Dnes sme svedkami zaujímavých skutočností. Na jednej strane je to obrovské množstvo pozorovaní neidentifikovaných lietajúcich tanierov či zvláštnych javov na oblohe. Na druhej strane sú to vyjadrenia niektorých odborníkov, ktorí konštatujú, že to, čo vidíte na oblohe a myslíte si, že je UFO, je iba projekcia vašej psychickej stránky, ktorá je neuspokojená atď. Existujú informácie o tom, že v Spojených štátoch skúmajú mimozemské technológie, sú tam havarované lietajúce taniere a zaoberajú sa tam celkovým výskumom mimozemských civilizácií. Už v 50. rokoch vláda prezidenta Eisenhowera uverejnila a potvrdila zmluvu s mimozemšťanmi, ktorá znamenala možnosť využívania pozemskej entity na výskum a získavať technológie mimozemskej civilizácie.
Vyjadrenia expertov
Takisto je tu niekoľko teórií, ktoré hovoria o tom, že obrovský technologický pokrok v 50. rokoch až po súčasnosť je práve výsledkom reverzného inžinierstva z havarovaných lietajúcich tanierov alebo z iného prístupu k mimozemským technológiám. No a potom sú aj komplexné teórie ako napríklad koncept Modrý lúč, ktorý hovorí o tom, že na to, aby sme dostali jednu svetovú vládu, potrebujeme vonkajšiu hrozbu a najlepšou vonkajšou hrozbou budú mimozemšťania, ktorí chcú vyhladiť ľudstvo, spraviť z neho otrokov a ovládnuť pozemské zdroje. Ďalej sú tu odborníci, ktorí skúmali únosy ľudí mimozemšťanmi, a tí, ktorí sa zaoberajú výskumom nevyvrátiteľných prípadov, ktoré nevieme vysvetliť prostredníctvom fyziky. Na opačnej strane sú odborníci, ktorí podobne ako Dr. Hensel vyhlásili, že žiadne mimozemské civilizácie neexistujú. Existuje skupina a projekt Blue Book, ktorý viedol Dr. Allen Hynek, ako aj mnoho ďalších projektov ako Magestic a podobne, ktoré sa tiež týkali mimozemských civilizácií. Dokonca existuje neoficiálny údaj, že až 3 milióny Američanov boli unesené mimozemskými civilizáciami, ktoré ich skúmali.
Existujú zasvätené vyjadrenia expertov, ktorí robili v utajených oblastiach a hovoria o 25 mimozemských civilizáciách, ktoré sú na planéte Zem. Otázka neznie, či sú tu mimozemské civilizácie, alebo nie, ale prečo sú tu, ak sú tu? Sú tu preto, lebo diverzita rastlinných a živočíšnych druhov na planéte je mimoriadne rozmanitá. Výskumy v oblasti astronómie ukázali, že existuje množstvo kamenných planét, planét, ktoré obsahujú atmosféru, v atmosfére je vodná para, môžeme dedukovať, že sú tam vody v podobe oceánov a morí a je tam aj prijateľná teplota. Môžeme teda predpokladať, že v tomto obývanom pásme vznikol rastlinný a živočíšny život a možno vznikol život, ktorý je podstatne rozvinutejší ako na planéte Zem. My však stále trpíme princípom stredu vesmíru. Predsa veľká planéta Zem je najvýznamnejší subjekt v celom vesmíre, jedine tu sa mohol rozvinúť inteligentný život, jedine tu mohla vzniknúť ľudská civilizácia atď. Pri skúmaní sumerských klinopisných zápisov Zecharia Sitchin objavil a odhalil prítomnosť mimozemšťanov známych ako Anunnaki, dokonca dvoch skupín, ktoré boli vedené Enlil a Enkidu. Jedni chceli mať z ľudí otrokov, iní chceli povzniesť ľudskú civilizáciu. Zoberte si kultúry Strednej a Južnej Ameriky, ako sú Aztékovia, Mayovia, Čičimekovia, ktorí hovoria o príchode bohov, ktorí naučili ľudí hospodáriť, stavať mestá, poľnohospodárstvo, zákony atď. Podobne sú zápisy o mimozemských bohoch, ktorí prišli do Mezopotámie, do starého Egypta. Naučili ľudí stavať mestá, objekty, naučili ich hospodáriť atď. Ak k nám prichádzajú kvôli obrovskej diverzite a rôznorodosti rastlinného a živočíšneho sveta, ktorý nie je obvyklý na iných obývaných planétach, nie je to veľmi zaujímavé konštatovanie? A ako sa správa človek k planéte, na ktorej žije? Neničí rôznorodosť druhov? Neničí diverzitu rastlinných a živočíšnych druhov?
Sú pre nás mimozemské civilizácie hrozbou?
Tu si treba položiť základnú otázku. Ak unášajú ľudí, je to pre to, ako tvrdia niektoré teórie, aby z nás urobili robotov, aby z nás spravili zombie, aby sme boli otrokmi, ktorí pre nich ťažia vzácne kovy, zaujímavé je, že vo väčšine prípadov sa hovorí o zlate a o vode. V tom prípade by sme mali zabezpečiť ťažbu surovín pre vyspelú mimozemskú civilizáciu? Pravdepodobne nás nemusia skúmať preto, aby z nás spravili biorobotov alebo ovplyvňovali naše DNA, ale možno skúmajú to, že my sami nevieme o svojom tele dostatočne veľa. Zoberte si len výsledky výskumov medicíny v posledných 15 rokoch, objavovanie nových zmyslov, novej architektúry nášho mozgu, neuroplastickej mapy, samoliečiteľských schopností nášho organizmu, ako funguje imunitný systém, aký zložitý je systém mikrobiómu. Zrazu si uvedomíme, že nevieme nielen o oceánoch a iných subjektoch na planéte Zem, ale nevieme ani o mnohých veciach nášho vlastného tela, o jeho schopnostiach, o jeho možnostiach atď. Jedna z možných teórií o tom, že mimozemšťania skúmajú pozemšťanov preto, lebo chcú odhaliť, aké sú naše schopnosti, a často pravdepodobne naše schopnosti prevyšujú ich schopnosti. Aktivovanie našich schopností posúva aj ich samých. Tvrdenie o otrokoch alebo o tom, že vyspelejšia rasa vyhladí zaostalejšiu rasu, že sem prichádzajú ako dobyvatelia, je odrazom myslenia mimozemšťanov alebo je transpozíciou nášho vlastného pohľadu na vlastný svet? To je podporované aj množstvom filmov, napríklad filmom Deň, keď sa zastavila Zem alebo Vojna svetov, v ktorých mimozemské civilizácie prišli vyhladiť a zotročiť ľudí. A matka príroda v obidvoch prípadoch zabezpečí, že ľudia nakoniec prežijú a mimozemšťania vyhynú. Prečo však máme utkvelú predstavu o mimozemských civilizáciách ako o existenčnej civilizačnej hrozbe, proti ktorej sa všetci musíme spojiť a musíme používať zbraňové systémy na ochranu našej planéty? Zrejme vám napadne, že ak ste v strete s civilizáciou, ktorá má za sebou o státisíce rokov dlhšieho vývoja, tak vaše zbraňové systémy sú pravdepodobne niečo ako prak alebo oštep. Keby chceli dobyť planétu a zotročiť ju, už by to nepochybne dávno urobili. Ak chceme hovoriť o tom, že táto spoločnosť je vyspelá a iné civilizácie sú nevyspelé, hoci sem prileteli na hviezdoletoch a prekonali obrovské priestory vesmíru, musíme si položiť otázku, či je naša spoločnosť taká vyspelá, ako o nej tvrdíme. Skutočne si myslíte, že je založená na komunikácii, empatii, spolupráci, na tom, že poznanie je hlavnou primárnou smernicou a cieľom vývoja ľudskej spoločnosti?
AUTOR: Peter Staněk
