Ukrajinská vláda sa rozhodla odobrať… Putinovi pištoľ

Foto: DS-News.ua

Pred pár dňami sme pripomenuli všeobecný názor, že najpomalšími chlapmi na svete sú Pobalti. Zdá sa, že sa k nim môžu pripojiť aj Ukrajinci, hlavne členovia súčasnej vlády. Všetko robia veľmi pomaly, zle a amatérsky. Všetky odvetvia hospodárstva na Ukrajine krachujú, Kyjev stále žobre peniaze od západných šéfov, ojedinelé stavby sa budujú    pomaly, nekvalitne a s problémami. Jediné, čo súčasná vláda robí rýchlo, vyvoláva ozbrojené konflikty na Donbase, ostreľuje obce a mestá v Donecku a Luhansku.

Spomalení ukrajinskí poslanci po ôsmych rokoch od udalostí na Majdane a uchopení moci banderovcami, si z ničoho nič spomenuli, že treba odobrať niektorým ruským politikom niečo, čo im bolo Ukrajinou pred niekoľkými rokmi darované. Napríklad iniciovali návrh, že ruskému prezidentovi treba vziať ukrajinské štátne vyznamenanie, ktoré mu bolo udelené ešte pred rokom 2013 a to konkrétne – pamätnú pištoľ. Poslanci Najvyššej Rady Ukrajiny poslali zodpovedajúcu žiadosť prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému.

Návrh daný v piatok 18. februára schválilo 265 poslancov s požadovaným minimom 226 hlasov. „Dal som na hlasovanie podporu požiadavky Oxany Savčukovej voči prezidentovi Ukrajiny ohľadom použitia opatrení reagovania, za účelom zbavenia Vladimíra Putina, Dmitrija Medvedevova a ďalších osôb štátnych vyznamenaní Ukrajiny, ktoré boli udelené pred rokom 2013“, pomerne „premúdro“ a krkolomne vyslovila návrh skupiny poslancov podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Jelena Kondraťuková.

Podľa rokovacieho poriadku parlamentu, odpoveď prezidenta má byť známa do 15 dní. Určite sa nemôže stať, že by Volodymyr Zelenskyj nepodporil daný návrh. Z otvorených zdrojov je známe, že medzi mnohými zahraničnými oceneniami má Vladimír Putin vyznamenanie „Pamätná strelná zbraň“ od vtedajšej „bratskej Ukrajiny“, ktoré dostal v roku 2010. Ak sa v Kyjeve rozhodnú odobrať Putinovi túto pamätnú pištoľ, veľkou záhadou zostáva, akým spôsobom ukrajinské úrady mienia tento plán zrealizovať a túto pištoľ Putinovi vziať.

Niektorí novinári túto snahu Kyjeva a ukrajinských poslancov prijali s „pochopením“. Uvádzajú, že Kyjev ozaj musí odobrať Putinovi túto nebezpečnú zbraň, lebo sa ruský prezident môže postaviť na čelo úroku na Ukrajinu a viesť svoju armádu, sediac na koni, alebo aj na medveďovi a hrôzostrašne mávajúc inkriminovanou pištoľou. Je úplne jasné, že Kyjev musí odobrať Putinovi túto pištoľ, aby nedošlo k vpádu ruskej armády na Ukrajinu pod vedením samotného Putina. Je to určite ten najhorúcejší problém, ktorý v súčasnosti musia riešiť ukrajinskí poslanci.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Зеленського просять забрати у Путіна держнагороди України: Рада підтримала запит, DS-News.ua, 18.2.2022

(2) Зеленського попросили забрати в Путіна держнагороди України, Kurs.com.ua, 18.2.2022

(3) Рада направила запит Зеленському щодо позбавлення Путіна держнагород України, Espresso.TV., 18.2.2022

(4) Зеленського просять позбавити Путіна держнагород України, UNIAN, 18.2.2022

(5) Рада пропонує Зеленському позбавити Путіна держнагород України, Fakty, com.ua, 18.2.2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply