Zomrel ThDr. René Balák, PhD.

Foto: Matúš Plecho

Poslanec Martin Beluský zverejnil na sociálnej sieti smutnú správu. Zomrel doktor René Balák, teológ, bioetik, otec šiestich detí, autor mnohých edukatívnych videí. Mal v noci silné bolesti hlavy. Lekári mu už nedokázali pomôcť. Rozhovor s ním sme zverejnili vo februárovom čísle nášho časopisu. Poskytol aj rozhovor pre ZVTV: TU.

V mene redakcie vyslovujeme rodine úprimnú sústrasť.

Česť jeho pamiatke!

„RIP Dr. René Balák, PhD.

Veľký človek, bojovník za právo v bioetike, kresťan a vzorný otec! Ďakujem za tvoju prácu.

Vzdelanie:

Vysokoškolské II. stupeň 1994
Univerzita Palackého, Olomouc, ČR (filozofia a teológia)
Vysokoškolské III. stupeň 2000, Catholic University of Lublin (morálna teologia a kresťanská etika)
Kurzy, ktoré vyučoval na univerzitách (výber):
Špeciálna Morálna teológia I, II, III
Sociálne učenie cirkvi (kresťanský pohľad na sociálne problémy,
solidarita, subsidiarita, poslanie štátu, vzťah jednotlivec a
spoločnosť v duchu kresťanskej etiky)
Bioetika I, II, III (teória a história bioetiky, bioetické princípy,

etika a právo – vzťah, ľudský život, biotechnológie …)“, napísal p. Beluský na Facebooku.

Miro Heredoš uviedol: „Obrovská strata pre Slovensko. Toto ma dnes ozaj zasiahlo. Pán doktor Balák bol jednoznačne morálnou a kresťanskou autoritou v boji proti týmto šialenstvám, ktoré sa dnes dejú. Ešte tento týždeň sme s ním komunikovali a pozývali ho na protest k Mikasovi. Bol spolusignatárom nášho Otvoreného listu z júna 2021, ktorý sme spoločne vyladili a aj s Adrianou Kráľovou a podali ministrovi školstva v boji za naše deti a za ich práva. Obrovská strata, morálny hlas a hlas pravdy nám bude chýbať. O to hlasnejšie musíme kričať my ostatní. Pán doktor, odpočívajte v pokoji, v našom boji budeme pokračovať aj za Vás. Úprimnú sústrasť rodine.“

Zdroj: Marin Beluský, Miro Heredoš facebook, 20.9.2021

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár