Aké bude „VÍŤAZSTVO“ Ukrajiny vo vojne s Ruskou federáciou?

Str. 35 - Aké bude „VÍŤAZSTVO“ Ukrajiny vo vojne s Ruskou federáciou?

Ak mala niekedy Ukrajina šancu na víťazstvo vo vojne, tak to boli prvé tri mesiace po 24. februári 2022, keď sa prezident Ruskej federácie Vladimír Putin rozhodol realizovať špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine. Šanca Ukrajiny na víťazstvo sa paradoxne nenachádzala na Ukrajine a ani na bojisku.

Jediná šanca Ukrajiny spočívala v tom, že by v Moskve zvrhli Putina a do čela Ruskej federácie by prišiel niekto „prozápadný“ a chcel by rokovať o kapitulácii Ruska, teda o stiahnutí vojsk a nahradení škôd. Ale kolaps ekonomiky Ruskej federácie a následná zmena režimu alebo farebná revolúcia sa v Rusku nekonali. V tejto veci sa americkí špecialisti CIA prerátali. Rusko sa makroekonomicky ukázalo oveľa silnejšie, ako predpokladali a ruský štát sa nezrútil ani potom, ako kolektívny Západ, teda EÚ, USA, Kanada, Austrália až po všetkých vazalov Ameriky uvalili na Ruskú federáciu najväčšie ekonomické sankcie v histórii ľudstva. Západ zmrazil, lepšie povedané ukradol Rusku jeho devízové zahraničné rezervy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Spolu s porušením všetkých ekonomických a právnych princípov odrezal Rusko od medzinárodného platobného systému SWIFT a naložil na Rusko sankcie na všetko, čo si len spomeniete. Západ spustil ekonomickú vojnu, aká tu nebola ani v časoch studenej vojny USA a Sovietskeho zväzu. Ale z histórie sa nepoučili. Rusko dvakrát viedlo vojnu s Európou, keď ho napadol Napoleon a Hitler. V roku 1814 dobyli Rusi Paríž, v roku 1945 Berlín.

Podľa predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej ruská agresia popri ľudských stratách spôsobila Ukrajine škody, ktoré sa odhadujú na 600 miliárd eur. Vojna sa pre Ukrajinu skončí katastrofálne, bude mať zničený genofond, príde o státisíce mladých mužov, ktorí buď ujdú na Západ a už sa nevrátia, alebo počas vojny zomrú, či budú mrzáci. Spôsobí na Ukrajine neudržateľný stav verejných financií. Už teraz má Ukrajina dlh vyše 120 miliárd dolárov. Je to šokujúce, lebo pri vzniku Ukrajiny v roku 1991 celý dlh Sovietskeho zväzu prevzalo na seba Rusko ako nástupnícky štát. Dlh Ukrajiny prekročí v roku 2023 viac ako 100 percent jej HDP, škody pôjdu do stoviek miliárd, možno presiahnu 1 bilión. Pritom stačilo deklarovať, že Ukrajina nevstúpi do NATO a vrátiť sa za rokovací stôl. Ale toto Západ nechcel a ani nechce. Chce bojovať do posledného Ukrajinca alebo posledného žoldniera.

Západ na Majdane v roku 2014 zvrhol legitímne zvoleného prezidenta Ukrajiny Janukoviča, oklamal obyčajných Ukrajincov a dosadil si bábky, ktoré pre peniaze utopia celý ukrajinský národ v krvi.

Prezident USA Biden prisľúbil, že „bude naďalej podporovať Ukrajinu, ktorá sa bráni pred ruskou agresiou, tak dlho, ako to bude potrebné“. Tomuto výroku možno rozumieť aj takto: „Budeme brániť vašu vojnu s cieľom získať späť každý štvorcový centimeter historicky ruského a etnicky zmiešaného územia bez ohľadu na to, čo rusky hovoriaci ľudia, ktorí tam žijú, hovoria a chcú, bez ohľadu na zdrvujúcu cenu pre Ukrajinu a na tejto nami vyprovokovanej vojne americký vojensko-priemyselný komplex výrobou zbraní kráľovsky zarobí.“

Washington sa stal skutočnou stranou konfliktu požičiavaním miliárd dolárov Ukrajine a dodávaním zbraní a munície cez Ukraine Democracy Defense Lend- Lease Act of 2022 / Zákon o požičiavaní a prenájme na obranu demokracie na Ukrajine z roku 2022. Takže Amerika bráni demokraciu na Ukrajine! Aké sú výsledky podobných aktivít Američanov v Iraku a Afganistane? Zničená krajina!

Leví podiel z americkej finančnej pomoci sa opäť použije na nákup zbraní pre Kyjev a zmizne vo vreckách tých, ktorí ho prideľujú. Američania vyvraždili Indiánov, černochov dali do reťazí, na japonské mestá zhodili atómové bomby, bombardovali Belehrad, bombami a vývozom tzv. demokracie zničili Irak, Afganistan, Sýriu, napalmom a plynom vraždili Vietnamcov 6000 km od USA a teraz sa zamilovali do Ukrajiny?

AUTOR: JUDr. Miroslav Kamenský

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply