Štát Michigan chce uzákoniť dobrovoľnosť čipovania zamestnancov

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Keď sme v roku 2013 písali o čipovaní ľudí, mali nás za „bláznov“ a „konšpirátorov“. Dnes sa na Západe bežne čipujú zamestnanci firiem, pričom sa to prezentuje ako úžasná vymoženosť. Ide o jednoduché RFID čipy bez energetického zdroja, ktoré sa aktivujú po zachytení vysielaného signálu a slúžia na identifikáciu zamestnanca. Ten sa takto môže identifikovať pri vstupe do firmy, závodnej jedálne, či pri zapnutí služobného počítača.

Čipovanie ľudí ešte stále nie je bežnou praxou, rozmáha sa však už natoľko, že poslanci kongresu amerického štátu Michigan prijali zákon, podľa ktorého by zavedenie čipu do tela malo byť dobrovoľné a zamestnanec bude mať právo ho odmietnuť. Zákon ešte musí schváliť michiganský senát. Samozrejme, všetko sa dá obísť a ťažko sa bude dokazovať, ak „neposlušného“ zamestnanca firma prepustí z oficiálne úplne iných dôvodov. Alebo ak na neho vyvinie nátlak, aby sa začipovať dal. A na jednoduchý zákaz čipovania ľudí si michiganskí zákonodarcovia netrúfli.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

Michigan House passes bill to make employee microchips voluntary, The Jerusalem Post, 26. 6. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár