V ambulanciách nemocnice Brezno testy od pacientov nepožadujú

Je všeobecne známe, že aj plne zaočkovaní ľudia sú prenášačmi koronavírusu. Niekto im však dal nezmyselnú výhodu, že sa nemusia, na rozdiel od nezaočkovaných, testovať. V breznianskej nemocnici to ale neplatí. Testy v nej nevyžadujú od nikoho!

Prečo nemusia chodiť plne zaočkovaní na testy, keď aj oni sú roznášačmi COVID-19, zatiaľ u nás rozumne nevysvetlil žiadny „odborník.“ A tak sa títo ľudia voľne pohybujú po Slovensku a roznášajú koronavírus. Nezaočkovaní, naopak, majú obmedzenia aj u lekárov vo viacerých ordináciách, do ktorých ich pustia len s negatívnym testom. Nemocnica s poliklinikou v Brezne sa rozhodla tomu urobiť koniec. Ako oznamuje v statuse na sociálnej sieti, testy pýtať nebudú od nikoho.

Aj kompletne zaočkovaní roznášajú vírus

Na základe záväzného Usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k testovaniu pacientov v ústavných zdravotníckych zariadeniach (nemocniciach), poliklinikách, zdravotných strediskách združujúcich zdravotnícke zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ambulanciách, a rozhodnutia Krízového štábu NsP Brezno, Nemocnica s poliklinikou Brezno bude od 27.9.2021 bude postupovať nasledovne:

Nebudeme na ambulanciách v pôsobnosti NsP Brezno vyžadovať test na COVID-19 od pacientov prichádzajúcich na ambulantné vyšetrenie. Dôvodom nášho rozhodnutia je, že kompletne očkovaní pacienti prichádzajúci na ošetrenie môžu byť rovnako infekční a chorí ako neočkovaní. Zároveň testovaním na MOM (mobilné odberové miesto), by sme pacientov vystavili možnému riziku nákazy. Výnimkou je ak pacient bez ohľadu na očkovanie má príznaky ochorenia dýchacích ciest(respiračné, hnačky, zvracanie …) alebo má pozitívnu epidemiologickú anamnézu. V takom prípade pacient vopred informuje príslušnú ambulanciu telefonicky a dohodne sa na ďalšom postupe!

Test iba pri plánovanej hospitalizácii

Upozorňujeme, že podľa Vyhlášky ÚVZ SR môže pacient, ktorí je podozrivý z nákazy alebo z ochorenia COVID-19 alebo je pozitívny (je v karanténe), navštíviť ambulanciu len v prípade neodkladného zdravotného výkonu! Pri plánovanej hospitalizácii, vrátane jednodňovej ambulantnej starostlivosti sa u všetkých plánovane hospitalizovaných pacientov vyžaduje negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín.

Deti do troch rokov test mať nepotrebujú

„Ak pacientovi nepríde výsledok RT-PCR testu včas (nepríde mu výsledok na telefónne číslo alebo na e-mail), pacient sa napriek tomu dostaví na príjem do NsP Brezno na objednaný čas a deň aj bez výsledku. Termín hospitalizácie alebo operačného výkonu nebudeme v NsP Brezno prekladať! V čase príjmu mu bude vykonaný antigénový test.“ Pri akútnej hospitalizácii každý pacient, ktorý bude prijímaný na oddelenie bez ohľadu na očkovanie/prekonanie absolvuje antigénový test na urgentnom príjme. Počas hospitalizácie mu bude zrealizované aj RT-PCR vyšetrenie. Deti do 3 rokov sa netestujú.

„Manžel/partner rodičky, ktorý chce byť účastný pri pôrode, musí disponovať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín. V prípade záujmu je možné vyšetrenie absolvovať ako samoplatca na urgentnom príjme (rýchla RT-PCR, výsledok za 20 minút, cena 65 eur). Sprevádzajúca osoba musí disponovať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín (napr. rodič dieťaťa). V prípade akútnej hospitalizácie testovanie zabezpečí NsP Brezno,“ píše sa ma záver statusu breznianskej nemocnice.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: V Brezne to pochopili: V ambulanciách nemocnice testy od pacientov nevyžadujú! Hlavný denník, 5.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár