Žene z Colorada zamietli transplantáciu obličky kvôli očkovaniu

Sieť nemocníc v Colorade odmieta transplantovať orgány nezaočkovaným čakateľom. Miestny republikán informoval o prípade ženy, ktorej oblička pracuje len 12%. Transplantáciu jej napriek zlému zdravotnému stavu zamietli, hoci si našla sama darcu.

Keď žena z Colorada zistila, že jej nemocnica neschváli transplantáciu obličky, kým nedostane vakcínu proti COVID-19, zostala pred ťažkým rozhodnutím. Uprednostniť zdravotné potreby alebo náboženské presvedčenie.

Leilani Lutali (56) je kresťanka. Aj keď má ochorenie obličiek v 5. štádiu dobrovoľne sa vystavila riziku úmrtia bez novej obličky. Povedala, že nemôže súhlasiť s očkovaním, pretože kmeňové bunky zohrávajú úlohu pri vývoji vakcín.

„Ako kresťanka nemôžem podporovať nič, čo má niečo spoločné s potratmi detí. Život je pre mňa posvätný,“ uviedla.

Systém zdravotnej starostlivosti UCHealth vyžaduje, aby príjemcovia transplantátu boli očkovaní, pretože príjemcovia sú podľa nich vystavení značnému riziku nákazy COVID-19.

„Štúdie zistili, že pacienti po transplantácii, ktorí sa nakazia COVID-19, môžu mať úmrtnosť 20 % alebo vyššiu,“ povedal hovorca UCHealth Dan Weaver.

Americká asociácia nemocníc, ktorá zastupuje takmer 5000 nemocníc a sieť zdravotnej starostlivosti v Spojených štátoch uviedla, že nemá k dispozícii údaje, ktoré by objasnili túto problematiku.

Mnoho transplantačných programov však trvá na tom, aby sa pacienti dali zaočkovať proti COVID-19 z dôvodu oslabeného stavu ich imunitného systému. Transplantačné centrá vo Washingtone, Vermonte, Massachusetts a Alabame vyžadujú, aby príjemcovia boli očkovaní.

Transplantačný program Lekárskej fakulty Birminghamskej univerzity v Alabame iba odporúča, aby žijúci darcovia dostali vakcínu, ale pre proces darovania ju nevyžaduje.

„Najlepší čas na očkovanie proti COVID-19 je pred transplantáciou orgánu. Ak to čas dovolí, pacienti by mali dostať druhú dávku vakcíny aspoň pár týždňov pred transplantáciou, aby telo malo dobrú imunitnú odpoveď na vakcínu,“ povedal Dr. Deepali Kumar, prezident Americkej transplantačnej spoločnosti.

Množstvo náboženských spolkov nemá žiadne námietky voči vakcínam proti COVID-19. Na počiatku uvedenia vakcín však vyvolalo búrlivé diskusie, pretože bunkové línie odvodené z fetálneho tkaniva zohrali úlohu, priamo alebo nepriamo, vo výskume a vývoji rôznych vakcín a liekov.

Vatikánska kongregácia pre doktrínu viery uviedla, že je „morálne prijateľné“, aby katolíci dostávali vakcíny proti COVID-19, ktoré sú založené na výskume, ktorý využíval bunky pochádzajúce z potratených plodov.

Pápež František sám povedal, že by bola „samovražda“ neprijať injekciu a nechal sa zaočkovať Pfizerom.

Lutali sa zdá, že nemocnica tak trvá na jej ochrane pred ochorením COVID-19, že je ochotná nechať ju zomrieť zamietnutím jej transplantácie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Colorado woman who won’t get vaccinated denied transplant, www.ctvnews.ca, 8.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár