OD TATIER K DUNAJU

Komentujeme, čo sme si prečítali v slovenskej tlači:

Na úvod: Nemáte dojem, že vždy v pondelok ráno sa stretnú „vedúci mediálni pracovníci“ opozičných strán a dohodnú sa na heslách na nový týždeň? Ja ten dojem mám. Všetci v televíznych diskusných reláciách používajú ten istý slovník – to kvôli väčšej údernosti, aby sa vedelo. Takže, pozor, nepriateľ sa už začal organizovať.

Pre sektársku kauzu Allatra prišiel o post na prokuratúre už druhý funkcionár. Tentoraz ide o námestníka žilinského krajského prokurátora Martina Kováča, ktorý bol dozorovým prokurátorom celého prípadu. Podozrievali v ňom novinárov (či aktivistov), že údajne šírili ideológiu antikultových hnutí. Išlo vôbec o prvý zásah do kauzy zo strany generálneho prokurátora Maroša Žilinku. „Generálny prokurátor považuje odvolanie Martina Kováča z funkcie vedúceho prokurátora za nevyhnutné pre zachovanie dôveryhodnosti a dobrej povesti prokuratúry,“ vysvetlila hovorkyňa Zuzana Drobová. Dodala, že „Kováč poškodil reputácie prokuratúry“. O funkciu vedúcej oddelenia už skôr prišla prokurátorka Lucia Pavlaninová, ktorá bola napríklad pri výsluchoch viacerých podozrivých. Sama pritom v prospech sekty v minulosti agitovala a kolegom dávala do pozornosti akcie Tvorivej spoločnosti. Nuž, nemáme tu už aj tak dosť strán, ešte nám pribudnú aj sekty? …….

AUTOR: Dušan Marušiak

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár