Ciele spolku Resetheus:
- Identifikovať scientizmus vo vede a poukazovať na jeho dogmy.
- Identifikovať stret záujmov vo vedeckom výskume.
- Podporovať akademickú slobodu vo výskume a poukazovať na jej potláčanie.
- Obnoviť zdravú debatu a skepsu vo vedeckom bádaní.
- Obnoviť presné vedecké postupy vo výskume a ich dodržiavanie.
- Iniciovať opakovanie opakovateľných štúdií.
- Vykonávať vlastný nezávislý výskum a nezávislé štúdie.
- Iniciovať výskum v nedostatočne financovaných oblastiach.
- Iniciovať výskum príčin chorôb a obnovy zdravia.
Nooo, myslím, že to stačí na to, aby sme odcestovali do Prahy a urobili rozhovor s dvoma hlavnými protagonistkami spolku:
Lenka Tarabová, predsedníčka spolku, žije a pracuje v Liberci. Medzi rokmi 2009-2013 pracovala v oblasti primárnej prevencie civilizačných chorôb. Profesne sa teraz venuje politike bývania ako zamestnanec Združenia nájomníkov SR (SON) a je tiež členkou predstavenstva Medzinárodnej únie nájomníkov (IUT). V rokoch 2014-2018 pôsobila ako radný mestského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou. Od apríla 2019 potom aj ako seniorská ombudsmanka mesta Liberec.
Kamala-Taris, členka predstavenstva žije a pracuje v Prahe. Profesne sa dlhodobo venuje medzinárodnému obchodu, cestovnému ruchu, hotelierstvu a pohostinstvu. Od roku 2018 potom exkluzívne spolupracuje so spoločnosťou HelmsBriscoe v oblasti medzinárodného procurmentu a riadenia eventov. Je tiež organizátorkou rozličných workshopov a seminárov, prekladateľkou, tlmočníčkou a lektorkou mimoškolského vzdelávania v oblasti vedomej práce s telom.
Prečo ste s tým začali? Čo vás k tomu viedlo, lebo ľudia to vidia bežne, čo sa deje a nič … čakajú, čo bude, počúvajú mainstream …
Lenka: Pozdravujem Vás a ďakujem, že ste za nami prišli až do Prahy. Keď sa nad tým dnes tak zamyslíme, tak je to už štvorročná história. Ten čas neskutočne beží a myslím si, že to celé bolo akási skúška inteligencie a niekto to podchytil, že niečo je zle, už na začiatku. Ja som nikdy nebola politicky aktívna v štýle, že by som sa zaujímala o protesty proti niektorým problémom a toto „kovidárium“, ako tomu ja hovorím, mi zasiahlo do môjho rodinného života, do zvykov, ktoré som mala ja so svojimi deťmi. Zo začiatku som to nebrala úplne tak, že týždeň budú zatvorené školy a chlapci nepôjdu týždeň do školy, brali sme to tak, že si chlapci predĺžia prázdniny. Ale v momente, keď to všetko pozatvárali a my sme nemohli chodiť ani na tréningy, tak vtedy som si povedala, že tak toto je akési divné. Veď sa predsa športuje pre zdravie a oni povedia, že sa nemá športovať.
Do prírody nám zakázali chodiť …
Vtedy ma to napadlo – nie, nie, tam je niečo zle. A ešte kým sa urobili tie úplné uzávierky, bola som so synmi v Brne na medzinárodnej súťaži, kde boli aj Majstrovstvá Európy mládežníkov v medzinárodnom tanci. Zišli sa tam celá Európa. V tej dobe sme podpisovali len prehlásenie o tom, že sme neboli v Taliansku. A ako sme tam už boli všetci pohromade, tie médiá už strašili a mňa napadlo, že ja budem tá zodpovedná, keď už som bola medzi toľkými ľuďmi z celej Európy tak ja budem prvá, ktorá keď pôjdem do supermarketu, tak si prekryjem dýchacie cesty, dám si niečo cez tvár. Zobrala som si taký lyžiarsky bavlnený nákrčník a za dve minúty som sa nevedela nadýchnuť. Zaliala ma horúčava, cítila som, že sa mi úplne zmenil tep, no vedela som, že toto nie je v poriadku. V tej dobe do toho však ešte nikoho nenútili. Keď sa to ale uzavrelo a začali všelijaké tie nezmysly ako keď sedíte sám v aute a niekam idete, vezmite si rúško a vyrobte si rúško z čohokoľvek a teraz to ľudia začali šiť … Ja som okamžite cítila, že to je celé davová psychóza a že je to celé zle. Samozrejme aj mainstream začal tlačiť takým spôsobom, že ja som si povedala, že tak toto nie. Hneď som na sociálnych sieťach narazila na ľudí, ktorí to vnímali úplne rovnako, ako ja. Trúfam si však povedať, že to mohlo byť ani nie pol percenta v celej republike. Ja som vtedy niekedy okolo 17.-18. marca 2020 napísala článok, ako je možné, že pri respiračných chorobách, kedy je potrebné užívať vitamíny, športovať, chodiť do prírody, to všetko zakážu. Čo je to za nezmysel? Myslela som si, že to, čo som napísala je absolútne logické a ľudia to musia pochopiť. Vtedy sa do mňa pustilo veľa ľudí, že som Mengelev v sukni, aby moji chlapci tajtrlíkovali v telocvični a ja budem vraždiť babičky a deduškov. Vravela som si: „Čo sa to s tou spoločnosťou deje?“. Tak som sa začala viac aktivovať na sociálnych sieťach, štrnásteho apríla 2020 som už založila iniciatívu Občianska neposlušnosť, ktorá už 1. mája 2020 usporiadala v tom „hlbokom“ núdzovom stave demonštráciu na Hradčanskom námestí tu v Prahe.
Koľko ľudí sa jej zúčastnilo?
Bolo tam asi 350 ľudí. To ma tak prekvapilo, lebo vtedy som si myslela, že je to strašne málo, ako je možné, že to nikto nechápe. Ale bol to taký prvý hlas a myslím si, že od tej doby ma začali novinári a mnoho ľudí sledovať. V tej dobe som ešte netočila vysielanie s rozhovorom, to som začala až v septembri 2020, ale moje prvé vysielania sa dostávali po štrnástich dňoch na 1,2 až 1,8 milióna vzhliadnutí, desaťtisíce zdieľaní a tak. Facebook urobil to, že to všetko „ostrihal“. Ja mám dnes štvornásobne viac sledovateľov a dostávam sa na hodnoty 60 až 130 tisíc. A práve na tom občianskom zhromaždení toho 1. mája 2020 som sa stretla s Kamalou, ktorá ma tam oslovila a ja som jednoducho cítila tú chémiu, padli sme si do oka. Kamala je človek, veď vám povie viac o sebe aj sama, je viac zapojená do toho „proti systémového“ už veľa rokov. Ona je tá, ktorá je viac prebudená, ja som popri nej také „trdlo“, v tom prebudení. Nasmerovala ma, aby som sa nezaoberala hlúposťami, ktoré sú aj na tej alternatíve a nasmerovala ma na tie naozaj dôležité veci. A tou dôležitou vecou pre mňa okrem rôznych politických otázok sú naozaj tie zásahy do zdravia človeka. Zrazu sa v tom človek začal rozkukávať a zistil, že to, čo si myslel že pomáha a má pomáhať ľuďom a chorých uzdravovať a tým veľmi chorým zlepšovať stav a riešiť príčiny, tak zistil, že je to všetko úplne naopak a že je to taká ohromná mašinéria na výrobu pacientov. Ja som to cítila tak, že je to dobrá téma a poslanie meniť pohľad ľudí na tieto otázky. Veď keď tí ľudia „vedia“, tak si zachraňujú životy, nielen zdravie, ale zachraňujú si životy.
Takže vy ste išli do hĺbky. Podľa toho, čo som videl a čo som počul …
Tá hĺbka začala vlastne tým, že čo s tým budeme robiť, veď to je tu všetko zle? Je to všetko prevrátené na hlavu, je to podvod. Ako je možné, že to ľudia nevidia? Takže my sme hľadali spôsob, a ten spôsob našla Kamala a s tým ma oslovila v roku 2020. Takže tým by som jej odovzdala priestor …
Kamala: To, čo som našla, v podstate ešte stále realizujeme, už štyri roky. Vymysleli sme urobiť žalobu, ktorá bude zameraná na PCR podvod. To, čo sa v roku 2020 stalo, je, že bola brutálnym spôsobom zneužitá PCR technológia, ktorá nikdy predtým nebola používaná spôsobom, ako od roku 2020 dodnes. Ako už Lenka vravela, tak vlastne v tom máji 2020 sme začali spoločne oslovovať rôznych advokátov, lebo sme hľadali niekoho, kto by tú žalobu zastrešil, pripravil atď. Nedarilo sa nám to, lebo keď sme oslovených advokátov konfrontovali s tým, že pravda o COVID-e je ešte hlbšie, než si myslia, že tu nejde len o to, že sa tu porušujú ľudské práva, ale že ten podvod ide až tak hlboko, že tá častica, ktorá tu má údajne spôsobovať pandémiu, reálne neexistuje a že je to len pandémia PCR testov. Tak to pre nich bola taká záklopka – uzáver, a už sa s nami nechceli baviť, lebo to bolo pre nich už „príliš“.
Vraj boli tie PCR testy tak nastavené, že už pri minimálnom náznaku chrípku to vykazovalo COVID…
Tie PCR testy dokážu v podstate detekovať, keď sa vykonajú v úvodzovkách „dobre“ čokoľvek. To je práve ten ich problém. Sú tak veľmi citlivé, že sa majú používať len v laboratórnom prostredí na štúdium veľmi vzácnych sekvencií, pokiaľ je to vůbec k niečomu dobré. Určite sa nemajú používať ako diagnostický nástroj a keby ešte Karry Mullis (vynálezca PCR testov) žil, tak by určite povedal to isté, lebo túto technológiu nevymyslel za týmto účelom a zároveň aj varoval pred tým, aby sa nepoužívala k diagnostike. Nechcem v tomto rozhovore zabiehať do detailov, máme to dopodrobna rozobraté na našej webovej stránke, ale tá PCR technológia rozmnožuje kratučké genetické úseky zo skúmanej vzorky až do takého množstva, že sa s nimi dá pracovať a dokáže namnožiť aj to, čo v tej vzorke pôvodne vôbec nie je. To je práve ten problém, že čím viac amplifikácií sa prevedie, tým viac je tá metóda chybová a začne množiť úseky, ktoré tam pred tým vôbec neboli. To je odpoveď na vašu otázku, že vlastne pozitívne prípady vôbec nič neznamenajú, tam sa nedá povedať, či ten človek tú ktorú sekvenciu skutočne mal, alebo nie, či bol chorý alebo zdravý. Tie testy nevypovedajú vôbec o ničom a nemali by sme tým výsledkom prikladať vôbec žiadnu hodnotu. Ale naozaj žiadnu. A aby som sa vrátila k tým právnikom. Nepodarilo sa nám vlastne do septembra 2020, kedy bol založený spolok Resetheus nájsť advokáta, ktorý by s nami tú žalobu chcel previesť v takom rozsahu, v akom sme to chceli my. Hoci nám niektorí dali ponuku, že do toho s nami pôjdu za obrovský finančný obnos, ale my sme z ich strany nevnímali žiadnu potrebu robiť to z vlastnej iniciatívy a nevnímali sme tam ani dôveru k nám, k tomu, že naozaj vieme, čo robíme. Tak sme založili spolok Resetheus a začali sme informovať ľudí o problematike – od PCR testov cez podvod virológie (čo virológovia používajú preto, aby „preukazovali“ vírové častice) až k vyvráteniu celej teórie choroboplodných zárodkov. Postupne sme ďalej hľadali možnosti, ako realizovať žaloby. Podarilo sa nám to na jeseň 2020 a úplne prvýkrát na Slovensku. To možno neviete, ale naša celkom prvá žaloba bola s JUDr. Petrom Weisom a bola zameraná na PCR testovanie, ktorým bol podmienený vstup na Slovensko. Tá žaloba mala približne šesťdesiat strán, bola detailne prepracovaná, čo sa týka odbornej stránky, ale u vás ju súd zamietol z dôvodu procesných kľučiek. Evidentne sa tým nikomu nechcelo zaoberať. Bolo to zhodené zo stola a my sme následne v Česku na jar 2021 začali podávať návrhy na zrušenie mimoriadnych opatrení. Podarilo sa nám tiež nájsť rodinu, ktorá bola poškodená PCR testovaním a tak sme mali stranu s aktívnou legitimáciou pre žalobu. Advokát JUDr. Tomáš Nielsen, zakladateľ odborného združenia právnikov a predseda Inštitútu práva a občianskych slobôd Pro Libertate, člen Charty 2022 – on bol jediný, ktorý nás prijal ako takých urputných bláznov a vytrvalcov a chcel s nami do toho ísť. Od roku 2021 sa medzi nami vytvorila úzka spolupráca.
A ako dopadla tá vaša prvá žaloba poškodenej rodiny?
Ten prípad je stále v konaní, súdy pracujú veľmi pomaly … Na našej webstránke k tomu máme vyše štvorhodinové video, kde to rozoberáme dopodrobna, ale prvostupňový súd žalobu zamietol na základe ideologických tvrdení o údajnej pandémii a sám si dokonca vymyslel niektoré dôkazy, prijal napr. od Fakultnej nemocnice v Plzni (napadnutý účastník) falšované listiny a vôbec sa nechcel zaoberať podstatou, čiže tým, že pre tie PCR testy neexistuje referenčná jednotka, ktorou má byť purifikovaný vírus, proti ktorému by tie testy boli validované. Takže namiesto podstaty sme sa zaoberali druhotnými problémami, napr. ako bol ten test prevedený, či nemocnica používa správne prístroje… V rámci tohoto smerovania sme ale napríklad zistili, že nemocnica nepoužíva termocyklery, ktoré sú určené k diagnostike, ale termocyklery, ktoré sú určené len pre školské použitie. To je úplne v rozpore s českou aj európskou legislatívou, ktorá upravuje používanie in vitro diagnostických prostriedkov. Nič z toho súd nevzal do úvahy a hoci sme medzitým podali podnet na ŠÚKL a podali sme trestné oznámenie, všetky orgány to zmietli zo stola s tým, že jednoducho sa to tak robilo. Je to ako keby pre právne vysvetlenie tak sudcov ako aj orgánov činných v trestnom konaní malo stačit, že „tak sa to robilo“. Bola pandémia, bolo to šialené, nikto nič nevedel, takže to bolo všetko vlastne v poriadku… Pritom sudcovia vôbec nechápu, čo tá „pozitivita“ znamená, všetci sme tu boli zblbnutí.
Dokedy budete bojovať? Hovorí sa, že ryba smrdí od hlavy a my tu máme škandál okolo šéfky EK p. Ursula von der Leyen. Jej údajné napojenie na farma priemysel, priama účasť na dojednávaní cien, zaangažovanosť manžela … Dôkazy sa „vyparujú“, došlo už aj k náhlemu záhadnému úmrtiu talianskej poslankyne EU Michelle Rivasiovej, ktorá už dlhodobo bojovala o získanie informácií o tajných zmluvách EU so spoločnosťou Pfizer a bola jednou z poslancov, ktorí presadzovali, aby sa tieto zmluvy na nákup vakcín zverejnili. Takže dokedy má význam bojovať? Ja som tiež do určitej miery bojovník, ale keď človek vidí, že za určitými „ťahmi“ je tak veľký kapitál, že oni preplatia všetkých dobrých ľudí …
Lenka: Tak čo sa týka toho ohromného tunelu, ktorý tu je v rámci EÚ, čo je medzi Ursulou von der Leyen a p. Bourlou, šéfom Pfizeru, to je úplné šialenstvo. Na pôde EP vznikla vyšetrovacia komisia Cristiana Terhesa, ale ako som to sledovala, pripadá mi to, ako keby to bolo len na také „uspanie“ ľudí, že sa niečo deje, ale úplne do hĺbky do toho nevidím. Bola by som veľmi rada, že to, čo sľubuje p. JUDr. Jindřich Rajchl z Charty 22 a ľudia z jeho okolia, že keď sa dostanú do europarlamentu, zapoja sa do toho a bude pre nás jasnejšie, čo sa vlastne v tej komisii deje. Čo sa týka vašej otázky, do kedy budem bojovať, tak na pôde poslaneckej snemovne som dala sľub, že dokedy dýcham. Vnímam to tak, že je čím ďalej tým viac ľudí, ktorí sa „zaujímajú“. A kvapky tvoria oceán. Takže dnes to beriem ako osvetu pre ľudí, poukazovať na to, čo je to tá západná medicína, aká je to hnusná hydra ten farmaceutický biznis a v momente, keď sa ľudia naučia byť strojcami svojho šťastia, svojho zdravia, života a rodičia ochrancami svojich detí, tak nárast informovanosti môže spôsobiť oveľa väčší tlak než aký vieme my dve urobiť prostredníctvom žalôb.
Kamala: Keby sme mali rozobrať virologické práce, tak odborníci nechcú ísť do argumentácie lebo vedia, že si to nevedia vyargumentovať. Chovajú sa, akoby nami pohŕdali, že my si akože trúfame znevažovať to, v čom oni majú zapustenú kariéru. A v tom je ten kameň úrazu, že nie je možné prísť na koreň veci kvôli týmto ľuďom. Je to ich živobytie, oni by museli prestať robiť to, čo robia. A preto, keď aj nás podporovatelia vyzývajú, aby sme sa s týmito „odborníkmi“ spájali, o čo sme sa v rokoch 2020 až 2022 pokúšali, tak to jednoducho nejde, lebo ich odpovede a ich reakcie sú len argumentum ad hominen, narážky, nezmysly. Tudy cesta nevede. Máme tu tri roviny. Sú tu tí „zlí kovidisti“, ktorí boli propagátori a púšťali ich v mainstreame a išli každý deň masáž strachu, potom „dobrí kovidisti“, ktorým sa nepáčili určité plošné veci, ale zároveň všetko ostatné legitimizujú a potom sme my. Podstatou je, že „dobrí kovidisti“ kritizujú „zlých kovidistov“ za niečo, čo oni sami robia voči nám. Oni nás onálepkujú ako popieračov víru. My ale nič nepopierame, len od nich chceme, aby nám preukázali to, čo tvrdia. Nedá sa popierať niečo, čoho existenciu nikto reálne nepreukázal. Napríklad, keď má dieťa otca, tak ty môžeš poprieť otcovstvo, alebo keď si niečo ukradol, tak môžeš poprieť krádež, tá krádež a to otcovstvo však musí reálne existovať. Pričom v tomto prípade (virológie) existuje len množstvo vedeckých prác, ktoré tvrdia vo svojich názvoch názvy vírusov, čo spôsobujú atď., ale pri detailnej rešerši týchto prác, ktoré sme previedli nelen my, ale aj množstvo odborníkov na celom svete a sú to títo odborníci, ktorí kritizujú nevedecké postupy virológov, tak zistíte, že pre reálnu existenciu patogénnych vírusov neexistujú v odborných štúdiách žiadne vedecké dôkazy, len komplikované tvrdenia. Postupom času však boli odborníci kritizujíci postupy virológie umlčaní – Nobelove ceny, farmaceutický priemysel … Ale tá kritika virológie prebieha už viac ako sto rokov a to, o čo sa my snažíme, je ukázať ľuďom, že virológom chýbajú podkladové materiály pre ich tvrdenia a my tedy logicky ani nemôžeme popierať niečo, čo reálne nikto doteraz nepreukázal. Takže v tomto je to nezmysel, že my popierame vírusy. A čo sa týka toho „boja“. Ja to neberiem úplne ako boj, ale skôr ako že pokiaľ je tu niekto, kto vraví pravdu a nebojí sa hovoriť pravdu, tak nemôže nastať totalita. Akonáhle sa všetci odmlčia, hlavne zo strachu, tak vnikne priestor, kde tá totalita môže nastať. Ale kým je tých pár ľudí, ktorí sa neboja hovoriť pravdu, či už ohľadom virológie alebo Ukrajiny či globalistov všeobecne, v tom priestore sa informácie stále šíria a preto to robím. Aktívna som už od roku 2012, kedy sme organizovali protesty proti vtedajšej Nečasovej vláde a pozývali sme rôznych aktivistov, napr. Hördur Torfason – Islandský aktivista, ktorý na Islande začal ich revolúciu, ja som ho vtedy prekladala. Nakoľko som však nevidela odozvu spoločnosti, dala som tomu pauzu a s nástupom kovidizmu to vo mne znovu inicializovalo potrebu niečo urobiť. Prišiel taký impulz renesancie. Ale čo je ešte dôležité, aby zaznelo úplne jasne a týka sa to aj vašej vyšetrovacej komisie na Slovensku, kde sme v kontakte s pánom Kotlárom. Pozná naše materiály, posielali sme mu zhrnutie a ponúkli aj osobné stretnutie a detailnú pomoc ohľadom toho, na čo je potrebné sa zamerať. Takže očakávame, ako sa to vyvinie, či to nepôjde do stratena, alebo nie, nakoľko alfou a omegou je zamerať sa na podvod s PCR testami. Pričom ten podvod nie je iba v tom, či sa tie testy používali nesprávne, alebo že sa nemali vôbec používať, ale v tom, že tá častica, ktorú majú detekovať, reálne neexistuje a teda žiadny z tých testov nemohol byť na tú časticu riadne validovaný.
Čiže ten PCR test ukáže pozitivitu, ale na niečo úplne iné?
A nikto nevie, na čo … Jednoducho to nikto nemôže vedieť, že na čo. Všetky tie testy sú falošné. V podstate, vám chýba tá vírusová častica – v rámci vedeckej metódy sa to nazýva nezávislá premenná, ktorú musíte mať, aby ste mohli skúmať všetky tie závislé premenné. To znamená, že ak niečo spôsobuje (závislý efekt), musíte ju mať jako nezávislú premennú, abyste ten efekt mohli preukázat. Ak chcete na ňu ovalidovať test, musíte ju mať ako referenčnú jednotku. Keď chcete riešiť účinnosť vakcín, tak najprv musíte mať preukázané, že tá častica niečo spôsobuje a že si telo na ňu vytvára nejaké protilátky a že tá vakcína vie tie isté protilátky tvoriť. A to sú všetko bludy a rozprávky. V podstate tá vakcína nemá iné účinky než nežiadúce. Vôbec nie je potrebné riešiť, či má vakcína nejakú ochranu a či tá prevyšuje nežiadúce účinky. Ona žiadnu ochranu nemá. A dokonca, keď sa pozriete do klinických štúdií, ktoré vtedy Pfizer uverejnil – vôbec nechápem, prečo odborníci až teraz prichádzajú na to, že sú tam nejaké nanolipidy a že bola vykonaná zle, mohli si to už hneď na začiatku prečítať – v tej klinickej štúdii od spoločnosti Pfizer sa k preukázaniu toho, že ľudia v kontrolných skupinách alebo dostali tzv. COVID 19 alebo ho nedostali, používalo ako jediné diferenciálne diagnostikum tie testy. Takže ak sa tomu človeku, ktorý dostal injekciu, prejavili nejaké symptómy, ktoré sa prikladajú k onemocneniu COVID-19, tak sa mu urobil PCR test. To je všetko. Takže vlastne tie výsledky klinickej štúdie sú o ničom, lebo že človeku, ktorý mal tie isté symptómy ale nevyšiel mu pozitívny test, se kovid nediagnostikoval a to podľa tej štúdie znamená, že tá vakcína bola účinná. To sú také šialené konštrukty, ktoré sú z tej štúdie ihneď vidieť, že bola vykonaná podvodne. Nechápem, ako ich mohol ŠÚKL schváliť, ako ich niekto mohol brať vážne. A zároveň nechápem, ako môže ŠÚKL brať vážně PCR testy od súkromných výrobcov, lebo to je ďalšia deravá vec legislatívy, čo sa týka testovania. ŠÚKL – štátny ústav pre kontrolu liečiv – vôbec tie testy nekontroluje. To je mylná predstava ľudí, že tieto diagnostické prostriedky prechádzajú kontrolou. On ich len jednoducho zapíše, že sa môžu legálne predávať a používať, ale my sme si vyžiadali na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám, akú má ŠÚKL právomoc a čo ohľadom PCR testov robí. Tie testy si výrobca validuje sám. Výrobca by bol idiot, keby si to ovalidoval tak, že ten test nie je dobrý. Jednoducho si test výrobca ovaliduje tak, aby mal skvelú senzitivitu a specificitu. Dokonca nám ŠÚKL odpovedal a naozaj to tak je, že oni zo zákona kontrolovať ani nesmú. Takže výrobca dodá ŠUKL-u čestné prehlásenie – Prehlásenie o zhode – v ktorom čestne prehlási, že test robí to, čo tvrdí že robí a že obsah krabičky sa zhoduje s tým, čo je napísané v návode, že má byť v krabičke. Potom ešte výrobca ŠUKL-u dodá hodnotenie funkčnej spôsobilosti testu, čo je vlastne protokol o validácii, nikto na ŠUKL-u ale nič nekontroluje a zaregistruje test k použitiu. Sú tu rôzni výrobcovia, českí, slovenskí, ale aj zahraniční, napr. Čína atď., a každý z tých výrobcov si môže pre ten svoj test vybrať inú cieľovú sekvenciu. To nie je tak, že by to bolo nejako štandardizované, že tento takzvaný pre nich existujúci vírus, má túto špecifickú sekvenciu a všetci budeme hľadať túto jednu. Nie, tak to nie je. Vyžiadali sme si od Štátneho zdravotného ústavu zoznam všetkých používaných testov v Českej republike, takže ich máme, vieme kto sú ich výrobcovia, na koľko cyklov sa dajú amplifikovat tie cieľové sekvencie. Je to hrozne vysoké číslo. To znamená, že testom jedného výrobcu sa detekuje jedna sekvencia, testom druhého výrobcu iná sekvencia. Neexistuje reálna kontrola nad týmito zdravotníckymi prostriedkmi. Toto je potrebné riešiť tak na Slovensku ako aj u nás, lebo jediný kontrolný mechanizmus, ktorý existoval, bolo laboratórium, ktoré ten test používalo a to tým spôsobom, že malo povinnosť skôr než ten test začali používať, tak ho najprv verifikovať, čiže overiť, či naozaj to, čo výrobca tvrdí, ten test skutočne robí. Mali by ho prejsť na termocykléri, ešte bez diagnostického výstupu pre pacienta, a poslať namnožený materiál do referenčného laboratória, aby sa zistilo, či ten ich termocyklér vyrába presne tie amplikony, ktoré tvrdí výrobca a či nevyrába niečo úplne iné. Toto žiadne laboratórium nerobí a dokonca ani nevedia, že by to mali robiť. Na toto sme prišli v rámci už v úvode spomínanej prvej žaloby, kedy sme si všetky tieto informácie vyžiadali podľa zákona. A stretli sme sa s tým, že nám garantka laboratória potvrdila, že ona nevedela o tom, že také niečo by sa malo robiť. Následne sme zistili, že to nie je ojedinelý prípad – táto Fakultná nemocnica v Plzni, ale je to prípad všetkých, hlavne veľkých štátnych laboratórií, tie malé súkromné sme nekontrolovali. Vezmime si, že tých testov sa denne robilo tisíce v jednom laboratóriu a tak tie diagnózy, ktoré boli pacientom na základe tých testov stanovené, sú všetky chybné, to znamená aj liečby a aj úmrtia majú chybnú diagnózu. Ten podvod je tak obsiahly, že ak sa nepôjde do tohoto základu, že vlastne častica vírusu SARS-CoV-2 reálne neexistuje a preto nemohol byť ani jeden diagnostický test na túto časticu riadne validovaný, tak sa ten podvod nikdy nevyrieši a vinníci nebudú potrestaní.
Bola taká teória, že aj samotná liečba viedla k úmrtiam pacientov, napríklad personál nemocníc mal vraj problémy so samotnou obsluhou a nastavením pľúcnych ventilátorov u pacientov, ktorí boli na neho pripojení …
Kamala: K tomu by som odporučila vyhľadať si meno Flavia Grosan – je to rumunská pľúcna lekárka, ktorá bola v období kovidu zavolaná na „zdravotný koberček“ práve preto, že liečila pacientov po „starom“. Ona odmietla určené kovidové protokoly, lebo jej prišli úplne nezmyselné. Presne ten kyslík. Vysvetľovala, ako ten kyslík môže ublížiť a tie dávky stanovené v protokoloch boli neopodstatnené. Mnoho lekárov sa nad nebezpečnosťou použitia kyslíka podľa nariadení vôbec nezamýšľalo, len poslušne plnili zadania, ktoré dostali. A potom to bola práve Flavia Grosan, ktorá musela vysvetľovať, prečo tí jej pacienti neumierajú.
Lenka: Ja som sa dostala ku protokolu vydaného Českou lekárskou komorou na liečenie tzv. ich príbehu o OMICRON-e. Tento protokol bol doporučovaný nemocniciam, poliklinikám a celkovo lekárom. Keď som si to prečítala, tak som tak uvažovala, že veď predsa tí lekári nemôžu byť takí hlúpi. Pevne verím, že na sto percent v tom hrali úlohu peniaze. Veď dnes presne vieme, koľko bolo vpichnutí jednej dávky a tak isto to bolo aj v prípade „núteného“ špárania v nose. Zoberme si, že každé jedno testovanie sa finančne vykazovalo cez zdravotnú poisťovňu. Je to tak obrovský poisťovací podvod, v ktorom lietajú miliardy. Ja uznávam expertov – chirurgov, plastických chirurgov, srdciarov …, ale čo sa týka praktických civilizačných chorôb …
Kamala: Oni si pripravili Pandemickú zmluvu, aby mohli už konečne „legálne“ zasahovať, nakoľko si uvedomili, že na to nemajú legálne nástroje. Veľmi dobre o tom píše pani Krajníková svoje články o WHO a o tom, že všetky Mikasove vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva sú nicotné a neplatné, nakoľko tam neexistuje právny základ. Pandémia nebola oficiálne vyhlásená, WHO na to nemá právomoc, nikdy to nepovedala, nikdy to nevyhlásila. Zároveň tá legislatíva ohledom ochrany verejného zdravia – my máme teraz s Lenkou podanú žalobu na Ministerstvo zdravotníctva, nakoľko dodnes pokutuje nenosenie rúšok a exekučne siaha na finančné prostriedky na účtoch – im ani nedovoľuje, aby obmedzovali práva zdravým ľuďom. Takže tie akty, tzv. mimoriadne opatrenia, sú nulitné. Teraz si to pripravia tak, aby to už legislatívne bolo možné a hlavne to ich odôvodňovanie opatrení zdravotnými komplikáciami bude jednoduchšie, ak budú tieto komplikácie oveľa brutálnejšie a závažnejšie. Dá sa to spôsobiť rôznymi otravami, zásahmi do životného prostredia. Vezmime si na pomoc toxikológiu – tie isté symptómy, ktoré mal údajný kovid až po symptómy, ktoré má tzv. ebola, tak je možné ich spôsobiť rôznymi toxickými látkami, napr. takým arzénom nebo glyfosátom. Samozrejme to nechcem privolávať, ale mohlo by kľudne dôjsť v ohniskových miestach k výskytom otravy a ľudia začnú mať opäť strach, budú sa báť, keď uvidia krvácanie z rán a také podobné veci. A to je možné spôsobiť naozaj otravou, arzén, olovo, ortuť, kadmium, organofosfáty atď. – tieto veci sú brutálne jedovaté a to ešte nehovorím o rôznych umelo vytvorených látkach, které sa môžu vo zvýšenej miere vyskytnúť v spotrebnom tovare. Tá pripravená pandemická dohoda môže kľudne zafungovať v tom zmysle, že s ich opatreniami ľudia budú nakoniec sami zo strachu súhlasiť. To podhubie pre pandémie doteraz nebolo dobre pripravené, bola to taká testovacia fáza pandemickej pohromy a preto je potrebné a doslova urgentné infekčnú teóriu úplne zhodiť. Keď sa od nej odviažeme a keď bude zrejmé, že je to podvod, nebudú mať tento nástroj v ruke, nebudú ho môcť použiť. Žiadny vírus, žiadna pandémia, žiadna vakcína. A preto to robíme.
Lenka: Ja by som ešte doplnila. Na Slovensku to nie je, ale u nás v Čechách údajne začína nejaký čierny kašeľ a už sa rozbehla aj mediálna masáž. U nás sa používa troj kombinácia vakcín s čiernym kašľom a potom ešte hexavakcíny. Už sa ale objavujú správy akože odborníkov „vakcinológov“ typu napríklad, že keď sa narodí bábätko, nemá žiadne protilátky, tak sa musí tehotná žena v treťom trimestry nechať preočkovať tými troj vakcínami. Zrazu vidím na sociálnej sieti, kde sú veľké skupiny s názvami ako „Neočkujeme sa“ a podobne, ako sa bavia o tom, že musia preočkovať svoje deti na čierny kašeľ. Je potrebné nielen nazvať pokémon19, že on bol ten problém, ale celý plán infekčnej teórie, čiže teórie choroboplodných zárodkov stojací za všetkými tými chorobami, ktoré si Rockefellerovská medicína za posledné desiatky rokov vytvorila. Na základe už vyvrátenej teórie choroboplodných zárodkov si postavili vakcinačný priemysel, ktorý ničí zdravie, vytvára pacientov a vraždí.
Mám najnovšiu správu z Veľkej Británie z Londýna – Pfizer stavia dve továrne. Tie továrne budú vyrábať vakcíny, ktoré budú slúžiť na liečbu chorôb, ktoré mohli vzniknúť z predchádzajúcich vakcín.
Lenka: Prosím Vás, vysvetlite mi, lebo niekedy mám pocit, že som spadla z Venuše, je logické, že keď toto človek počuje, tak sa tomu zasmeje. A napriek tomu verím, že sa nájdu ľudia, ktorí budú schopní sa do tejto hry opäť zapojiť a uveriť jej. A potom vyvstáva otázka, či tu niečo lieta vo vzduchu či ničí a požiera mozgové bunky?
Ako sa ľudia môžu dostať k vašim myšlienkam a názorom? Existujú rôzne publikácie, spomínali ste, že robíte podcasty, na akej platforme vás môžu ľudia nájsť?
Lenka: Naše PR je trochu odlišné. Je to aj z toho dôvodu, že ja mám oveľa viac času, ako „občiansky neposlušná“ som už dva roky nezamestnaná, nikto ma nechce zamestnať, to je problém. Kamala zasa dosť často cestuje pracovne do zahraničia. Ja sa preto oveľa viac pohybujem medzi ľuďmi a nakoľko mám čas, moje aktivity sú hlavne pripravovať príspevky, ktoré viem, že pre ľudí, ktorí nevedia čítať dlhé odborné články, sú dostupnejšie. Robím aj živé vysielania na facebook -ovej stránke „Občianska neposlušnosť“ ktorá má cez štyridsať tisíc sledovateľov. Už nevysielam naživo tak často, lebo sa mi zdá, že za tie štyri roky som sa vyčerpala a ako by som ľuďom dokola vysvetľovala to isté. Chcela som robiť odbornejšie veci, ktoré sa týkajú toho, čo je aj obsahom spolku RESETHEUS, ale spoločenská a politická situácia je tak búrlivá, ľudia sú už zahltení množstvom informácií aj ohľadom konfliktu v geopolitickej rovine. Tak mi to nepripadá vhodné ich zahlcovať ešte aj informáciami napríklad o zložení detských vakcín. Vzniká skupina ľudí, rozosiata po celej republike, ktorá má chuť raz za čas sa stretnúť, robiť rôzne prednášky a tí ľudia medzi sebou fungujú oveľa viac na osobnej rovine. V poslednej dobe teda chodím veľa po republike, mám to prepojené aj so spolkom RESETHEUS, aj s projektami spolku Čest, svoboda, respekt. Je to taká paralelná spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom ako psychicky tak aj organizovaním finančných zbierok pre nich a rôzne iné drobné dobré skutky. Pri stretnutiach ľuďom zároveň v tej osobnej rovine vysvetľujem aj napríklad podstatu infekčnej teórie. Takže toto je moje, nie tak vedecké, skôr občianske PR, niekedy hovorím, že ja som ten zosilovač odbornosti s prekladom do ľudského vysvetlenia. Beriem to tak, že je to moje poslanie.
Kamala: Náš web je www.resetheus.org, facebook stránka RESETHEUS, taktiež máme telegramovú skupinu RESETHEUS, účet na TWITTRER-i a na ODYSSE máme kanál, kde sú naše videá. A čo ešte Lenka ani nevie je, že som sa rozhodla robiť aj podcasty, nakoľko si to ľudia žiadajú a dospeli sme do fáze, kedy už nemusíme chodiť na platformy iných, aby nás propagovali a môžeme si naopak my pozývať ľudí k sebe. Okrem toho sme preložili knihu „Virová mánie“, ktorú predávame na našej webovej stránke a na Slovensku si ju môžete objednať na www.biopotravinyraj.sk a taktiež na www.torden.sk. Okrem toho ponúkajú aj druhú knihu s názvom „Virus HIV? Lež, které uvěřil celý svět“, kniha je len v češtine a napísal ju náš kolega, ktorého je potrebné spomenúť – David Šubík. Túto knihu napísal už v roku 2000 o podvode infekčnej teórie práve na prípade HIV spolu s pánom Stefanom Lankou – zhodou okolností sa jedná o vyliečeného virológa alebo exvirológa – ktorý prišiel na to, že objekt jeho štúdia neexistuje. David Šubík je taký „vizionár“, čo zistíte hneď, ako si pozriete titulku knižky – je to ako predzvesť toho, čo sa tu bude v budúcnosti diať. Zmienila by som sa rada ešte aj o pani MVDr. Eve Mertlíkovej, neuveriteľnom, odbornom a preciznom človeku v pozadí, ktorú nie je vidieť, ale vďačíme jej za väčšinu preložených článkov a pomoc s odbornými stanoviskami.
Lenka: A celkom na záver by som ešte dodala niečo podstatné k tomu „dobrí“ a „zlí“ kovidisti. Tí „zlí“ kovidisti sú pobláznení psychopati, ktorí nemajú limity a sú až smiešni. Sú veľmi rýchlo čitateľní vo svojich klamstvách, aj keď zo začiatku môžu byť braní s určitou vážnosťou a ľudia boli vystrašení. Trúfam si povedať, že všetci títo zlí kovidisti, ktorí robili tú šialenú propagandu, dnes u 99 percent populácie stratili svoju dôveryhodnosť. Kamala vymyslela jeden krásny citát – „Najhoršie klamstvá sú tie, ktoré v sebe skrývajú zrnko pravdy“ – a je to práve o tých „dobrých“ kovidistoch. Napríklad aj u nás sú ľudia, ktorí sú schopní na verejnosti hovoriť o tom, že mRNA vakcíny majú za následok nežiadúce účinky, alebo ľudia, ktorí kritizovali tie nezmyselné plošné opatrenia typu – dnes už môžete ísť na diskotéku, ale keď budete tancovať a spievať, dajte si pred ústa kávový filter a keď budete sedieť a rozprávať sa, tak ho už mať nemusíte … Tieto veci sice kritizovali, to sú tie zrnká pravdy, ktoré sa ľuďom páčia, ale zároveň klamú a sú vlastne veľkou nohou na tej brzde k holej pravde o mýtu infekčnej teórie. A práve títo ľudia predstavujú väčšie nebezpečentvo, väčšie ako tí „zlí“ kovidisti (lebo tí sú čitateľný aj pre malé dieťa). Títo ľudia čitateľní nie sú, lebo sa im v klamlivých rozprávaniach o nákazlivých chorobách skrývajú tie zrnká pravdy. Najhoršie klamstvá sú tie, ktoré v sebe skrývajú zrnko pravdy.
AUTOR: Dušan Marušák
Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
tieto damy robia zasluznu ťažku pracu, bojuju o pravdu proti fašistickemu systemu, ktoremu služia všetci, aj sudcovia,… sledujem ich od začiatku
virusy a chorobopolodne zarodky neexistuju…bodka
infekcne ochorenia a existencia nakezenia sa nejakou chorobou zdraveho jedinca od choreho jedinca neexistuje….bodka
vytvaranie a udržovanie permanentneho strachu je to čo drži majitelov tohto fašistickeho systemu pri živote.
študujte Germansku Heilkunde od Mudr, Hamera, tam je vsetko o zdravi a chorobach, ako aj o spokojnom a šťastnom živote