Veľká Británia: Chlapci by mali mať dovolené nosiť školské uniformy pre dievčatá

Foto: globallookpress.com © Daniel Lai/Keystone Press Agency

Podľa dokumentu, ktorý bude britskej vláde predložený budúci týždeň, bude deťom umožnené podstúpiť tzv. „sociálnu transformáciu“.

Školáci vo Veľkej Británii budú môcť v budúcnosti nosiť uniformu opačného pohlavia. Tiež by im malo byť umožnené zvoliť si vlastné zámená a mená. Informovali o tom britské noviny The Times. Podľa novín má britská vláda budúci týždeň zverejniť zodpovedajúci dokument. Deťom musí byť umožnené, aby sa za určitých okolností „so súhlasom rodičov“ spoločensky transformovali, uvádza sa v danom dokumente.

Učitelia by však nemali byť „nútení“ oslovovať deti ich zvoleným zámenom, ak namietajú „v dobrej viere“. V článku sa tiež spomínalo, že nové odporúčanie malo byť zverejnené do konca školského roka a bolo odložené pre protichodné názory ministrov. Vládna Konzervatívna strana údajne trvala na tom, že čokoľvek iné ako všeobecný zákaz „spoločenských premien“ spôsobí zmätok medzi učiteľmi a deťmi.

Premiér: Muž je muž a žena je žena

Kemi Badenoch, britská ministerka pre ženy a rovnosť navrhla, že deti by sa mali poradiť s lekárom skôr, ako im bude umožnené podstúpiť „sociálnu transformáciu“. Návrh bol zamietnutý po tom, čo ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že nemá dostatok zdravotníckeho personálu na poskytovanie takýchto rád.

Minulý mesiac britský premiér Rishi Sunak k tejto otázke povedal: “Nemali by sme sa nechať presviedčať, že ľudia môžu byť akéhokoľvek pohlavia, aké chcú – nemôžu.” Dodal: “Muž je muž a žena je žena. To je len zdravý rozum.”

Sunakov prejav prišiel krátko po tom, ako minister zdravotníctva Steve Barclay navrhol plán na zákaz liečenia takzvaných „trans žien“ na ženských nemocničných oddeleniach. Premiérove vyjadrenia vyvolali medzi aktivistami pobúrenie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Großbritannien: Jungen sollen Schuluniform für Mädchen tragen dürfen, de.rt.com, 30.11.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply