Tibor Eliot Rostas: Korporátnym fašistom musíme vziať kľúče od miešačky

Foto: Screen Youtube video Diskusia na palete

Televízna diskusia Na palete so spisovateľom, publicistom a šéfredaktorom časopisu Zem&Vek Tiborom Eliotom Rostasom. 

Na úvod zaznelo, že po prvý raz kandiduje na politický post – v júnových voľbách sa uchádza o miesto poslanca Európskeho parlamentu na kandidátke hnutia Republika. V rámci časopisu Zem&Vek sa prioritne venuje geopolitike, a nech by eurovoľby dopadli akokoľvek, je jeho povinnosťou, ako aj povinnosťou jeho spolupracovníkov, pokračovať predovšetkým v mierových snahách. Ako dodal, politika je schopnosť oslovovať a presvedčiť ľudí, čo doteraz robil aj ako spisovateľ‘ a novinár. Na otázku, prečo sa o nadchádzajúcich európskych voľbách hovorí ako o posledných, odpovedal, že sú zlomové a spomenutý predpoklad je oprávnený.

Tvrdí, že silno centralizovaná Európska únia je v súčasnej podobe neudržateľná najmä preto, že zásadným spôsobom prestáva akceptovať vôľu jej členských štátov. A ak by Brusel dosiahol zrušenie práva veta, potom naozaj musíme hovoriť o posledných eurovoľbách, rozširovaní ligy nepodvolených štátov, ich definitívneho odchodu z EÚ vrátane Slovenska a následného zániku únie.

Ako kandidát na poslanca EP sa nechce obmedziť iba na kritiku fungovania EÚ, ale chce aktívne rozvíjať vizionárske koncepty spolupráce s krajinami, ktoré doteraz bežná Európa nebrala do úvahy, ako sú lrán, Rusko alebo Čína. Zdôraznil, že s tímom svojich spolupracovníkov vrátane profesora Petra Staněka či doktora Jána Lakotu a geopolitockých stratégov v jeho tíme má premyslené, ako sa v rámci europarlamentu stretávať s predstaviteľ’mi krajín BRICS aj Šanghajskej dohody, čo potvrdzuje aj jeho májová návšteva Petrohradu, Šanghaja aj Pekingu.

Takisto chce pokračovať vo svojom úsilí za vyhlásenie referenda, v ktorom by sa ľudia vyjadrili, či chcú alebo nechcú, aby sme zotrvali v NATO. V tejto súvislosti poznamenal, že sa neakceptovala schopnosť Ruska integrovať sa do novej mapy starého kontinentu. Pokračoval, že dostal pozvanie do ruského Petrohradu, kde sa pri príležitosti májových osláv víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne stretne aj so známym ruským filozofom Alexandrom Duginom. Chcel by s ním prioritne diskutovať o postavení štátov strednej Európy a ich kooperácie s Ruskom a Euráziou.

Venoval sa aj téme izraelsko-palestínskeho konfliktu a vojne na Ukrajine. Rostas v súvislosti s izraelskou genocídou v Gaze dôrazne upozornil na izraelské zámery zničiť Európu, v prípade ak bude ohrozený Izrael. Na všetky mestá Európy, vrátane Ríma máme namierené svoje nukleárne rakety, spomenul v súvislosti s vyhlásením svetoznámeho izraelského vojenského historika, Martina von Crevelda.

Spomenul tiež tému možného opätovného pripojenia Podkarpatskej Rusi k územiu Slovenska, kde žije množstvo našich krajanov rusínskeho pôvodu. Podľa jeho názoru by sa tak mohlo stať po skončení rusko-ukrajinského konfliktu na základe plebiscitu, pričom túto otázku označil za plne legitímnu.

Na záver rozhovoru rozobral mediálne prostredie na Slovensku a cenzorské útoky liberálneho režimu na nezávislé médiá. Kým elektronické médiá opätovne zapli po niekoľkých mesiacoch, časopis Zem&Vek je stále na indexe zahraničných korporácií vlastniacich u nás obchodné reťazce. V spojitosti s tým spomenul sorosovský projekt Konšpirátori.sk, ktorý výrazným spôsobom zasahuje do súťaže voľného trhu a nedemokraticky z neho vyraďuje nepohodlné médiá. Ľudí, ktorí to riadia, nazval fašistami. Korporátny fašizmus zasahujúci do slobody slova, by mala súčasná vláda zastaviť, povedal. Pokračoval, že na porušovanie demokracie a plurality nielen v mediálnej sfére, ale aj v oblasti knižnej distribúcie by si mali posvietiť najmä ministerstvo kultúry a Protimonopolný úrad SR, pôsobiaci v gescii rezortu hospodárstva.

Upozornil, že u nás naďalej funguje cenzúra a „kľúče od miešačky“ stále nemajú demokratické a vlastenecké sily, ale veľké nadnárodné korporácie, ovládajúce mediálny priestor a sociálne siete.

SLEDUJTE VIDEO:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Tibor Eliot Rostas: Korporátnym fašistom musíme vziať kľúče od miešačky, Youtube/Diskusia na palete, 30.04.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár