Začína Európska únia odmietať poslušnosť Američanom?

· Čas čítania: 3 min.

Portál rusvesna venuje pozornosť vzťahom EÚ a Ruska v súvislosti s poslednými ukrajinskými provokáciami v Kerčenskom prielive. Kým USA vnímajú Ukrajinu ako svoje baranidlo v hybridnej vojne voči Rusku, EÚ zaujala ku Kyjevu podstatne vlažnejšie stanovisko.

Rozpad vzájomných vzťahov medzi Ruskom a EÚ pokračoval postupne a riadili ho USA, ktoré potrebujú dotlačiť svojich “európskych partnerov” k totálnej poslušnosti. Brusel, rovnako ako Berlín či Paríž vykazujú čoraz častejšie známky odporu, čo Američania odmietajú akceptovať a čo považujú za neprípustné – USA über alles.

Kyjev bol presvedčený, že Brusel oficiálne okamžite prijme nové sankcie voči Moskve, postoj Bruselu je však nejednoznačný a vlažný, takže opätovne budú musieť úradovať Američania. Nedá sa však donekonečna bojovať proti Rusku, Číne, Iránu, prezidentovi Trumpovi a k tomu donucovať nie príliš ochotných partnerov v EÚ k poslušnosti.

S podobnými problémami, s akými sa dnes stretávajú protitrumpovské americké elity v USA, sa v minulosti stretával aj Hitler, ktorý musel od roku 1943 čoraz častejšie riešiť odstredivé tendencie svojich spojencov, alebo Napoleon, ktorý od roku 1812 len silou držal spojencov na uzde. Ani Hitlerovi a ani Napoleonovi sa nepodarilo spojencov násilím udržať, uvidíme, či budú Američania v krotení partnerov z EÚ úspešnejší.

Kyjev vníma s rozpakmi reakcie Bruselu. Brusel odporučil Kyjevu ukončiť konflikt s Moskvou a zamiesť udalosť v Kerčenskom prielive pod koberec. Samozrejme, Brusel pod americkým nátlakom svoj postoj pravdepodobne prehodnotí, navyše musí jednať veľmi opatrne, pretože Američania sú značne rozdráždení a stále ešte majú dostatok síl prinútiť Brusel k poslušnosti. Čas však hrá proti Američanom, jednopolárny svet je už dlho minulosťou a zápas o podobu multipolárneho sveta, do ktorého musia Američania zapájať čoraz viac síl, pokračuje.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/zacina-europska-unia-odmietat-poslusnost-americanom/1610914

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár