A. Adamčík: Prečo nadsadzujú počty pozitívnych?

· Čas čítania: 2 min.

Ponúkame Vám fb príspevok, ktorý napísal redaktor mainstreamovej televízie Anton Adamčík, a ktorý zdieľalo množstvo ľudí: „Pred niekoľkými dňami zopár našich verejne známych odborníkov „bilo na poplach“, že prichádza katastrofa „slovenské Bergamo“, že je potrebné chystať poľné nemocnice, ľudí už nemajú kam dávať, nemocnice sú naplno obsadené. Keď to povedia uznávaní odborníci, tak to asi bude pravda. Dostal som za úlohu o tom urobiť reportáž. Oslovil som kolegov z regiónov, aby urobili krátke vstupy o situácii v nemocniciach. Na moje prekvapenie PO, KE, BA, NZ, ale aj malé nemocnice na východe krajiny mali dostatočné rezervy a keby bolo potrebné, rýchlo dokážu reprofilizovať ďalšie oddelenia. Naplnenosť veľkých nemocníc od 20 do 60%. Moja reportáž vyznela ako u idiotov. V zahlásení odkaz odborníkov o katastrofe, fakty v reportáži v rozpore s tým. Včera sme overovali dezinfo o tom, že v KE vraj záchranári nemajú kyslík pre pacientov, potom, že KE nemocnica nemá lôžka. S kyslíkom žiadny problém, 70 lôžok voľných. Dnes mi padol do oka graf vývoja kĺzavého mediánu za posledný mesiac – klesol z cca 3000 na 2000, a to sa snažili testovať odušu. Index pozitivity je síce vyšší ako pred mesiacom, ale posledné dva týždne sa drží viac-menej stabilne. Panika s okamžitým lockdownom nezodpovedá vývoju nákazy. Väčšina ľudí nadáva na vládu, lebo ona tie nepríjemné kroky robí. To áno. Ale nie tie dáta. Tie čísla, krivky, analýzy nevyrába ona, za tým je skupina známych odborníkov prepojených na vývoj a výrobu PCR testov. Tieto testy generujú počty pozitívnych, aké si kto zaželá. Odhad 70 – 90% pozitívnych nešíri infekciu. V tejto chvíli neviem, prečo nadsadzujú počty pozitívnych, vyrábajú dezinformácie a klamú do očí, keď ich odhalíte. Naozaj neviem. Možno zo strachu, možno pre pocit moci, politická pomsta, možno cynizmus, možno len pre test kritického myslenia, naozaj neviem. Viem, však že znervóznejú, ak im kladiem nepríjemné otázky, alebo ich usvedčujem z klamstva. Niečo tu fakt nesedí.“….. koniec citátu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: fb A. Adamčík, 5.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár