Vyvrcholenie absurdity v umení: tisíce dolárov doslova za nič

Foto: Facebook

V modernej liberálnej kultúre sme si už zvykli na všelijaké nezmyselné absurdity, ktoré sa tvária ako vážne umenie. Toto tu však ešte nebolo. Američania predávajú diela, ktoré fyzicky neexistujú.

V New Yorku existuje múzeum neviditeľného umenia MONA. Ukazuje rôzne neviditeľné umelecké diela, ktoré si máte len predstavovať na základe popisov priamo od umelca. Niektoré neviditeľné obrazy a sochy sa predali za tisíce dolárov. Napríklad mediálna producentka Aimee Davidson zaplatila 10 000 dolárov za obrázok, ktorý nikdy neuvidí. Dielo sa volá ”Čerstvý vzduch”, jeho autorom je James Franco.

Múzeum má oficiálnu stránku s videom, ktoré sa snaží presvedčiť publikum, že niektoré umelecké diela sú natoľko geniálne, že majú právo nezhmotňovať sa vo fyzickom svete a sú hodné existovať iba v predstavách umelca a diváka. Nepripomína vám to náhodou Andersenovu rozprávku “Cisárove nové šaty”?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: FB Culture Trend magazine

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply