V smernici Správy železníc ČR sa píše o odmínovaní koľajísk

Vedúci zamestnanci Správy železníc dostali smernicu pre obnovu železničných tratí v ČR v čase vojnového stavu a ohrozenia štátu, v dokumente sa píše o odmínovaní tratí a odstraňovaní kráterov v koľajiskách!  Redakcii AE News sa dostala do rúk smernica pre vedúcich zamestnancov štátneho podniku Správa železníc s názvom “Predpis pre obnovu poškodenej železničnej dopravnej cesty za stavu ohrozenia štátu a vojnového stavu“. Ide o bezpečnostný materiál, ktorý inštruuje jednotlivých riadiacich pracovníkov a prevádzkových vedúcich o spôsobe opravy železničných tratí v ČR v prípade vyhlásenia vojnového stavu vládou Petra Fialu, alebo prípadne počas stavu ohrozenia, čo by bol stav predchádzajúci vojnovému stavu. Dokument je datovaný dňom 19. 12. 2022 a bol teda rozoslaný a distribuovaný pred Vianocami a bol šírený iba v elektronickej podobe.

V dokumente sa píše, že Správa železníc zabezpečí opravy vojnou poškodených tratí len v nevyhnutnom rozsahu, pričom armáda musí zabezpečiť odmínovanie tratí, pokiaľ bude možné na opravu traťového spodku pustiť robotníkov a zamestnancov Správy železníc. Materiál tiež metodicky opisuje, ako budú robotníci zasypávať krátery, zjavne myslené po leteckých bombách a raketách, aby mohlo dôjsť k obnove železničnej trate.

Manuál naznačuje, že Správa železníc dokonca počíta s tým, že niektoré trate môžu byť zamínované, čím sa myslia mínové polia okolo železničnej trate ako ochrana pred postupom nepriateľa, ale tiež môže ísť aj o možnosť zamínovania priamo koľají, aby nepriateľ v prípade ovládnutia traťového koridoru nemohol železnicu používať na vlastnú prepravu.

V koľajisku môžu byť logicky aj nevybuchnuté bomby, takže oprava železničného násypu bude prebiehať v spolupráci s príslušníkmi ženijného vojska armády ČR.

Strana 11 z uniknutej smernice Správy železníc.

A to nie je všetko. V utorok 24. januára náčelník generálneho štábu AČR Karel Řehka v rozhovore pre ČTK uviedol, že Česká republika sa v prípade vojenského konfliktu, čím myslel stret medzi NATO a Ruskom, nezaobíde bez tzv. výberovej mobilizácie, a to ako majetku či techniky, ako aj vybraných skupín obyvateľstva, a to z dôvodu, že vraj nie je mysliteľné, že by súčasná česká armáda mohla zvládnuť sama o sebe prípadný konflikt s nepriateľom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Vedoucí zaměstnanci Správy železnic obdrželi směrnici pro obnovu železničních tratí v ČR v době válečného stavu a ohrožení státu, AE News, 25.1.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply