Stanovisko autorov a signatárov Nitrianskej deklarácie k súčasnému dianiu v Slovenskej republike

Pozorne sledujeme vývoj na našej vnútropolitickej scéne. Dianie pred parlamentom v posledných hodinách ukazuje, že pohár trpezlivosti ľudí sa naplnil. Obraciame sa preto k Slovenskej verejnosti s nasledujúcim vyhlásením:

1/ Súčasná vládna koalícia spôsobuje obrovské morálne, ekonomické a zdravotné škody na Slovenskom národe.

2/ Trojuholník moci: Vláda, prezidentka, ústavný súd zhodili referendum o predčasných voľbách zo stola, preto zostáva iba možnosť požadovať priame vyhlásenie predčasných volieb Národnou radou Slovenskej republiky.

3/ Keďže ústavný súd zrušením referenda o predčasných voľbách sa spreneveril zákonnosti, pravde a záujmom občanov Slovenskej republiky, je potrebné ho zrušiť ústavným zákonom a jeho kompetencie presunúť na Ústavný senát najvyššieho súdu.

4/ Žiadame slobodný prístup do médií aj oponentom provakcinačej hystérie. Normálna, kvalifikovaná diskusia o výhodách a nevýhodách tzv. m-RNA vakcín absolútne absentuje. Slovenské médiá hlavného prúdu sú dnes názorovo tak jednofarebné, ako boli médiá za najtemnejších čias sovietskeho systému.

5/ Po vyhlásení predčasných parlamentných volieb je potrebné pozastavenie legislatívnej činnosti parlamentu.

Pokiaľ bude vládna moc ignorovať hlas národa, vývoj môže dospieť k momentu, keď moc bude ležať na ulici. Preto sa opozícia musí pripraviť na to, aby tu boli schopné ľudské zdroje na vytvorenie vlády národnej záchrany. To je možné iba zjednoteným a spoločným postupom všetkých parlamentných opozičných strán v spolupráci s intelektuálmi z nezávislých proslovenských hnutí, združení a spolkov. Opozičné politické strany si musia uvedomiť, že hranie sa každého na svojom vlastnom opozičnom piesočku je vlastne nepriama podpora tejto vládnej garnitúry.  Ak sa nezachráni národ a štát, nebudú pre nikoho z nich ani teplé vládne a parlamentné posty.

V Nitre, 24.6.2021.

Signatári v abecednom poradí:

Ing. Peter Božik

Ing. Tibor Danáč

Ing. Ivan Pauer

MUDr. Štefan Paulov

RNDr. Jozef Prokeš, Csc.

Ing. Jozef Šedovič

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár