Vráti Budaj KSS do parlamentu?

· Čas čítania: 6 min.

Je im dlžníkom, možno i viac. Nie, žeby chcel, či chceli, ale robia pre to všetko. Ak sa pousilujú, a nebudú dielo zdržiavať vzájomnými hádkami, urobia pre KSS najlepšiu predvolebnú kampaň. Kam sa hrabe, so svojimi strašidlami, Ústav zbavený pamäti národa! Na svoje si prídu aj iní, aj pani z Domu pionierov a mládeže, Zuzanka Čaputovie. Podpis je podpis.

Ako by povedali bratia Češi: mají na to zaděláno. Po vzoru z 50-tych rokov konštruujú zákon o odobratí, vraj benefitov bývalým komunistom. Najmä tým, ktorí sa podieľali na prevádzke a údržbe onoho zločineckého režimu. Konečne! A komunisti majú hneď nad desať percent. A zdôvodnenie? Tí, čo bojovali proti komunizmu, sú na tom horšie ako bývalí kiskáci, teda funkcionári a zástancovia režimu. Treba však dodať, milí politickí väzni, pešiaci antikomunizmu, krikľúni a nefachčenkovia, máte sa tak len preto, že sa vám splnili vaše želania. Že máte režim, za aký ste celý život, aj so svojou Slobodnou Európou, tak statočne, bojovali! Máte doma svoj, vytúžený Hlas Ameriky, kapitalizmus. Aké sťažnosti? Nemali by ste platiť vy, a vaši politici, nám ľuďom práce? Za rozvrátené a rozkradnuté národné hospodárstvo, za úplný a nevídaný morálny úpadok, za desaťtisíce (dobitých) bezdomovcov, za tisícky samovrážd z chudoby a beznádeje, za život detí v nedostatku a biede, za nedôstojnú starobu tisícok rodín, za tisícky a tisícky zbytočne utratených životov, vrátane týchto kovidových? Ako to napísal Petr Bezruč?

Teraz k tým počtom. Aj keď odrátame hlasy takých čestných a zásadových ako Kiskov otec, vedúci oddelenia školstva na okresnom výbore, poradcu Zuzanky, Lešku, z redakcie Husákovho Nového slova, Kukana a tucty im podobných, stále tu zostáva nádejný (a nájdený) voličský potenciál. Začnime zhora, takmer celý Klub generálov Slovenskej republiky! Komunisti v zálohe. Desaťtisíce bývalých vojakov z povolania, príslušníkov polície, súdov, prokuratúry – a ich rodiny. Lebo seknuté výsluhové dôchodky seknú do životnej úrovne celých týchto skupín! Len za to, že slúžili socialistickej vlasti a mieru. Vojaci, aj keď na penzii, sú stále dobre organizovaní, majú svoj Zväz, s viac ako tuctom klubov. A kde je organizovanosť, tam je sila. Pán Budaj, agent s teplučkou vodou, Do toho!

Pravda, najlepšia je synergia. Pre tých, čo svoju diplomovú prácu len odpísali, odporúčam slovník cudzích slov; na Úrade vlády, či v parlamente sa takáto zbytočnosť, popri iných, určite nájde. Vyššie uvedený krok si priam pýta zvýšenie akýchkoľvek daní. Bože daj! Z nehnuteľností, z domu, z bytu, z pozemku, z paneláku, z chodníka, a to podľa trhovej ceny v danej oblasti. Geniálne, nič lepšie sa v Hanákovej papierovej hlave zrodiť  nemohlo. Vďaka socializmu, teda onomu zločineckému režimu, naše Slovensko je posiate vilami a murovanými stavbami; žiadne americké papundekle, ktoré sa rozletia už pri cvičnom cyklóne. V dnešných cenách miliónové diela. Nehanbia sa tí komunisti, takto národ poslať do pasce! Podívej se Gusto, jak je tady husto. A bude riedko.

Pre zjednodušenie, väčšina rodín nebude mať na zaplatenie takýchto daní, a konečne sa môžu slobodne ísť pásť. Už nie len ako ovca-volič, ale ako ovca skutočná. Pravda, je tu riziko. Ak sa v stáde nájde baran, môže dôjsť k zrážke: s veľkým bačom. Vodné delá, gumové projektily, či projektily ozajstné? Tak ako v Španielsku a inde?

Vynechať nemožno ani  zahraničnú politiku. Aj tu vládnuca lumpeninteligencia načrela do permanentného nasrdiť tu-ju. Uznávam, iný výraz by bol lepší, ale v SIS-ke robia aj ženy, berme ohľady. Hurá do vojny s Ruskom! S tým, ktoré nás oslobodilo od fašizmu, ktoré zastavilo holokaust Židov a Slovanov, to Rusko z ktorého berieme plyn, ropu, železnú rudu, a kam naši vykorisťovatelia môžu predávať svoj tovar (a našu prácu). Dá sa takéto niečo vymyslieť? Nedá. Len hlupák nevidí, že ide o nariadenie cudzej mocnosti. A hlúpostiam z Vrbětíc môžu veriť naozaj len  mozgy, kde namiesto šedej kôry sú nastrkané dolárové bankovky. Použité a dokrkvané, aby aspoň vzdialene, na tlačovke pre prítomných primitívov, pripomínali vysokoorganizovanú hmotu.

Ako na nás pokrikuje Korčok, Naď a ďalší šialenci, musíme zostať verní našim spojencom a euroatlantickým hodnotám. A aké sú vlastne? Len veľmi stručne: v Iraku, kam vtrhlo ich NATO, na čele s USA, zavraždili cez 500 tisíc detí! Keď sa bývalej ministerky zahraničných vecí USA, M. Albrightovej na to pýtali novinári – je o tom aj video – po malom zaváhaní lakonicky vypľula: Bola to primeraná cena. Neuveriteľné! Žena, matka. Ďalšie tisícky detí dala a dali zavraždiť v bývalej Juhoslávii, v tej krajine, ktorá jej, a jej rodičom zachránila život, keď ako Židia utekali z Česka pred Hitlerom a holokaustom. Práve cez Srbsko. A čo Sýria, Líbya? Predtým, napalmom a Agent orange a Orange blue, bombardované deti Vietnamu! Horiace a umierajúce. Nezaspíte. A už si nikdy nedáte Obraz Havla do spálne. Ak, tak do Budajovej. Alebo Silnej zostave sliepok z farmy RTVS. A všetkým jej hlásateľom, na stôl,  fotografie z dedinky My Lai.

Pozrite si protesty Johna Lennona, najväčšieho bojovníka za mier, aby som odcitoval a pripomenul hriechy Joža Ráža. Lennonova neuveriteľná statočnosť, odvaha  a nepoddajnosť prispela k ukončeniu americkej vojny vo Vietname. Burcoval, bojoval. Americká mládež sa prebudila! Zaujímavé bolo aj vojenské dianie. Už sa zabudlo ako naraz, z dvoch letísk,  dve (!) letky B-52 kobercovo bombardovali všetko živé a neživé. Hrdinsky, bezpečne, z 16 km výšky! Až jedného dňa si rakety zem-vzduch našli aj ich. Nelákalo ich teplo motora, ale jeho frekvencia. Z prvej skupiny zasiahli tri, a druhá, keď zistili, čo sa deje, otočila na pristátie; v zatáčke si ich našli. A parížske mierové rokovania sa zrazu pohli. Koľko miliónov Vietnamcov zaplatili životom za túto americkú mierovú misiu? A koľko naivných i povinných mladých Američanov tiež?

Ich, krvavé, koristnícke euroatlantické hodnoty, nie sú naše! Nech sa k nim hlásia. Na každej tlačovke, aj so svojimi primitív novinármi a voličmi. Z prízemia, z osád, či falošných kdha-nebies. Nás, a našich rodičov, nech vynechajú. Naše hodnoty sú zakotvené v desiatich božích prikázaniach. A sú na 90% rovnaké s ateistami, aj s Morálnym kódexom budovateľa komunizmu. To je viac, ako nám ponúka Pfizer a jeho vakcinačná rota. Navyše, tieto hodnoty nemajú vedľajšie, ani nežiaduce účinky. A nie sú ani experimentálne. Naopak, chránia a hoja. Lebo nezabiješ, nepokradneš.

V takto dobre rozohranej partii majú komunisti šancu uspieť. Vládnuť ešte nebudú, a ani netreba. Zatiaľ je paše po celej EÚ viac, než ovečiek. Ale stáť sa môže všetko. Ak tých 800 kamiónov, čo nám denne na Slovensko priváža seno, vypovie službu, budú sa diať vecí!  A potom do polí a do fabrík.  Už do našich polí, a do našich fabrík. A napriek moderným technológiám, bez kosáka a kladiva sa úroda, stavby, či iné, a nie len  technické diela, dokončiť nedajú. Cti otca i matku svoju. Ich trápenia, ich narobené mozoľnaté ruky, ich lásku a starostlivosť, ich každodennú pokoru a nádej, ich a našu minulosť.

Terajším mocným treba len držať palce, možno sa za nich aj primodliť. Aj cez rúško, či v čakárni na zmrazenú injekciu prihodiť otčenáš, zdravas. Aby nepoľavili. Aby dielo, spolu s Amen-čanmi dokonali, aby to Slovensko predsa len pribili na kríž. Aby ono vstalo zmŕtvych, nie na tretí deň, ale už v najbližších parlamentných voľbách.

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

 Autor: PhDr. Michal Dieneš, CSc.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár