Agresor a provokatér vykreslený ako martýr alebo Ako TV JOJ manipuluje verejnosť

· Čas čítania: 6 min.

Pre nezainteresovaných je Ján Benčík ctihodný, slušný deduško, ktorý ako čistá duša bojuje so zlými silami. Pre zainteresovaných je to nechutný provokatér, stalker, fanatik a sociopat, vyžívajúci sa v morbídnych vtipoch, kyberšikane, permanentnom špehovaní a kydaní tej najhnusnejšej špiny na každého, kto je iného názoru než on. Tých zainteresovaných musela neskutočne rozčúliť reportáž dostupná na:
https://www.noviny.sk/slovensko/237072-pozorovatelka-pozoruje-aj-na-dovolenke-spehovanie-bencika-a-priehrstia-nenavisti

TV JOJ a jej redaktori účelovo nespomenuli, že tento pán, dôchodca a bloger ocenený ako Európsky občan 2017, lajkuje a cituje tie najodpornejšie, najvulgárnejšie a najmorbídnejšie „vtipy“ na slovenskom internete, ktoré produkuje stránka Zomri. Ba dokonca sa sám verejne k tejto stránke priznal vo svojom blogu slovami: „Ďakujem za povolenie publikovať materiály z ich produkcie stránkam Cynická obluda, Zomri, Eliot Roštáš, Prečo ľuďom hrabe, Mandorovi a ďalším autorom.“

Táto istá stránka niekoľkokrát zverejňovala stalkerské fotky cudzích ľudí v supermarketoch či na verejnosti. Dôkazy sú stále k dispozícii, napriek tomu, že ich stránka neskôr stiahla a zmazala kvôli možných právnym následkom. Sám sa na jednej zo spriatelených stránok, Prečo ľuďom hrabe, podieľa ako admin. Stránky podobného typu sa odvolávajú na boj s extrémizmom, pričom sami extrémizmus svojou činnosťou podnecujú. Zlo plodí zlo. Jednak vulgárne príspevky rôznych jedincov, jednak ich ešte vulgárnejšie prezentovanie na tzv. hejterských stránkach, vytvárajú atmosféru hnusu a dekadentného zahnívania. No predovšetkým to nie je o nenávisti, ale najmä o neskutočnom pokrytectve občana Jána Benčíka, ktorý si neuvedomuje následky svojich činov. Ako provokatér a fanatik denno-denne osočuje ľudí, v ktorých logicky vyvoláva hnev. Následne zo seba urobí s bohatou podporou korporátnej televízie JOJ martýra a ukrivdeného slušného človeka.

Ján Benčík v príspevku Daniela Levického Archleba v reakcii na to, že si ho istá vojačka odfotila na dovolenke, hovorí: „Bol som dosť prekvapený, že sa niečo takéto stane…“ Radi by sme sa teda touto cestou spýtali Jána Benčíka, či bol prekvapený aj vtedy, keď stránka Zomri, ktorú má tak rád, postovala fotografie neznámych ľudí zo supermarketu či priamo z ulice. Toto nehorázne pokrytectvo a schizofrénia európskeho občana roka dokazuje neobjektívnosť, prehnitosť a pokryteckosť prístupu mainstreamového média TV JOJ.

V reportáži zazneli aj nasledujúce slová odborníčky na trestné právo Lucii Kurilovskej: „Je to šírené verejne, je to ako keby povedané pred viacerými osobami.“

Aj jej by sme sa radi spýtali, čo si myslí o zverejňovaní nasledujúcich príspevkov zo stránky Zomri, ktorá pán Benčík na svojom blogu cituje:
„Keď si uvedomíš, že si obul letné gumy priskoro.“ (na fotografii Marika Gombitová na vozíčku).
„Som sa práve tak vysral, že keď som vyšiel z hajzla, bol som hladný.“
„Keď Helene povedali, aby sa správala primerane k svojmu veku, zomrela.“
„Víťaz Modrej veľryby.“ (na obrázku Iveta Bartošová, Modrá veľryba je údajná samovražedná hra).
„Humor ***** je ako poprsie Mázikovej, vždy dokáže padnúť nižšie.“
„Keby sa topil ***** a *****a vy by ste mohli zachrániť iba jedného, išli by ste na obed alebo by ste si prečítali noviny?“
„Som si pripísal nasieranie slovänských prakokotov medzi skills do životopisu a na LinkedIn. Aspoň rýchlejšie vytriedim potenciálnych zamestnávateľov.“

Každý z nás urobí chybu a občas napíše na internete nejakú hlúposť. No stránky, ktoré tieto špinavosti produkujú s určitým cieľom, nemajú absolútne žiadne právo moralizovať. Dokedy bude trvať tento selektívny prístup k nenávisti?

TV JOJ následne presnorila profil zainteresovanej osoby, ktorá zaútočila na Benčíka. A všimli si napríklad nasledujúce veci: spochybňovanie útokov z 11. septembra, selfíčka zo Stalinovho múzea a motivačné citáty Putina a áno, na koniec to najdôležitejšie: „Statusy sú plné nenávisti voči NATO a Európskej únii…“

Absurdita a ideologická podstata tohto príspevku končí ďalšou nehoráznou pokryteckosťou, citátom hovorkyne ministerstva obrany Danky Capákovej: „Ozbrojené sily netolerujú akékoľvek extrémistické, xenofóbne alebo rasistické prejavy príslušníkov ozbrojených síl, pretože to je v rozpore s etickým kódexom profesionálnych vojakov ako aj s ich poslaním.“

Nuž, isteže, odfotiť fanatika a provokatéra a spochybňovať EÚ a NATO je v rozpore s etickým kódexom, no podporovať stránku, ktorá v rámci recesie robí to isté a ešte aj popraje smrť desaťtisícom ľudí, je v chorej a zvrátenej spoločnosti asi v súlade s etickým kódexom. Dotyčnej osobe hrozí vyhodenie z práce a Ján Benčík je martýrom a najslušnejším človekom, po ktorom budú možno v tomto absurdnom svete pomenované ulice.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár