Švédske verejnoprávne štúdio pozvalo imáma, aby vysvetlil Veľkú noc

Foto: eureporter.com

Televízny program Helgstudion pozval islamského imáma Nasira Ahmada Arifa a švédsku protestantskú arcibiskupku Antje Jackelén, aby diskutovali o Veľkej noci a o tom, čo pre nich sviatok znamená.

Imám Nasir Ahmad Arif hovoril o moslimskej oslave Aashura, o ktorej hovoril, že je obdobou judaistického obdobia Pesachu. Niektorí moslimovia ho majú uznávať ako deň smrti vnuka proroka Mohameda v bitke pri Karbale. Bitka pri Karbale prebiehala 10. októbra 680 medzi armádou druhého umajjovského kalifa Yazida I. a armádou pod vedením Husajna ibn Aliho, vnuka islamského proroka Mohameda, v Karbale, v dnešnom Iraku.

Niektorí kritizovali švédsku verejnoprávnu televíziu SVT za pozvanie imáma do programu. Dokonca ho kritizoval umiernený, stredopravý politik Hanif Bali, ktorý poukázal na fakt, že Arif pracoval pre kontroverznú cordobskú školu. Tá má byť údajne financovaná Saudskou Arábiou a vyučovať extrémne interpretácie islamu.

Podobné obvinenia zažíva mnoho ďalších, švédskych škôl islamu. Göteborská škola bola v roku 2019 zatvorená pre obavy z vystavenia žiakov radikálnej islamskej ideológii.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) SVT bjöd in imam från muslimsk skola som separerar pojkar och flickor; Nyheter Idag, 5.4.2021

(2) Viktigt och bra att de små flickorna får sitta beslöjade längst bak i Cordobaskolan i Akalla. Viktigt att sätta feministerna på plats. Bra av SVT att bjuda in deras Imam…; autor: Hanif Bali; Twitter, 5.4.2021

(3) Saudisponsrad skola i Akalla får fortsätta trots kritik; NB Nyhetsbyran, 4.2.2020

(4) Islamistisk skola stängs av Skolinspektionen – barnen riskerade att ”utsättas för radikalisering” enligt Säpo; Nyheter Idag, 9.12.2019

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár