Vrtieť Putinom! Najnovšia stratégia NATO proti Rusku a podivné náhody za posledné dva dni

Vrtieť psom (Wag the Dog, Dustin Hoffman, Robert De Niro.) je film z roku 1997. Vo filme má špecialista na politickú propagandu za úlohu pred blížiacimi sa voľbami odviesť pozornosť voličov od prezidentskej sexuálnej aféry, a tak najme filmového producenta, aby vo filmových štúdiách vytvoril falošnú vojnu, a tú potom médiá vydávajú za skutočnú, aby vydesili amerických voličov, a tí aby volili sex-prezidenta.

Včera 15. novembra dopadla na územie Poľska raketa, zabila dvoch poľských poľnohospodárov, av noci na dnešok Poľsko zvolalo podľa článku 4 NATO konzultácie aliancie o ďalšom postupe. Raketa je podľa niektorých zdrojov ruská , podľa niektorých zdrojov ukrajinská . Ruské médiá špekulujú, že cieľom tejto “operácie s ruskou raketou” je aktivovať článok 5 NATO o povinnosti všetkých členov aliancie brániť napadnutú krajinu, a zatiahnuť NATO do vojenskej operácie na Ukrajine.

Predvčerom 14. novembra bola zverejnená analýza svetových bankárov , podľa ktorej sa poľská vláda zbláznila, a podpísala také množstvo zbrojných kontraktov, že Poľsko v nasledujúcich rokoch skrachuje, a všetky v cudzine (USA, Južná Kórea) nakúpené zbrane budú len hrdzavieť v skladoch, pretože Poľsko nebude mať ani peniaze na ich prevádzku, ani na ich údržbu. Analýzu zverejnila Credit Agricole, 10. najväčšia banka na svete , ktorá je v Poľsku veľmi aktívna. Analýzu podporil významný poľský generál Waldemar Skrzypczak, ktorý velil poľským pozemným silám.

Predvčerom 14. novembra bol v Poľsku potvrdený nečakaný trend tohtoročnej jesene – popularita vládnej strany PiS klesá, a teraz sa zdá byť už jasné, že na jeseň budúceho roka, kedy sa konajú parlamentné voľby, sa doteraz vládnuca strana PiS ocitne v opozícii. Tým skôr, že o brovské zbrojné výdavky budú v Poľsku stále viac nepopulárne, pretože Poľsko rovnako ako všetky krajiny EÚ trpia súčasnou krízou a drahotou.

Zdá sa teda, podľa stratégie Vrtěti psom, že ruská raketa vypálená na Poľsko, sa mnohým politikom môže hodiť, aby veľmi nahlas vrteli Putinom. A nielen politikom, ale hlavne vojensko-priemyselnému komplexu, pretože ten príde o zisky. Generál Waldemar Skrzypczak a svetoví bankári totiž predvčerom došli k záveru, že budúca poľská vláda bude musieť zbrojné nákupy prehodnotiť a zrušiť, inak hrozí kolaps poľskej ekonomiky.

V zbrojných obchodoch podľa generála Skrypczaka ide o veľa – 1000 tankov a 600 húfnic z Južnej Kórey, rakety HIMARS a vrtuľníky Apache z USA, a vojnové fregaty Miecznik . To všetko je vraj úplne zbytočné, pretože Rusko, než sa spamätá z Ukrajinskej vojny, aby niekomu hrozilo, tak uplynie veľa času. Podľa bankárov majú poľské vojenské nákupy hodnotu 1,7 bilióna PLN a 2/3 z tejto sumy predstavujú dodatočné a prevádzkové výdavky. Poľské HDP za rok 2021 pritom predstavuje  690 mil. EUR.

Tesne pred úderom rakiet na Poľsko sa k vojne na Ukrajine vyjadrila Mária Le Penová takto : Človek by musel byť veľmi naivný, aby si myslel, že ukrajinské víťazstvá môžu ukončiť vojnu… Verím, že táto vojna musí skončiť, a myslím si – prezident to tiež povedal pred niekoľkými týždňami – že riešením je diplomacia, nie vojenská sila…..Domnievam sa, že zbrane, ktoré dodávame na Ukrajinu iba predlžujú vojnu, a obávam sa, že keďže dodávame zbrane, tak už v skutočnosti nehľadáme žiadne politické riešenie. Takže vidíte, podľa Le Penovej je zmyslom každej operácie vrtieť Putinom, tváriť sa, že sme za mier, ale podporovať vojnu, aby k mieru nedošlo.

České predsedníctvo EÚ utŕžilo ďalšiu porážku. 43 miliárd EUR ( 1/8 hodnoty poľských zbrojných nákupov ) sa malo z rozpočtu EÚ použiť na zriadenie Fondu na rozvoj výroby a vývoja čipov v Európe! Bol to hlavný cieľ Českej vlády Petra Fialu, a podľa neho sa mal do 1. decembra presadiť tzv. zákon EÚ o čipoch, vďaka ktorému by všetky krajiny EÚ mohli z fondu rovnomerne čerpať miliardy na novú čipovú ekonomiku. Zákon vraj nebude, pretože Západ EÚ, menovite Francúzsko a Nemecko sa dohodli, že továrne na čipy sa v Európe budú výhradne stavať v Západnej Európe! Ako vidíte – českí EURO-Hujeri zase naleteli Bruselským Eurokratom. Avšak, keď Černochová zruší svoje zbrojné nákupy, nemusíme v Bruseli žobrať o dotácie na výrobu čipov, a môže sa konečne miesto montovní investovať do mozgovní. Miesto bilióna na zbrane, bilión na čipy!

Generál Šedivý včera neskoro večer povedal , že výbuch rakety v Poľsku je pripomenutie, že vojna je naozaj blízko. Tak držme mieru palce, nech nás do nej niekto nezatiahne.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1)  Vrtieť Putinom! Najnovšia stratégia NATO proti Rusku a podivné náhody za posledné dva dni; michalapetr.com;

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply