CENY STÚPAJÚ – ŠTÁT VÁS MÔŽE PRIPRAVIŤ O DOMOV

Na Slovensku býva vo vlastnom 90 % obyvateľov, v  Česku 80 % a na Západe, napríklad v Nemecku, býva vo vlastnom iba polovica ľudí, ostatní žijú v prenájmoch.

Už pred mnohými rokmi sme čitateľov upozorňovali, že sa u nás korporátna propaganda snaží verejnosť presvedčiť o trendoch výhod prenájmu, pričom naše odveké princípy života označuje napríklad Sme tak, že „Slováci majú stále móresy sedliakov, chcú bývať vo vlastnom“, ako píše redaktorka Annamária Ondrejková.

Nátlak agendy Great Reset s výrazným presadzovaním zrušenia osobného vlastníctva a nástupu „zdieľanej ekonomiky a prenájmov“ je jedným z mnohých záujmov elít, ako ľudí pripraviť o majetky a prinútiť ich k totálnej poslušnosti vojensko-policajného, totalitného štátu kontrolovaného z centrály mimo Slovenska.

Tieto informácie som publikoval už dávnejšie a z viacerých uhlov pohľadu. Reakcie boli mimoriadne. Tento vývoj pokračuje ďalej. Dočasná úradnícka vláda iba prihliada na katastrofálny trend zvyšovania cien, kde je Slovensko na prvom mieste. Podľa oficiálnych informácií Eurostat je u nás výrazne najvyšší nárast cien v eurozóne (10,2 %). Na porovnanie priemer eurozóny je 5,3 %, Belgicko ako krajina s najnižšou ročnou infláciou má nárast cien 1,6 %. Ministerstvo financií chce v septembri 2023 predstaviť legislatívny návrh zvýšenia daní nehnuteľností vrátane bytoviek, kde budú zvýšené dane vyberať mestá a obce, pričom vo výsledku to bude ďalším zaťažením už teraz vyhrotených rodinných rozpočtov bez akýchkoľvek rezerv.

Už predtým prebiehali v susednom Česku prípravy legislatívnych procesov, kde sa očakáva dvojnásobný nárast dane z nehnuteľností (v zákulisí sa však hovorí, že vo výsledku pôjde o neporovnateľne vyššie násobky). V Českej republike takéto opatrenia pripravila Národní ekonomická rada vlády a očakáva sa príliv minimálne 12 miliárd korún ročne do štátnej kasy.

Týmto krokom by v obrovskom množstve prípadov došlo de facto k forme vyvlastnenia, keď­že takto postihnuté vrstvy obyvateľstva majú už dnes problémy ustáť zvyšovanie cien energií a nákladov na zabezpečenie základných životných potrieb – pri viac ako dvojnásobnom zvýšení daní z nehnuteľností nebudú schopné takéto zaťaženie zniesť, a tak budú nútené vysťahovať sa do prenájmov.

Zvýšenie daní z nehnuteľností sa na verejnosti rafinovane komunikuje ako vykrytie výpadkov v štátnom rozpočte v dôsledku zámerných a nezmyselných lockdownov devastujúcich ekonomiku. Ako iste chápete aj v tomto kontexte, bol to zámer.

Aká je však skutočnosť?

Aj podľa organizácie Oxfam zbohatlo superbohaté 1 % populácie počas pandémie od roku 2020 o dvojtretinový prírastok v objeme 42 biliónov dolárov, čo odborníci vyhodnocujú ako najextrémnejší nárast bohatstva aj chudoby a najvyššiu mieru globálnej nerovnosti. Počas rokov pandémie a krízy životných nákladov od roku 2020 sa 63 % všetkého nového bohatstva zmocnilo jedno percento, a to najmä rastúcimi ziskami zo zvyšovania cien potravín a energií. Ako na to reaguje kartel Veľkého resetu v Davose? Ak nebudete nič vlastniť, budete šťastní. Je nutné uvedomiť si, že finančný, monetárny systém je kolosálny zločinecký komplot využívajúci trik vytvárania úrokov a dlhov z fiktívnych peňazí, ktoré ak nesplácate alebo ak nesplácate zvyšujúce sa daňové zaťaženie, prichádzate o skutočný majetok, pozemky a nehnuteľnosti.

A teraz sa môže začať diskusia o svete bratstva a rovnosti, o svete spravodlivosti a demokracie, o svete hodnôt solidarity, empatie a rovnosti príležitostí. Kto z politikov spochybní stáročia trvajúci kolos ľudskej biedy, nespravodlivosti a utrpenia, ktorý spôsobujú neľudské princípy finančného systému, do ktorého sa rodíme a nemáme žiadne možnosti túto skutočnosť meniť v prospech reálne a nie fiktívne hodnotovo ukotvenej spoločnosti?

AUTOR: Tibor Eliot Rostas

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár