J. VISKUPIČ POPIERA PRÁVO NA NÁZOR 

Foto: Jozef Viskupič / Facebook

 

Aj vďaka článkom, aký aktuálne uverejnil Piešťanský denník, sa postupne odhaľuje to, na čo už roky poukazujeme: absolútna neúcta k slobode slova prejavu spojená s diskrimináciou a prenasledovaním.

Daniela Šerišová z PD píše:

„Časopis Zem a Vek, známy šírením konšpiračných teórií a dezinformácií, čelil viacerým sankciám zo strany obchodných reťazcov a sociálnych sietí. Spoločnosť Billa v minulosti stiahla tento časopis z predaja po kritike verejnosti, ktorá poukazovala na jeho kontroverzný obsah. Následne sa k tomuto kroku pridal obchodný reťazec Kaufland, ktorý pôvodne odmietal cenzúru tlače, no nakoniec sa rozhodol časopis vyradiť z ponuky.“

K uvedenému dodávame, že reťazce boli nútené pod nátlakom vplyvných politických neziskových organizácií a vysokopostavených štátnych inštitúcií zasiahnuť do obchodnej súťaže „voľného trhu“ a diskriminačnými opatreniami z tejto súťaže vylúčiť Zem&Vek ako jeden z najpredávanejších titulov. Toto je monopol jedného názoru nepripúštajúceho pluralitu. Svedčí  o tom aj neochota spoločnosti Kaufland podieľať sa doslova na cenzúre. (Čo by nasledovalo), keby vyradili Denník N alebo SME? Mesačník Zem&Vek je od roku 2013 riadne registrované periodikum s prideleným ISSN a neexistujú žiadne ospravedlniteľné dôvody k jeho vytláčanie z predaja. Ide len o svojvôľu vplyvných protislovenských spolkov.

 

Foto: Podľa Piešťanského denníka je toto „asi päťdesiat obyvateľov, čo prišlo pred Kúriu M. Beňovského vyjadriť svoj nesúhlas“. / Vrbové online

 

K besede sa vyjadril aj bratranec Igora Matoviča, Jozef Viskupič, ktorý aj v tomto prípade v celej nahote odhalil svoj potenciál a totalitné mantinely svojho myslenia.

 

J. Viskupič:

 

„Dlhodobo zastávam postoj nulovej tolerancie voči šíreniu dezinformácií a konšpirácií v našich verejných inštitúciách. Aj preto sme už v decembri 2018 rozhodli o zrušení predplatného konšpiračného a propagandistického časopisu Zem a vek v knižniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského kraja. S veľkým sklamaním preto vnímam informáciu, že sa beseda tohto plátku má vo štvrtok uskutočniť v mestských priestoroch vo Vrbovom. A to dokonca priamo v rodnom dome Mórica Beňovského! Je neprijateľné, aby historické dedičstvo jednej z najvýznamnejších osobností našich dejín bolo spájané s popieračmi faktov a nositeľmi propagandy. Šírenie lží a konšpirácií v priestoroch financovaných z verejných peňazí je neprípustné!“

 

Jozef Viskupič priznáva to, čo sme uz dávno tvrdili: OĽANO a Matovičovci minimálne od roku 2018  zneužívali svoje postavenie a vyvíjajú enormný nátlak na verejné inštitúcie financované z našich verejných zdrojov k diskriminačným opatreniam.

My aj napriek týmto totalitárnym prejavom intolerancie, aká dala vzniknúť koncentračným táborom po celom svete a u nás ľudí s iným názorom hnala do Jáchymovských baní, budeme robiť všetko preto, aby sme sa mohli spolu stretávať. Najbližšia beseda bude koncom júna v Žiline, presný termín sa včas dozviete.

 

Foto: Plná sála diskutujúcich vo Vrbovom / Zem&Vek

 

 

 

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
1. Vrbové protestovalo proti konšpirátorom ….., www.piestanskydennik.sk, 7.6.2025

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár