JUDr. Harabin: Šéf parlamentu nemôže kandidovať v prezidentských voľbách

Predseda Národnej rady SR nemôže kandidovať v prezidentských voľbách, tvrdí kandidát na prezidenta, exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Dôvodom podľa neho je, že úrad šéfa parlamentu v prezidentských voľbách vydáva rozhodnutia o termíne volieb, o registrácii alebo neregistrácii kandidátov a zvoláva inauguračnú schôdzu vo vzťahu k víťaznému adeptovi.

„Korčokovi aj Pellegrinimu vydal rozhodnutie podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha. Blaha nemôže zastupovať predsedu parlamentu, predseda nemôže delegovať túto právomoc na podpredsedu parlamentu,“ zdôraznil.

„Ja ako sudca nemôžem sám seba rozvádzať. A toto sa tu stalo,“ vyhlásil Harabin vo zverejnenom videu. Zároveň skonštatoval, že predseda parlamentu a prezidentský kandidát sa z tohto dôvodu bojí, a preto neodmietol registráciu predsedu hnutia Slovensko Igora Matoviča.

Ten podľa Harabina svojím prístupom ku kampani totiž chce špiniť volebný proces a úrad prezidenta. „Toto tu je Augiášov chliev, ktorý treba vymiesť,“ dodal Harabin.

„Urobím právne kroky, ale upozorňujem voličov – Pellegrini nie je legitímny kandidát. Nemá rozhodnutie od predsedu parlamentu. Má rozhodnutie od Blahu. To je nulitné rozhodnutie. On nie je kandidát,“ myslí si Štefan Harabin.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Harabin: Predseda parlamentu nemôže kandidovať v prezidentských voľbách, Pravda, sita.sk, 8.2.2024

(2) Dopoludnie s Adrianom na InfoVojne, 7.2.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár