
Stretnutie pohlavárov NATO vo Washingtone malo jediný cieľ. Potvrdiť poslušnosť lokajských štátov USA, ktoré riadia NATO, donútiť ich prijať záväzky z dokumentu Vyhlásenie z Washingtonského samitu vydané hlavami štátov a vlád, ktoré sa ZÚČASTNILI na zasadnutí Severoatlantickej rady vo WASHINGTONE 10. júla 2024 (ďalej len Vyhlásenie) vrátane záväzku kupovať hlavne od USA zbrane a vojenský materiál na ďalšiu eskaláciu vojny v Američanmi vyprovokovanom konflikte na Ukrajine. Poďme sa spolu pozrieť na niektoré ustanovenia Vyhlásenia.
O alibizme USA svedčí už samotný názov dopredu nimi pripraveného Vyhlásenia. Pri rokovaniach na takejto vysokej úrovni sa spoločný dokument prijíma až po jeho obsahovom prerokovaní vo vládach členských štátov NATO. Ďalším krokom je dosiahnutie zhody členských štátov na obsahu a až potom nasleduje jeho schválenie a prijatie na záverečnom samite. Tento postup by platil vtedy, keby boli všetky štáty v NATO rovnocenné a ich názory rešpektované. Skutočnosť je taká, že USA riadia NATO diktátorským spôsobom a vnucujú jeho členom svoju politiku. Vyhlásenie nebolo prerokované na úrovni vlád, bolo predložené Američanmi ako hotová vec, ktorá nepripúšťa diskusiu. To, že v názve je spomenuté, že Vyhlásenie bolo vydané hlavami štátov a vlád, je ťažkým zavádzaním a lžou. Má za cieľ zvaliť zodpovednosť za obsah materiálu na všetky štáty.
Vyhlásenie je pomerne obsiahle, je v ňom dosť omáčky, ktorá má podporiť lži v dokumente. Všímal som si len lži obsiahnuté vo Vyhlásení, ktoré si zaslúžia pozornosť a dešifrovanie obsahu. (Lži som vyhodnotil kurzívou.)
V bode 1 sa uvádza: NATO je obranná aliancia. Spájajú nás spoločné hodnoty: individuálna sloboda, ľudské práva, demokracia a právny štát. Dodržiavame medzinárodné právo a ciele a princípy Charty Organizácie Spojených národov a zaväzujeme sa presadzovať medzinárodný poriadok založený na pravidlách.
NATO nie je obrannou alianciou, ale útočnou zločineckou organizáciou, ktorá je bezpečnostným rizikom pre celý svet. Niektoré príklady – páchanie zločinov v bývalej Juhoslávii, na Blízkom východe a v Afganistane, vyprovokovanie Ruska na vojenský zásah na Ukrajine. Zaujímavé je, že medzi spoločnými hodnotami sa nenachádza MIER. Je to zámer, aby NATO mohlo beztrestne pokračovať vo svojich zločinoch po celom svete. NATO na čele s USA nedodržiava medzinárodné právo ani nerešpektuje OSN. Veta „… zaväzujeme sa presadzovať medzinárodný poriadok založený na pravidlách“ je diktátom USA. Svet sa nepotrebuje riadiť pravidlami vymyslenými v USA, ale platnými medzinárodnými zákonmi, dokumentmi a rezolúciami všeobecne uznávaných medzinárodných organizácií (OSN, Viedenský dohovor a pod.).
Bod 2
Každý národ má právo zvoliť si vlastné bezpečnostné opatrenia. Opätovne potvrdzujeme náš záväzok voči politike otvorených dverí NATO v súlade s článkom 10 Washingtonskej zmluvy.
Každý národ má právo si zvoliť, či bude členom NATO alebo nie, ak sa jeho rozhodnutie udialo slobodným transparentným spôsobom bez násilného vtiahnutia, vydierania alebo iným neprípustným spôsobom a ak neohrozuje svojím konaním svojich susedov. NATO svojím rozširovaním porušilo všetky svoje sľuby a bezpečnostné záruky dané ešte bývalému Sovietskemu zväzu a neskôr Rusku. USA svojou expanziou a agresiou vtiahli iné národy bez ich slobodného súhlasu do spárov diktátorskej organizácie NATO. Tento bod dokazuje, že USA nemienia od tejto svojej politiky ustúpiť. Konečným cieľom USA je ovládanie sveta a NATO je len prostriedkom na jeho dosiahnutie. Treba poznamenať, že aj Slovensko bolo do NATO vtiahnuté podvodom bez súhlasu občanov SR.
V bode 3 sa tvrdí:
Úplná ruská invázia na Ukrajinu narušila mier a stabilitu v euroatlantickom priestore a vážne podkopala globálnu bezpečnosť. Rusko zostáva najvýznamnejšou a priamou hrozbou pre bezpečnosť spojencov…
Obsah tohto bodu je fackou USA a NATO celosvetovému mieru. USA a NATO vyprovokovali konflikt na Ukrajine a vtiahli Rusko do zástupnej vojny proti USA na území Ukrajiny. USA a jeho tzv. spojenci uskutočnili na Ukrajine prevrat – majdanské udalosti, a cvičili prinajmenšom od roku 2014 ukrajinskú armádu na boj proti Rusku. Anexia Krymu je medzinárodná lož obrovských rozmerov. Krym bol pripojený k Rusku v zmysle medzinárodného práva. Ukrajinci plnili scenár USA na východe Ukrajiny a vraždili prevažne rusky hovoriacich ľudí. Výsledok 15 000 mŕtvych. Medzinárodné spoločenstvo odsabotovalo Minské dohody, aby sa Západom pripravovaná vojna Ruska proti Ukrajine mohla začať. Vyrobili z Ruska nepriateľa s cieľom jeho rozbitia a uzurpácie jeho nerastného bohatstva.
Bod 4 sa venuje nestabilite v Afrike a na Blízkom východe a otázkam migrácie.
Za súčasnú situáciu sú zodpovedné USA, ich spojenci a EÚ svojou nezodpovednou politikou. Migrácia vznikla na základe chaosu a vojen vyvolaných v uvedených priestoroch sveta predovšetkým USA. Svoj podiel viny v Afrike má napr. Francúzsko, ktoré viedlo v niektorých svojich afrických kolóniách politiku rabovania. Výsledkom je postupné oslobodzovanie sa niektorých afrických štátov od francúzskeho koloniálneho útlaku.
Bod 5 konštatuje:
Na tomto, 75. výročí samitu podnikáme ďalšie kroky na posilnenie nášho odstrašovania a obrany, na posilnenie našej dlhodobej podpory Ukrajine, aby mohla zvíťaziť v boji za slobodu…
Obsah tohto bodu svedčí o tom, že USA ani NATO nemajú záujem o mier, ale o pokračovanie vojny a o jej rozšírenie v Európe, hlavne v tzv. východnom krídle NATO. USA nepotrebujú na svoju predpokladanú budúcu rolu svetového diktátora silnú, ale slabú Európu, ktorú by mohli riadiť i ekonomicky.
AUTOR: Ivan Štubňa
