
Komentujeme, čo sme si prečítali v slovenskej tlači:
Na úvod: Nemáte dojem, že vždy v pondelok ráno sa stretnú „vedúci mediálni pracovníci“ opozičných strán a dohodnú sa na heslách na nový týždeň? Ja ten dojem mám. Všetci v televíznych diskusných reláciách používajú ten istý slovník – to kvôli väčšej údernosti, aby sa vedelo. Takže, pozor, nepriateľ sa už začal organizovať.
Pre sektársku kauzu Allatra prišiel o post na prokuratúre už druhý funkcionár. Tentoraz ide o námestníka žilinského krajského prokurátora Martina Kováča, ktorý bol dozorovým prokurátorom celého prípadu. Podozrievali v ňom novinárov (či aktivistov), že údajne šírili ideológiu antikultových hnutí. Išlo vôbec o prvý zásah do kauzy zo strany generálneho prokurátora Maroša Žilinku. „Generálny prokurátor považuje odvolanie Martina Kováča z funkcie vedúceho prokurátora za nevyhnutné pre zachovanie dôveryhodnosti a dobrej povesti prokuratúry,“ vysvetlila hovorkyňa Zuzana Drobová. Dodala, že „Kováč poškodil reputácie prokuratúry“. O funkciu vedúcej oddelenia už skôr prišla prokurátorka Lucia Pavlaninová, ktorá bola napríklad pri výsluchoch viacerých podozrivých. Sama pritom v prospech sekty v minulosti agitovala a kolegom dávala do pozornosti akcie Tvorivej spoločnosti. Nuž, nemáme tu už aj tak dosť strán, ešte nám pribudnú aj sekty? …….
AUTOR: Dušan Marušiak
