V Massachusetts 74% plne zaočkovaných ochorelo na covid. Opäť zavádzajú rúška

Agentúra Reuters priniesla informáciu, že tri štvrtiny ľudí, u ktorých bol potvrdený koronavírus SARS-CoV-2, boli plne zaočkované. Údaje vyhodnocovali počas júlových verejných podujatí v meste Provincetown, na ostrove Cape Cod v Massachusetts.

V článku sa odvolávajú na štúdiu amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zverejnenú v piatok 30. júla.

CDC uviedlo, že medzi obyvateľmi okresu Barnstable (Massachusetts) bolo od 3. do 26. júla objavených 469 prípadov koronavírusu. Z toho 74% medzi plne očkovanými ľuďmi. K 30. júlu bolo v okrese identifikovaných 934 prípadov. Sekvenovanie vzoriek 133 pacientov dokázalo prítomnosť B.1.617.2 (Delta variant) v 119 prípadoch, t.j. (89%).

Celkovo 79% očkovaných osôb, ktoré boli infikované COVID-19 malo príznaky ochorenia, konkrétne kašeľ, bolesť hlavy, bolesť hrdla a horúčku. Štyroch museli hospitalizovať. Očkovaní jedinci dostali jednu z troch dostupných vakcín od spoločností Pfizer Inc. a BioNTech, Moderna Inc. alebo Johnson & Johnson.

Autori štúdie odporučili miestnym zdravotným úradom, aby zvážili zavedenie rúšok vo verejných priestoroch, bez ohľadu na stav očkovania alebo počet prípadov v komunite. Ľudia hlásili CDC, že navštívili bary, reštaurácie, penzióny a dovolenkové nájomné domy.

Štúdia CDC zistila, že očkovaní jedinci majú podobné množstvo vírusu ako neočkovaní, čo naznačuje, že na rozdiel od iných variantov môžu očkovaní ľudia infikovaní variantom Delta prenášať vírus, uvádza CDC.

Riaditeľka CDC Rochelle Walensky uviedla, že ide o „zásadný objav“, ktorý viedol tento týždeň k odporúčaniu CDC, aby sa rúška používali v oblastiach, kde sa počet prípadov zvyšuje, ako prevencia proti možnému prenosu medzi plne zaočkovanými ľuďmi.

„Odporúčanie prekrytia dýchacích ciest bolo aktualizované, aby sa zaistilo, že očkovaná verejnosť nebude nevedome prenášať vírus na ostatných, vrátane svojich nevakcinovaných alebo imunokompromitovaných blízkych,“ povedala Walensky.

Autorka: Diana Dvorská je blogerka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Most COVID-19 cases in Massachusetts outbreak among vaccinated, says CDC, Reuters, 30.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár