Fico telefonoval s Trumpom: pripomenul mu očakávania, ktoré sú s jeho menom spojené

Foto: Koláž / Facebook Robert Fico

Premiér SR Robert Fico mal telefonát s novozvoleným prezidentom USA Donaldom Trumpom. Témou bola Ukrajina, podobné výzvy osudu, ale aj očakávania, ktoré sú s Trumpom spojené v otázke riešenia konfliktu na Ukrajine. 

„Pred niekoľkými hodinami som telefonoval s novozvoleným prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom. Zablahoželal som mu k dominantnému víťazstvu a vyjadril presvedčenie, že s jeho osobou sú nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe spojené obrovské očakávania v otázke vojnového konfliktu na Ukrajine,“ uviedol Fico na sociálnej sieti.

Spomenuli sa aj atentáty a pokusy o trestné stíhanie: „Dovolil som si osobnú poznámku, že sme čelili podobným výzvam a to pokusom dostať nás do väzenia a fyzicky zlikvidovať, čo sa našťastie našim oponentom nepodarilo zrealizovať,“ uviedol premiér SR.

Fico uviedol, že podstatnú časť ich rozhovoru tvorilo hodnotenie vojnového konfliktu na Ukrajine a americký prezident sa podľa jeho slov zaujímal o názory predsedu vlády SR, krajiny susediacej s Ukrajinou. Dodal, že Trumpovi veľmi otvorene zopakoval všetky postoje, ktoré v tejto problematike verejne prezentuje.

Inaugurácia 47. prezidenta Spojených štátov amerických Donalda Trumpa je naplánovaná na 20. januára 2025 v Kapitole. Podujatie bude druhou Trumpovou inauguráciou do prezidentského úradu. Bude to znamenať začiatok druhého Trumpovho funkčného obdobia.

Vo veku 78 rokov, 220 dní v deň inaugurácie, bude Trump najstaršou osobou, ktorá sa ujme prezidentského úradu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) Facebook / Robert Fico, 27.11.2024
(2) Wikipédia / Second inauguration of Donald Trump

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár