady expertov, že pravdepodobne premorenosť populácie je oveľa vyššia, ako nám modely odhadovali. To znamená, že mnohí už ochorenie prekonali a majú prirodzenú imunitu, nie sú teda bezprostrednou hrozbou. Hlavne však, by nám tieto čísla pomohli urobiť si správny obraz o úmrtnosti. Čím je nakazených viac, tým nižšia vychádza miera úmrtnosti.

Najnovšie bola publikovaná kalifornská štúdia z 3. – 4. apríla, v ktorej bola reprezentatívna vzorka 3 300 obyvateľov mesta Santa Clara, otestovaných na protilátky z krvi. Tak dokázali odhaliť, že 2,5% až 4,2% obyvateľov už má protilátky proti koronavírusu, čo predstavuje 50 až 85-násobne vyšší počet, ako sú známe prípady infikovaných. Toto mesto má pritom tretiu najvyššiu úmrtnosť v Kalifornii. Na základe týchto údajov autori štúdie vypočítali, že skutočná miera úmrtnosti je medzi 0,12-0,2% – čo je interval úmrtnosti na chrípku!!! K podobnému údaju sa dostal aj medzinárodný tím expertov, ktorý podľa skôr hlásených symptómov podobných COVID-19 odhadujú nákazu už 28 mil Američanov – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.01.20050542v2. Potom súčasná úmrtnosť vychádza na 0,1% – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.01.20050542v2.

V NY City zas testovali rodičky na aktívnu nákazu koronavírusom v dvoch nemocniciach a zistili, že 15% z nich bolo pozitívnych. 88% nemalo žiadne symptómy. To ukazuje, že aj tam je miera nakazenosti až 10-krát vyššia ako sa zdá zo známych prípadov, pričom v NY sa testuje viac ako v iných amerických štátoch. Pritom nie je známe, či niektoré už nemali ochorenie skôr, keďže sa netestovali ich protilátky. Podobne to vyzerá byť aj v iných krajinách: 30-násobne viac infikovaných v talianskom meste Robbio, 14-násobne viac v nemeckom Gangelte, 27-násobne viac v Dánsku – https://www.wsj.com/articles/new-data-suggest-the-coronavirus-isnt-as-deadly-as-we-thought-11587155298.

Aj preto krajiny ako Dánsko a Nemecko sú prvé, ktoré sa vracajú k normálu. Švédsko od začiatku bolo skeptické voči odhadom WHO a nikdy striktné opatrenia ani neprijalo. Ekonomicky sú však zasiahnuté aj otvorené krajiny, nakoľko žijeme v ekonomicky prepojenom svete. Súčasné reštrikcie nás však stoja dosť veľa. Premiér hovoril o denných stratách 70 mil eur počas tejto epidémie. Keď sa to prepočíta na štátom stanovenú cenu života, čo je strop pri preplácaní drahej liečby u pacientov za rok, tak potom pri tejto kríze prichádzame o 2 000 rokov života denne. Tieto prostriedky budú chýbať v systéme na liečbu pacientov aj v ďalších rokoch.

Toto ohromné zlyhanie našej politickej a zdravotníckej elity by pri troche ich pokory mohlo viesť k reforme zdravotného systému. Tento experiment s našimi slobodami, ktoré by mali politici chrániť ako prioritu, len ukazuje, že je to naivné čakať od štátu, ktorý je jedinečným nástrojom pre najhoršie pokušenia korumpovateľných ľudských bytostí. Aspoň sme mali príležitosť pochopiť naplno, ako nebezpeční sú experti na choroby so svojími klapkami na očiach, keď príde ich hviezdna chvíľa, budú radšej buzerovať celú populáciu, ako by niečo mali zmeniť v systéme svojho myslenia a fungovania.

Lenže oni ani nevidia, čo by bolo treba zmeniť. Namiesto toho, aby sa oboznámili s efektívnou liečbou COVID-19 hydroxochloroquinom (pripájam video, kde americkí lekári hovoria o svojich pozitívnych skúsenostiach s liečbou COVID-19 – https://www.cbreurope.sk/uploads/doctors_covid19.mp4) či vnútrožilovým podaním vitamínu C, radšej ostanú uväznení vo svojich zastaralých postupoch, zakladajúc si na svojich tituloch, pečiatkach a povoleniach, odkázaní na WHO protokoly a na svoje predsudky voči vitamínom. Jedinú spásu vidia ako vždy vo vakcínach! Ako zdravotní poistenci sme azda my na ťahu, aby sme jasne sformulovali naše požiadavky o tom, ako má vyzerať medicína 21. storočia, ak niečo chceme zmeniť. Táto nepodarená epidémia by nás k tomu mala konečne vyburcovať.

Autorka: Jana Tutková

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár