Vojensko-priemyselný komplex pretvára ľudské zdroje na bionické

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Shutterstock

Obyvatelia strednej Európy už niekoľko rokov znepokojene sledujú presuny bojových kapacít transatlantického bloku smerom na východ k hraniciam Ruskej federácie. Všímajú si ich už od prevratu na Ukrajine vo februári 2014 a kladú si otázky, či, kedy a pod akou zámienkou Rusko vyprovokujú k účasti na ozbrojenom konflikte.

Vláda nového amerického prezidenta Joa Bidena 3. marca publikovala rámcovú verziu branno-bezpečnostnej stratégie USA pod názvom Interim National Security Strategic Guidance. Poukazuje na zintenzívnenie súperenia s Čínou a Ruskom a na technologickú revolúciu, ktorá pretvára všetky aspekty života. Ak sa atlantická superveľmoc chce vyhnúť nákladným pretekom v zbrojení, ako tvrdí, a zároveň ostať svetovým policajtom v službách etablovanej západnej oligarchie, neostáva jej nič iné, než predstihnúť oboch rivalov v rovine technologickej vyspelosti svojich úderných síl. Takzvané železo, t. j. tanky a delá, na dobyvačnú vojnu nepostačia. Zato výdobytky na poli genetického inžinierstva a bioinformatiky umožňujú rázne zvyšovať akcieschopnosť ľudských zdrojov v uniformách, a tým ofenzívny potenciál každého z protivníkov. Udržiavanie miliónových počtov vojakov klasického razenia ako mužov a žien z mäsa a kostí v ozbrojených zložkách prestáva veľmociam postačovať. Jedna po druhej prechádzajú z kvantity na kvalitu a otvárajú Pandorinu skrinku zvyšovania ich výkonnosti bionickými prostriedkami.

Prečo úpadkovosť neprekáža?

Wikipédia nás dvoma vetami poučí, že „bionika je hraničný odbor, systematicky zameraný na uplatňovanie poznatkov zo stavby a funkcie živých organizmov a ich štruktúr pri vývoji nových technológií. Teda spája biológiu s technikou“. Západ sa na bioniku spolieha viac, než by sa zdalo. Predstava vojenského napredovania do hĺbok nedohľadných eurázijských priestorov Ruska ostane smiešna dovtedy, kým bude mať Pentagón k dispozícii iba zbory zložené z obyčajných, bionicky nevylepšených vojakov. Generalita v Moskve, Pekingu a Teheráne sa chytá za bruchá od smiechu pri čítaní správ o novinkách zavádzaných do armády Bidenovou administratívou. Je natoľko ústupčivá nátlaku kultúrneho ultraliberalizmu, že ho necháva prenikať aj do armády. „Nalakované nechty a vrkoč. Americké vojačky dostali povolenie vyzerať ženskejšie,“ chichoce sa titulok z kombinovaného zdroja tlačových agentúr.

Spravodajský agregát hufpost.com zašiel v sarkastickom podtóne ešte ďalej titulkom: „Armáda uvoľňuje obmedzenia v účesoch a lakovaní nechtov i pre mužov.“ Tieto dekadentné opatrenia vstúpili do platnosti v marci. Umožňujú okrem iného ženám i mužom farbiť si vlasy či nosiť malé náušnice. Psychologicko-kultúrna feminizácia vojakov týmto spôsobom nadväzuje na prezidentský dekrét z 25. januára. Joe Biden v ňom zrušil platnosť výnosu svoju predchodcu Donalda Trumpa zakazujúceho transsexuálom vstup do radov ozbrojených síl. Stieranie rozdielov medzi pohlaviami, ako i voľné prechádzanie medzi rodovými identitami v radoch príslušníkov ozbrojených síl považujú potenciálni vojenskí súperi USA a Západu ako celku za prejav úpadku. Ten sa bude počas štyroch rokov nerušeného úradovania Joa Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisovej prehlbovať, čo poskytne Číne a Rusku čas na zoceľovanie ľudských zdrojov v ich obranných kapacitách.

AUTOR: Patrik Sloboda

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár