Exposlanec Žiak alebo Jolly Joker z polnočnej benzínky

Včera po veľmi úspešnom krste knihy Jána Lakotu (záznam živého prenosu je tu v odkaze:)

som sa v noci aj s rodinou vracal autom späť domov a zastavili sme sa na benzínovej pumpe. Už tradične som zvyknutý, že ma denne zastavujú ľudia, ktorí ma požiadajú o spoločné foto. Tak tomu bolo aj na jednej bratislavskej pumpe, kam sme prišli aj so synom.

Pristúpil ku mne neznámy, o hlavu nižší, na prvý pohľad typický hipster s východniarskym prízvukom, obtiahnutými károvanými nohavicami, kravatou a vetrovkou. Podišiel od spoločnosti podobného človeka s natenko ostrihanými fúzikmi a bradkou v štýle Desperáda z jojkárskej reality show Vyvolení popíjajuci v rohu benzínovej pumpy spolu s ďalšou osobou. Keďže som vždy rád a vďačne poslúžil slušnej požiadavke o fotografiu, bez váhania som súhlasil. Odchádzajúc z pumpy som sa všetkým pozdravil ale tento človek spoza stolíka zavolal: „a vy sa sa mnou fotiť nechcete?“ Zasmial som sa, poďakoval a pokračoval v ceste. Lenže to prišla ďalšia otázka, že Zjem aj vlek už predsa skončil a skrachoval a ak nie, kto nás platí za celý ten čas?

Toto už bolo naozaj cez čiaru slušnej konverzácie, ergo obťažujucej prítomných aj personál a tak som prišiel k stolíku a veľmi stručne zdôraznil, že nás platia výhradne čitatelia, všetci, čo tvrdia opak, klamú a zavádzajú. „A kto to je v tejto postfaktuálnej dobe?“, spýtal sa hipster s podivne porcelánovým úsmevom, ktorý mi veľmi pripomínal kohosi z filmu. Skôr ako som odpovedal, spýtal som sa ho na definíciu, čo presne podľa neho znamená „postfaktuálna doba“, ale ostal len ten porcelánový úsmev a  neprítomný vyraz bez odpovede. V žiadnom prípade som nechcel v debate v tomto tóne pokračovať pred ľuďmi na pumpe a tak som pána vo vetrovke a kravate zavolal von a tam mu vychrlil odpoveď na jeho prízemnú otázku, kto sú to tí, ktorí šíria lži o tom, že sme niekým platení: Sorosove politické neziskovky ako Nadácia otvorenej spoločnosti, Denník N, SME, týždeň, Aktuality, Startitup, Zomri a celé zástupy extrémne jednoduchých a zmanipulovaných užitočných idiotov.

Od roku 2013, kedy Zem&Vek vznikol vyzývame orgány činné v trestom konaní, finančnú políciu a všetky kompetentné úrady SR, aby priniesli akýkoľvek dôkaz o našom financovaní „ruskou stranou “ alebo akýmkoľvek záujmovým subjektom či skupinou. Naopak skutočnosť je taká, že my sme priniesli jasné dôkazy o tom, že médiá prorežimovej propagandy sú viditeľne napojené na financie od ambasády USA, NATO, OSF a mnohých ďalších. Tento „týpek“ z pumpy s rovnako nízkym Desperádom z Humenného na mňa ešte stačil kričať nejaké mumlaniny o tom, aký som „funny“ a donekonečna vycieral porcelánový kŕčovitý úškľabok veľmi pripomínajúci grotesknú strnulosť post mortem. Až dnes mi ktosi poslal správu o tom, že ten neznámy hipster bol dnes už exposlanec Miroslav Žiak.

Tak to vám poviem, zbohom, ámen s „touto krajinou“, kde vás pred polnocou pri platení nafty na pumpe s úpenlivou snahou o vyprovokovanie obťažujú zvolení zástupcovia ľudu a k tomu ich ešte evidentne frustruje, že ich nepoznáte a nemáte najmenší dôvod strácať čas a energiu s robením si jeho fotky pre seba. Tento typ to ale považoval za „mega“ úlovok, čím nadmieru spokojne komentoval fotenie so mnou.

A áno, už viem, čo mi ten kŕč na tvári Žiaka pripomenul: Jolly Jokera, už len trošku rozmazať rúž, ten bezprózorný výraz bol autentický. Vzápätí som pochopil aj pôvod jeho výpadov, kolegovia o ňom v tlačenom čísle priniesli veľmi zaujímavý článok v rubrike Pavučina.

Prinášame vám ho v celom znení kliknutím na tento odkaz.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár