Voľby na Ukrajine: nevoliť podvodníkov, klaunov, ani banditov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot YouTube 112 Ukrajina

Na Ukrajine sa dnes konajú regionálne voľby. Európske a zaoceánske média si ich prakticky nevšímajú, ale na Ukrajine im venujú veľkú pozornosť. Domáce analytici prízvukujú, že tie strany, ktoré získajú vplyv v mestách a obciach, budú značne ovplyvňovať súčasnú politiku a situáciu v krajine a v budúcich parlamentných voľbách budú mať veľké výhody. Poukazujú na to, že preferencie prezidentovej strany „Sluha ľudu“ poklesli na minimum, ale naopak rastie popularita opozičných strán.  

Dokonca najsilnejšia opozičná strana „Opozičná platforma – Za život“ má pomerne reálne šance, že nielen predbehne prezidentovu stranu „Sluha ľudu,“ ale dokonca získa najviac hlasov voličov, ako všetky ostatné strany. Analytici prízvukujú, že podobný senzačný výsledok dnešných volieb nie je vylúčený. V každom prípade, táto najsilnejšia opozičná strana nazbiera obrovský počet hlasov voličov.

Ukrajinský poslanec a spolupredseda strany „Opozičná platforma – Za život“ Vadim Rabinovič v rozhovore pre domáce média prezradil, že má jednoduchý recept na záchranu Ukrajiny. Porozprával o tom novinárom, keď sa spolu s členmi vedenia strany „Opozičná platforma – Za život“ zúčastnil na pracovnej návšteve mesta Charkov na východe krajiny.

„Mám recept a s nim som prišiel do Charkovu, prezradím to a chcem ho vám ponúknuť. Hodnotenie konania nášho súčasného vedenia krajiny môžeme urobiť vo svojich hlasovacích lístkoch, keď 25. októbra prídeme do volebných okrskov. Bolo toho dosť a nemali by sme  hlasovať za večné poskytovanie vojenských základní na Ukrajine pre cudzie armády! Netreba zasa hlasovať za vymyslené vakcíny, ktoré neexistujú, a za šaškáreň, ktorú predvádza vedenie krajiny,“ zdôraznil Vadim Rabinovič.

Novinári sa pýtali na jeho túžby a očakávania a predpovede na margo povolebnej situácie v krajine. „Dnes som zlý a znechutený. Pretože som precestoval veľký región od Luhanskej oblasti až po Charkov a chcem sa opýtať: „Sme odsúdení na to, aby sme žili v tomto lajne? Povedzte mi, môže takto existovať jedna z najsilnejších krajín, ktorá má veľa múdrych ľudí a najlepší a najbohatší čiernozem na svete? Akých chudákov, hlupákov a podliakov máme vo vláde, ktorí dotlačili krajinu do súčasného stavu, a ešte kričia, že sú, údajne, patrioti!“ rozohnil sa spolupredseda opozičnej strany.

„A mám pre nás všetkých veľmi jednoduchý, ale účinný recept. Mali by sme všetci prísť do volebných okrskov, ale nedávajte svoje hlasy ani podvodníkom, ani klaunom, ani banditom! Mali by sme sa jednoducho vrátiť ku pragmatizmu,“ uviedol v závere Vadim Rabinovič.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

Рецепт от Рабиновича: На этих выборах не давать голоса ни обманщикам, ни клоунам, ни бандитам!, Zagittya, 20.10.2020

https://www.youtube.com/watch?v=xrVWaeZ-eTA&feature=emb_logo

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár