Vyštudovaný liečiteľ: Aj vykonané zlo sa odrazí na zdraví

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Nájsť ľudového liečiteľa by sa mohlo zdať ako jednoduchá záležitosť – pár kliknutí v internetovom prehliadači. Natrafiť na skutočne dobrého odborníka v oblasti ľudového liečiteľstva však už také jednoduché nie je.

Ivan Kostov Ivanov je Bulhar a na Slovensko prichádza dvakrát ročne.

O jeho živote a zázračných uzdraveniach vyšla kniha. Svojho času mu Gorbačovova mama udelila diplom. Uznávaný liečiteľ sa poznal aj so známou bulharskou vešticou babou Vangou, ktorá predpovedala smrť princeznej Diany, katastrofu Černobyľu, pád Sovietskeho zväzu a mnoho iných, už naplnených udalostí. Nielen o svojej výnimočnej praxi, ale i o tom, čo ho priviedlo k poslaniu pomáhať ľudom, aký bol jeho životný príbeh a cesta k liečiteľstvu, prečo sa vracia na Slovensko, nám porozprával na stretnutí, ktoré by sa dalo nazvať aj malou terapiou. Pretože stretnúť človeka, akým je pán Ivan, a nevyskúšať silu jeho uzdravovania, by bola premárnená šanca, aká sa vám už možno nenaskytne.

Stretli sme sa na východe Slovenska v kultúrnom dome v Michalovciach, kde pán Ivan už niekoľko rokov počas svojich návštev na Slovensku lieči ľudí a raz do týždňa vedie skupinové sedenia s tými, ktorí vyhľadajú jeho pomoc. Na otázku, prečo práve Slovensko, odpovedá s úsmevom: „V čase, keď som ešte nebol liečiteľom, mi známa veštila z kávy. Videla mapu, miesta, kde jedného dňa budem žiť. Vtedy som tomu vôbec neveril. No a po rokoch, v čase, keď som už vykonával liečiteľskú prax, som prišiel na Slovensko po prvýkrát ako turista. Uzdravujem všade tam, kde sa nachádzam. Keďže počas tejto návštevy Slovenska som zistil, že ľudia tu moju pomoc vyhľadávajú, začal som sa sem pravidelne vracať a liečiť.“

Ivan Kostov Ivanov, dnes uznávaný liečiteľ, viedol do svojich 33 rokov bežný život. „Počas vojenskej služby som mal vážnu autonehodu, po ktorej som ostal šesť hodín v bezvedomí,“ opisuje svoj vnútorný prerod lámanou slovenčinou. „Po zotavení som nejaký čas trpel poruchou spánku, počul som zvláštne hlasy, no napriek tomu som sa vždy ráno cítil plný energie. Bolo to veľmi zvláštne. Zvažoval som návštevu lekára, myslel som si, že som sa zbláznil. O nejaký čas, keď som už mal rodinu, stala sa zvláštna vec,“ hovorí o svojom prvom prežitom zázraku, a zároveň o svojom prvom pacientovi, ktorým bol jeho vlastný syn.

Autor: Veronika Faktorová

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár