Aj americká vzdušná obrana je deravá ako ementál…

Je to preto, lebo schopnosť myslenia americkej vojenskej garnitúry nie je schopná posúdiť všetky riziká, ktoré vyplývajú z technologického pokroku. Okrem toho podceňujú zdanlivo neškodné technické zariadenia, ktoré pri vhodnom konštrukčnom prevedení môžu byť z vojenského hľadiska nebezpečné. Tiež podceňujú skutočnosť, že na trhu sú dostupné materiály, z ktorých je možné vyrobiť napríklad aj špinavú jadrovú bombu. Technicky nadaní ľudia už v minulosti preukázali svoje zručnosti v tomto smere. Ich ďalšou veľkou chybou je, že nevenujú pozornosť technologicky zastaraným materiálom a zariadeniam, ktoré je možné úspešne použiť aj v boji v daných podmienkach. Doplatili na to napríklad pri svojej zločineckej misii v Juhoslávii v roku 1999, kedy im Srbi úspešne zostrelili jedno tzv. neviditeľné lietadlo F 117 A a niekoľko ďalších bolo poškodených tak, že museli núdzovo pristáť a boli vyradené z ďalšieho boja. (Jeden bombardér F 117A stál vtedy okolo 100 miliónov USD).

Posledných pár dní sa svetová tlač zaoberala čínskym meteorologickým údajne špionážnym balónom. Balón si niekoľko dní žil svojím životom a Američania sa mohli kochať jeho letom.

Podľa Pentagonu balón vstúpil do vzdušného priestoru USA 28. januára v oblasti Aljašky, 30. januára prekročil kanadskú hranicu a na územie USA sa vrátil 31. januára v Idahu. Polietal si ponad americké vojenské základne, kde sa nachádzajú americké balistické rakety stredného doletu. Zjavne skúmal kompatibilitu leteckých systémov USA s meteorologickými podmienkami.:-)) Führer Biden sa vystatoval, že nariadil zostreliť balón 1. februára, ale Pentagon mu odporučil počkať kvôli bezpečnosti. Údajne, aby neohrozil bezpečnosť ľudí. Balón pritom letel aj ponad riedko obývané oblasti, kedy bolo riziko ohrozenia ľudí rovnajúce sa nule. Američanom sa ho podarilo nakoniec zostreliť nad Atlantickým oceánom v sobotu 4. februára. Osemdňová misia čínskeho balóna poukázala na neschopnosť protivzdušnej obrany USA zostreliť tento objekt. Bolo to preto, lebo balón letel najskôr vo výške okolo 20 000 metrov, potom preto lebo balón nemal motor, nevydával žiadne žiarenie pre americké navádzacie rakety. Bol to jednoducho studený cieľ. Raketa, ktorá balón zostrelila bola už si tretia alebo štvrtá v poradí. Predchádzajúce snahy USA neboli úspešné. Samozrejme, že tým sa USA nepochvália. Balón bol zostrelený, keď klesol na letovú hladinu pod 18 000 metrov a začal vydávať tepelné žiarenie spôsobené slnkom.

Americká protivzdušná obrana tak utrpela medzinárodné fiasko. Je pravdepodobné, že sa už urýchlene zaoberá  zaplátaním diery vo svojom vojenskom systéme. Čína by im mala poskytnúť získané meteorologické údaje alebo údaje získané monitorovaním amerických vojenských objektov. Niežeby o svojich objektoch Američania nevedeli, ale išlo by o to, že nie sú sami, ktorí o nich vedia. Mohla to byť svojím spôsobom aj výstraha pred zasahovaním USA do čínskych vnútorných záležitostí.  Balóny sú dosť ťažko odhaliteľné, zvlášť ak letia vo vysokej výške, za nepriaznivého počasia a v noci. A mohli by slúžiť aj ako nosiče zbraní vrátane jadrových alebo biologických patogénov po vzore USA. Svet sa od Ameriky učí rýchlo.

V každom prípade americká nadradenosť opäť utrpela a svet sa asi celkom dobre zabával. Vojenská frustrácia sa opäť zvýšila a môže sa prejaviť tým, že USA zakážu vypúšťať turistické balóny a sviečkové „lampáše“ šťastia. :-))

A to čo je pre USA úplne najhoršie je to, že podľa ruského vojenského experta má Čína vybavenie na určenie polohy jadrových zariadení podľa zloženia atmosféry a zmien v chemickom zložení vzduchu. Ale to čo je zlé pre USA, môže byť dobré pre bezpečnosť sveta. Pretože pre bezpečnosť sveta je vždy dobré vedieť akými zbraňami a kde disponuje najväčší gaunerský štát, ktorý desaťročia ohrozuje bezpečnosť a stabilitu sveta.

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Военный эксперт объяснил, почему США смогли сбить китайский аэростат; vz.ru; 05.02.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply